Шепетівські дідухи одні з найкращих в Україні

Відразу два дідухи шепетівських школярок отримали відзнаки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. Про це повідомляється на сайті Хмельницької облдержадміністрації.
Нещодавно Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України підбив підсумки заочного Всеукраїнського родинного конкурсу «Дідух», який проводився в 2017 році.
В конкурсі взяли участь понад 300 учасників: родинні колективи, учні та учнівські колективи закладів позашкільної та загальної середньої освіти різних регіонів України і міста Києва. Активними учасниками заходу стали школярі зі своїми родинами і педагоги Хмельницької області.
На огляд широкого загалу представили різноманітні творчі роботи, які відповідають визначенню «дідух» і є зразками як традиційних, так і осучаснених дизайнерських виробів. В роботах поєднано національні художні традиції з елементами творчого мислення сучасних майстрів.
Журі відмітило високий рівень виконання конкурсних робіт за співучасті старшого покоління — родин із Хмельниччини.
Згідно з висновками журі та за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу творення знакових зразків декоративно-ужиткового мистецтва, творчу самореалізацію та наполегливість, велику повагу до живих духовних традицій українського народу та сприяння вихованню добрих родинних цінностей нагороджені Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України ряд школярів і педагогів нашої області, які за підсумками Конкурсу здобули призові місця.
I місце у конкурсі отримала робота Дарини Коленчук, учениці Шепетівської школи-гімназії НВК № 2, вихованки гуртка «Плетіння з верби» — керівник Олена Коленчук, Шепетівського міського ЦЕНТУМ. Робота отримала 99 балів.
II місце у конкурсі здобула також юна шепетівчанка Дарина Линник, яка навчається у 7 класі Шепетівської ЗОШ I-III ступенів № 1. Учениця виконала разом із вчителем Оксаною Скрипнюк «Дідуха», який отримав 86 балів.
Конкурс сприяв налагодженню духовного контакту дитини та старших членів родини у процесі спільної творчості на традиційному грунті; стимулював інтерес до поглиблення теоретичних знать щодо символізму у декоративному народному мистецтві та отримання і вдосконалення практичних навичок при створенні дідуха як прикладного зразка живої народної традиції.
Залишити відповідь