Шепетівські музейники зібралися за краєзнавчими читаннями

У четвер, 9 листопада, в музеї Миколи Островського відбулися Другі краєзнавчі читання «Українська революція 1917–1921 рр. на Шепетівщині: Події. Постаті. Наслідки». Цей культурний захід вже став доброю традицією для краєзнавців та науковців нашого міста та району.

— Тематика читань присвячена 100-річчю Української революції 1917–1921 рр. Наукові статті, що підготували наукові працівники музею, присвячені не лише подіям, а й постатям. Захід досить корисний і розрахований на різну аудиторію, — розповіла Марія Юзлова, заступник директора музею Миколи Островського з наукової роботи.

Статті краєзнавців, що підготували науковці, розкривають цей період історії не лише через події, а спогади. Статтю «Спогади Пилипа Колопотовського, як джерело дослідження революційних подій на Шепетівщині у 1917–1921 рр.» підготувала краєзнавець Лілія Линник.

Який же період можна досліджувати без визначних постатей? Науковиці Юлія Ліпська та Інна Слєсаренко присвятили свої статті В’ячеславу Липинському та Валентину Садовському.

— Тема Української революції 1917–1921 років нині актуальна і цікава, як ніколи. Оскільки нині, як і 100 років тому, в Україні відбуваються державотворчі процеси. По суті сучасники користуються плодами процесів сторічної давнини, — додала пані Марія.

До аналізу періодичних видань вдалася науковець Марія Юзлова, аби розкрити тематику читань. Інший краєзнавець Лідія Юхимович дослідила назви вулиць у Шепетівці, які пов’язані з політичними діячами та військовими формуваннями доби Української революції 1917–1921 років.

З поданого матеріалу формується електронний збірник, з яким найближчим часом зможуть ознайомитися всі, хто бажає.

Цими вихідними наші читачі вже матимуть нагоду прочитати одну зі статей краєзнавчих читань. Слідкуйте за оновленнями на сайті.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці