У Школах можуть запровадити сучасні вентиляційні системи

У Школах можуть запровадити сучасні вентиляційні системи

Державні будівельні норми (ДБН) — обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Як повідомлялося, з 1 вересня 2018 року вступили у дію нові ДБН. У них міститься норма щодо обов’язкового проектування на зупинках захисних огороджувальних стовпчиків від наїзду громадського транспорту. Ці норми постійно оновлюються і наразі вивчається можливість обов’язкового встановлення сучасних вентиляційних систем, зокрема, з використанням рекуператора, при будівництві та реконструкції шкіл та дитячих садків. Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

— Доросла людина витрачає близько 25 кубічних метрів повітря на годину, діти трохи менше. І якщо більшу частину свого часу вони проводять у закритих приміщеннях без свіжого повітря, наприклад, у шкільних кабінетах на уроках, їх самопочуття і настрій починає погіршуватися. Може з’явитися млявість, головний біль і навіть депресія. Ефективні системи вентиляції в таких випадках мають бути обов’язковими. Тому зараз, оновлюючи та вдосконалюючи діючі норми щодо навчальних закладів, розглядаємо можливість внести такі зміни у ДБН. Наприклад, передбачити сучасні системи вентиляції з рекуператором. Вони вже давно довели свою ефективність, як за кордоном, так і в Україні, — зазначив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Рекуператор — сучасний метод забезпечення постійної та ефективної вентиляції в закритих приміщеннях. Він не витрачає енергію на підігрів отриманого повітря, а зберігає тепло, яке надходить від повітря, що виводиться. Крім того, такі системи можуть видаляти надлишкову вологу, сторонні запахи та вуглекислий газ.
https://master-plus.com.ua/konditsioner/trubka_mednaya/

Лев Парцхаладзе зазначив, що впровадження цих змін сприятиме створенню комфортних умов для навчання дітей та підвищення їх успішності. Це підтверджують і результати міжнародних професійних досліджень. Так, вчені Манчестерського університету відзначають, що якість повітря, температура та освітлення на 50 % підвищують продуктивність роботи учнів і вчителів.

Створення комфортних умов для навчання дітей є також головною метою проекту «Новий освітній простір», який ініційований Мінрегіоном і реалізується спільно з МОН у понад 300 школах і дитсадках України. Принципи НОП: енергоефективність, сучасне обладнання, мотивуючий простір та створення безбар’єрного простору.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На Хмельниччині чоловік, який справляв природні потреби біля школи, отримав штраф
На Хмельниччині активно впроваджується реформа шкільного харчування
Вентилятори серії ВЕНТС ВКМ: надійність і висока ефективність для вашої вентиляційної системи
У Шепетівці судили матір школяра, який поставив синці дівчинці
Оптимальний вибір вентилятора для ванної: що потрібно знати
Формування критичного мислення у приватних школах

Читайте у цій рубриці



На Шепетівщині поліція з’ясовувала причини відсутності деяких учнів у профліцеї
На Шепетівщині нацгвардійці провели «Урок мужності» для школярів
Story-центр у Шепетівці: всеукраїнська ініціатива реалізована у громаді
В Україні стартувала реєстрація для проходження НМТ
Ліцеїсти в Шепетівці відкрили Клуб Легкої Музики (Відео)
Формування критичного мислення у приватних школах
FacebookTelegramViberWhatsAppX