Шепетівські дідухи одні з найкращих в Україні

Шепетівські дідухи одні з найкращих в Україні

Відразу два дідухи шепетівських школярок отримали відзнаки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. Про це повідомляється на сайті Хмельницької облдержадміністрації.

Нещодавно Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України підбив підсумки заочного Всеукраїнського родинного конкурсу «Дідух», який проводився в 2017 році.

В конкурсі взяли участь понад 300 учасників: родинні колективи, учні та учнівські колективи закладів позашкільної та загальної середньої освіти різних регіонів України і міста Києва. Активними учасниками заходу стали школярі зі своїми родинами і педагоги Хмельницької області.

На огляд широкого загалу представили різноманітні творчі роботи, які відповідають визначенню «дідух» і є зразками як традиційних, так і осучаснених дизайнерських виробів. В роботах поєднано національні художні традиції з елементами творчого мислення сучасних майстрів.

Журі відмітило високий рівень виконання конкурсних робіт за співучасті старшого покоління — родин із Хмельниччини.

Згідно з висновками журі та за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу творення знакових зразків декоративно-ужиткового мистецтва, творчу самореалізацію та наполегливість, велику повагу до живих духовних традицій українського народу та сприяння вихованню добрих родинних цінностей нагороджені Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України ряд школярів і педагогів нашої області, які за підсумками Конкурсу здобули призові місця.

I місце у конкурсі отримала робота Дарини Коленчук, учениці Шепетівської школи-гімназії НВК № 2, вихованки гуртка «Плетіння з верби» — керівник Олена Коленчук, Шепетівського міського ЦЕНТУМ. Робота отримала 99 балів.

II місце у конкурсі здобула також юна шепетівчанка Дарина Линник, яка навчається у 7 класі Шепетівської ЗОШ I-III ступенів № 1. Учениця виконала разом із вчителем Оксаною Скрипнюк «Дідуха», який отримав 86 балів.

Конкурс сприяв налагодженню духовного контакту дитини та старших членів родини у процесі спільної творчості на традиційному грунті; стимулював інтерес до поглиблення теоретичних знать щодо символізму у декоративному народному мистецтві та отримання і вдосконалення практичних навичок при створенні дідуха як прикладного зразка живої народної традиції.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Школам рекомендуватимуть змістити навчання на теплий період
Шепетівка приймала пісенний конкурс, який відбувається раз на два роки
Реформа чи знищення: що чекає на сільські школи вже наступного року?
Дитячий оркестр із Шепетівщини присвятив виконання «Ой, у лузі червона калина» для ЗСУ

Читайте у цій рубриці


Школам рекомендуватимуть змістити навчання на теплий період
Не дожила 2 роки до 100-річчя: у Шепетівці реорганізують одну із гімназій
У Шепетівку з’їхалися освітяни з різних регіонів України
На Шепетівщині поліція з’ясовувала причини відсутності деяких учнів у профліцеї
FacebookTelegramViberWhatsAppX