Шепетівчанка стала призеркою на Всеукраїнсь­кому конкурсі рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ — 2023»

Шепетівчанка стала призеркою на Всеукраїнсь­кому конкурсі рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ — 2023»

6 листопада відбулося оголошення результатів Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ — 2023» від ГО «УкрЯТ» та ДП «НАЕК «Енергоатом». Про це повідомляє Українське Ядерне Товариство.

Переможницею та володаркою Гран-прі конкурсу стала харків’янка, переможниця відбіркового етапу у місті Харків, Катерина Чкуаселі з рефератом «Проблеми розвитку термоядерної енергетики в світі та в Україні» (Комунальний заклад «Харківська гімназія № 169»).

За результатами оцінювання робіт журі визначило також інших призерів конкурсу:

  • 1 місце — Кузьменко Софія, реферат на тему «Інженер-енергетик перспективна професія у повоєнній Україні», м. Шепетівка, Шепетівський НВК № 2 у складі «ЗОШ І-ІІІ ступенів- гімназія»
  • 2 місце — Мунтян Віта, реферат на тему «Ядерна енергетика України під час війни:
    як нам захистити себе», м. Миколаїв, Миколаївський ліцей № 51
  • 3 місце — Ілюшкіна Євгенія, реферат на тему «Порівняння роботи АЕС з малим модульним та водо-водяним реактором», м. Южноукраїнськ, Южноукраїнський ліцей № 1 імені Захисників Вітчизни

«Призи заохочення здобули Жураківський Станіслав, на тему «Роботи — маленькі помічники атомних гігантів», м. Южноукраїнськ, Южноукраїнський ліцей № 1 імені Захисників Вітчизни; Шпакович Соломія, реферат на тему «Особливості розвитку електроенергетики в умовах війни та її повоєнне відновлення», м. Нетішин, Нетішинський академічний ліцей; Кірченко Анастасія, «Атомна енергетика та зміна клімату», м. Вараш, Вараський ліцей № 3», — додали в Українському Ядерному Товаристві.

Вже кілька років поспіль фінал конкурсу для старшокласників, які цікавляться тематикою атомної енергетики та ядерної фізики, проходить у онлайн-форматі та збирає при цьому доволі велику кількість учасників.

Свої реферати цього року захищали 25 фіналістів, у відбіркових етапах участь взяли 65 учасників. Лише у місті Харків цього року надійшло понад 30 заявок на участь у конкурсі.

Відбіркові етапи конкурсу відбувалися у травні-жовтні 2023 року у містах-супутниках АЕС України Вараші, Нетішині, Южноукраїнську, Славутичі, містах розташування закладів вищої освіти атомного спрямування Харкові та Львові, а також загальний відбір робіт по Україні, де фіналістами стали учасники з міста Києва, Дніпра, Миколаєва та Миколаївської області, а також із селища Розважів Іванківської територіальної громади.

Спонсорами цьогорічного конкурсу стали багаторічні партнери Українського ядерного товариства Група компаній Energy Safety Group, які надають підтримку у реалізації багатьох освітніх та наукових заходів Товариства.

У складі журі конкурсу — фахівці провідних підприємств, наукових установ та освітніх закладів галузі: Олег Зелений (ВП НТЦ Енергоатом), Олександр Мазурок (Energy Safety Group), Валерій Туз (Кафедра атомних електричних станцій і інженерної теплофізики НН інститут атомної та теплової енергетики КПІ ім. Ігоря Сікорського), Валерій Зуйок (Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут»), Владислав Лесько (Кафедра електричних станцій та систем. ФЕЕЕМ. ВНТУ), Євген Малий (Інститут ядерних досліджень НАН України), Данило Лавренов (Енергоатом).

«Оцінювання рефератів відбувалося у два етапи. Члени журі здійснювали попереднє оцінювання рефератів за такими критеріями, як актуальність теми, її відповідність тематиці конкурсу; ступінь розкриття суті питання: послідовність та логічність викладу, відповідність висновків поставленим завданням та меті роботи; достатність охоплення літературних джерел, їх актуальність; відповідність оформлення роботи встановленим вимогам, якість тексту», — зазначили у відомстві.

Фінал конкурсу-захист рефератів відбувався 1 та 2 листопада 2023 року. Цього разу журі мало оцінити виступи учасників за такими критеріями, як інформативність виступу, ясність та чіткість у викладенні думок, самостійність мислення, вміння обґрунтовувати міркування та висновки, якість оформлення презентаційних матеріалів та ін.

У перший день фіналу свої роботи представили старшокласники, які пройшли відбір у місті Харків, на Хмельницькій АЕС, а також переможці загального відбору по Україні.

2 листопада відбулася друга частина фіналу конкурсу. Свої реферати презентували переможці відбіркових етапів на Рівненській АЕС, Південноукраїнській АЕС, у місті Славутичі, у Львові (відбірковий етап на Кафедрі теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій Національного університету «Львівська політехніка», а також учасниця з міста Дніпро.

Переможці та учасники цьогорічного конкурсу отримали достатньо високі оцінки своїх рефератів та виступів, а також багато схвальних відгуків від членів конкурсного журі.

Серед членів конкурсного журі були фахівці, які вперше брали участь у такому заході.

Олег Зелений, заступник директора з науково-технічних питань ВП «Науково-технічний центр» ДП «НАЕК “Енергоатом», відзначив:

— Я був вражений обсягом і кількістю представлених рефератів. Надзвичайно приємно, що молодь цікавиться цією тематикою, а отже виростає нове покоління, якому небайдужа атомна енергетика. Усі реферати гідні високих оцінок, і я бажаю їхнім авторам нічого не боятися та підкорювати нові горизонти.

Валерій Зуйок, старший науковий співробітник НТК «Ядерний паливний цикл» Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАНУ відзначив, що було доволі важко здійснювати оцінювання, адже багато рефератів мають невеликий розрив у підсумкових балах. Особливо Валерій Зуйок відзначив високий рівень доповідей учасників.

Олександр Мазурок, технічний директор Групи компаній Energy Safety Group, постійний член журі конкурсу останніх років, зазначив, що позитивним фактом цьогорічного конкурсу стала більш широка його географія попри онлайн-формат проведення.

— Втішно, що багато виступів викликали не лише запитання до учасників, але і жваве обговорення між членами журі. Саме такі доповіді запам’ятовуються найбільше, — відзначив Олександр Мазурок.

Професор, завідувач кафедри атомних електричних станцій і інженерної теплофізики НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» Валерій Туз, також один із постійних учасників журі цього конкурсу, закликав учасників до подальшої участі у таких пізнавальних заходах, що відкривають їм світ атомної енергетики, а також запросив молодь завітати на кафедру атомних електричних станцій і інженерної теплофізики, де вони зможуть дізнатися про навчання за цим профілем та про здобуття майбутньої професії атомника.

Євген Малий , в.о. старшого наукового співробітника Інституту ядерних досліджень НАН України (ІЯД НАНУ), голова відокремленого підрозділу УкрЯТ на базі ІЯД НАНУ також побажав учасникам розглянути своє майбутнє у атомній енергетиці або ядерній науці:

«Можливо, беручи участь у таких конкурсах, ви по-справжньому зацікавитесь цією сферою та ухвалите для себе рішення вступати у ЗВО за цим фахом. На мою думку, це доволі непоганий вибір».

Владислав Лесько, доцент кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету, голова ВП ГО «УкрЯТ» на базі кафедри Електричних станцій та систем ВНТУ в місті Вінниця, подякував учасникам за час, який вони приділили, готуючи свої реферати, виступи та проводячи свої дослідження, та побажав успіхів у подальшому навчанні, а також Перемоги усім.

Українське ядерне товариство від імені усіх організаторів та партнерів конкурсу, щиро вітає призерів та дякує усім учасникам, які незалежно від набраної кількості балів чи місця у таблиці результатів, є справжніми переможцями. Адже беручи участь у таких заходах, готуючи реферати, зокрема на таку непросту тематику, як використання ядерної енергії, кожен учасник отримує новий досвід, нові знання, нові контакти, знайомства, а докладені зусилля — це, без сумніву, нові сходинки для успіху у майбутньому.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЯк у громадах на Шепетівщині вирішили прикрашати ялинки
Невдовзі у Шепетівці відкриють вітальню святого Миколая
Посмертно нагородили Героїв із Полонської громади
На Шепетівщині небайдужі громадяни викрили зловмисника
У Шепетівці жінка посприяла виїзду не свого чоловіка за кордон
У селах на Шепетівщині зайнявся будинок і згорів сарай

Читайте у цій рубриціЮні науковиці із Шепетівщини стали стипендіатками Президента України
Як у громаді на Шепетівщині працює Університет третього віку
На Шепетівщині відкрили оновлений освітньо-культурний центр
У Шепетівці учні різних закладів  змагалися у кульовій стрільбі
Така відзнака — честь для усієї громади: Володимир Зеленський нагородив вчительку із Шепетівки
Національно-патріотичні змагання «Незламні»: у Шепетівці визначили найсильніших
FacebookTelegramViberWhatsAppX