Хмельницький університет посідає 45 місце в «Топ-200 Україна 2018»

Відповідно до академічного рейтингу закладів вищої освіти «Топ-200 Україна 2018» лише один Хмельницький виш увійшов до першої 50-ки. Склав рейтинг Центр міжнародних проектів «Євроосвіта», в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

Прикро, але у «Топ-200 Україна 2018» лише Хмельницький національний університет потрапив до першої 50-ки. Зовсім наприкінці — на 157-му — Хмельницький університет управління та права, і аж на 185-му Хмельницька педагогічна академія.

Натомість кращими у рейтингу стали Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Останній у списку ВНЗ-ів — Київський університет туризму, економіки і права.

При складанні цьогорічного рейтингу експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, окреслені Конференцією IREG-9: «Рейтинги і акредитація — дві дороги до однієї мети» та Конференцією міністрів освіти Європейського простору вищої освіти.

Водночас серед абітурієнтів цьогоріч найбільше користуються популярністю КНУ ім. Шевченка, ЛНУ ім. Франка, КПІ ім. Сікорського, Львівська політехніка та ХНУ ім. Каразіна.

Уподобані вступниками спеціальності — право, філологія, менеджмент та медицина та середня освіта. За інформацією Міністерства освіти та науки України саме за цими напрямами абітурієнти подали найбільше заяв.

Раніше, 11 липня, Уряд оприлюднив держзамовлення на підготовку кадрів. Його загальний обсяг — 191 тис. 100 місць. З них 167 тис. 16 місць — це держзамовлення для закладів МОН.

У таких закладах збільшено замовлення за галузями знань «Аграрні науки та продовольство», «Інформаційні технології», з природничих наук, для фахівців з математики та статистики, за спеціальністю «Матеріалознавство».

За підсумками міністерства у 2018-му до вишів надійшло 1 мільйон заяв вступників.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога