Як тепловики та освітяни «дбають» про дітей

Системи опалення

Після завершення зимових канікул у деяких школах міста відбулася перевірка температурних режимів. Ініціатором  оглядів стало підприємство, що надає послуги з теплопостачання, — ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

— На адресу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» стали надходити скарги від батьків про те, що в дитячих садочках та школах холодно, тому діти мерзнуть та хворіють. Така інформація викликала у нас багато запитань. Бо котельні працюють в звичному режимі, збоїв у роботі тепломережі немає. Тому ми вирішили обстежити бюджетні організації та з’ясувати, в чому ж причина низьких температурних показників. Цьогоріч  сім робочих комісій підприємства обстежили 30 міських закладів освіти. В семи з них встановили факти неналежної подачі тепла через часткове перекриття кранів подачі теплоносія та інші недоліки, — розповів Олександр Пустовойт, генеральний директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Як нас поінформували тепловики, під час обстеження комісія з представників підприємства тепломереж виявила факт неналежної подачі тепла через часткове перекриття кранів подачі теплоносія та запірної арматури. Такі випадки зафіксували в Шепетівському професійному ліцеї виробничого навчання та виробничої практики (ПТУ №20), в Шепетівському технікумі Подільського державного аграрно-технічного університету, в Шепетівській міській раді, в приміщенні Управління освіти,  в Шепетівському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» — гімназія (школа № 5), в Шепетівському НВК №3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ім. Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою (школа №7), в Шепетівській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2, в ДНЗ №11 «Дзвіночок». Після перевірок складені відповідні акти. І такі дії з боку бюджетників не призведуть до економії, вважають на підприємстві.

— Слід зазначити, що на всіх, перевірених об’єктах, відсутня ізоляція труб у підвалах. Це також є однією із причин втрати тепла, — додав Володимир Кушнір, виконуючий обов’язки головного інженера ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

В ході перевірок шкільних та дошкільних закладів працівники підприємства за допомогою тепловізора вимірювали і тепловтрати. Здебільшого вони зафіксували високі показники вивільнення тепла в тих частинах приміщень, де залишилися старі дерев’яні вікна. Марно, на їхню думку, й втрачається тепло на подвір’ях шкіл, де труби тепломереж прокладені під землею.

Ситуація є неоднозначною, оскільки за нинішньої фінансової скрути кожен має заощаджувати. Тому представники управління освіти пояснили ситуацію, яка склалася.

— Директори шкіл запевнили, що вони ні до яких засувок чи кранів навіть не доторкалися, — в телефонній розмові сказала Людмила Тихончук, начальник міського управління освіти. — Тобто з того часу, як працівники тепломережі запустили опалення, в тому стані все й залишалося до недавньої перевірки. Це письмово підтвердили всі  директори навчальних закладів. Лише під час одного огляду був представник управління освіти та міськвиконкому.

— У школи та дитячі садочки, де навчаються діти, без попередження та розпорядження приходити і самовільно здійснювати перевірки не можна, — сказала Людмила Довгалюк, виконуюча обов’язки начальника господарської групи управління освіти.

— Перевірка, ініційована депутатами міської ради, проводилася 17 січня, тобто на другий день навчання після зимових канікул, — розповів Василь Старик, інженер міського управління освіти. — У Шепетівський НВК № 1 прийшла група у складі депутатів міської ради Галини Веселкової та Павла Спеціального, начальника управління житлово-комунального господарства Павла Цвіркуна, генерального директора ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» Олександра Пустовойта та представників цього підприємства. Під час огляду середній температурний режим в класах становив 16,2º С. Якби тепломережа, як і раніше, давала подачу води в заклад температурою 80 градусів, то було б тепло. Але відповідно до температурного режиму, визначеного НКРЕКП підприємство подає тепло 60 градусів. Вони цих вимог і дотримуються. Але саме приміщення школи побудовано з силікатної цегли і не утеплене, тому такі втрати. Попри те, що частина вікон замінені на нові металопластикові, цього не достатньо. Все таки є проблеми з утепленням приміщення.

Також Василь Старик додав, що на той час жодних скарг від батьків учнів та освітян в управління не надходило.

У понеділок, 30 січня, в школах міста середня температура вже дотягувала до норми і складала 16,8º С.

Як з’ясувалося, в цій ситуації — дві точки зору. Жодна зі сторін — ні тепловики, ні освітяни — не вбачають власної провини у ситуації із забезпечення теплом навчальних закладів.

Для довідки

Встановлені чинні норми, що регламентують діяльність ЗОШ і ДНЗ в питаннях гігієни та епідеміології: ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу», затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України № 63 від 14 серпня 2001 року.

У розділі 6 «Вентиляція та опалення» цього документа чітко визначено, що в позаурочний час в приміщенні повинна підтримуватись температура не нижче 15 град. C. Температура опалювального приладу у робочий час повинна бути не вищою 40 град. C.  У розділі 5 «Повітряно-тепловий режим» йдеться, що у приміщеннях шкіл відносна вологість повітря має бути 40-60%; температура повітря в класах і кабінетах 17-20 град. C. До початку занять і після їх закінчення необхідно здійснювати наскрізне провітрювання навчальних приміщень. Тривалість наскрізного провітрювання визначається погодними умовами.

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Вчитель-пенсіонер бив дітей: інцидент у сусідній із Хмельниччиною області
На Шепетівщині поліція з’ясовувала причини відсутності деяких учнів у профліцеї
Заклади освіти Шепетівської ТГ переходять на дистанційне навчання
У тепломережі роз’яснили ситуацію щодо від’єднання від централізованого опалення квартири у Шепетівці
У Хмельницькому полісмени навчали старшокласниць прийомам самозахисту
Додатковий обігрів для квартири або офісу: вибір та переваги електричних обігрівачів

Читайте у цій рубриці



На Шепетівщині поліція з’ясовувала причини відсутності деяких учнів у профліцеї
На Шепетівщині нацгвардійці провели «Урок мужності» для школярів
Story-центр у Шепетівці: всеукраїнська ініціатива реалізована у громаді
В Україні стартувала реєстрація для проходження НМТ
Ліцеїсти в Шепетівці відкрили Клуб Легкої Музики (Відео)
Формування критичного мислення у приватних школах
FacebookTelegramViberWhatsAppX