У Мокіївцях навчають трактористів

Єдиний у Хмельницькій області  шкільний технологічний центр, в якому учнів навчають професії трактористів, діє у Мокіївцях на Шепетівщині. Цьогоріч заклад відзначитиме перше десятиріччя. За цей час десятки випускників отримали ази майстерності у стінах школи.

— У Мокіївцях двічі на тиждень проходять заняття з підготовки трактористів-машиністів та водіїв категорії «В» для учнів 10-11 класів із Серединців, Городищів, Плесни, Чотирбоків,  — розповів Анатолій Павлюк, учитель із трудового навчання, який працює у школі з 1975 року. — Ми єдина школа на Хмельниччині, що має можливість практикуватися на сучасній техніці. Адже співпрацюємо з корпорацією «Сварог Вест Груп», тракторний стан якої знаходиться у Мокіївцях.

Професія тракториста затребувана у селі. У п’яти учнів батьки мають власний транспорт.

— Ми вже зараз допомагаємо вдома обробляти землю, — додають хлопці. — Дехто з нас піде навчатися далі в аграрні заклади, щоб повернутися працювати в корпорацію.

Сучасна сільськогосподарська техніка потрібна не тільки великим агрохолдінгам, а й меншим фермерським господарствам. І дуже важливо мати надійний та безпечний майданчик де можна придбати чи продати техніку або продукцію. Таким місцем є агропортал farmerscan.com. Серед його переваг варто зазначити можливість придбати б/в обладнання, зручний механізм порівняння цін та пропозиції від власників зі всієї України.

Учні знають, що у «Сварог Вест Груп» працевлаштувалися колишні випускники Мокіївської школи. До того ж шкільну екзаменаційну комісію очолює головний інженер корпорації, який теж навчався у технологічному центрі.

Дівчата, допоки однокласники опановують ази з будови тракторів, навчаються водінню легкових автомобілів, щоб разом із атестатом отримати посвідчення водія.

Навчальна база формувалися понад чотири десятиліття. Учні на уроках теоретичного навчання мають змогу розбирати та складати агрегати. Керувати транспортними засобами навчаються на трактодромі та тракторному стані корпорації «Сварог Вест Груп».

Першочергове завдання центру — домогтися можливості отримати випускникам після закінчення навчання посвідчення трактористів.

— Протягом двох років учні не отримують документу про спеціальність, —пояснив Анатолій Павлюк. — За сприяння депутата Верховної Раду Романа Мацоли порушили це питання на найвищому рівні. Думаю, що цьогоріч вдасться на законодавчому рівні його вирішити.

У зв’язку з демографічною кризою у сільських школах зменшується кількість учнів. Деякі навчальні заклади закриваються.

— Чотири школи передали на баланс Ленковецької ОТГ,  — пояснила Галина Рудюк, заступник директора з навчально-виховної роботи Мокіївської ЗОШ. — Голова ОТГ намагається допомогти кожному навчальному закладу. Також планується зберегти технологічний центр на базі школи.

Детальніше у відеосюжеті

 

Фотогалерея

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці