Художник — дар від Бога чи академічний процес?

Незадовго до Всеукраїнського дня художника ми мали нагоду поспілкуватися не лише з художником, а й з тим, хто кує юні таланти. Знайомтеся Роман Галімський — 31-річний викладач образотворчого мистецтва дитячої художньої школи міста Шепетівки. Завітали ми у творчу майстерню перед першим уроком, учні по-трохи сходяться, а ми тим часом почали розмову.

Добрий день пане Романе, перш за все хочеться дізнатися, як розпізнати у дитині хист до малювання?

— Якщо дитина розмальовує стіни, то це не завжди свідчить про талант. Але перевірити можна, для цього в нашій школі є нульовий клас. Під час навчання в ньому учні отримують різні завдання, виконують вправи з малювання і вже стає очевидним, хоче він бути художником чи ні. В когось виходить краще, в інших трохи гірше, але це не є показником. В мене особисто були випадки, коли учень у нульовому класі, скажімо, так собі малював, не грамотно. Але у випускному класі його роботи були виконані на досить високому рівні.

Чи можна дитину навчити малювати, чи скоріш за все це дар Божий?

— Навчити малювати можна будь-кого і в будь-якому віці. Якщо дитина має бажання розвиватися в образотворчому напрямку, то немає жодних перешкод. Це виключно питання часу і практики. Але навіть діти, що мають природній хист, їм також не варто розслаблятися. Важливо здобути і академічну освіту. Адже навіть люди-самородки можуть робити технічні помилки під час роботи. Звісно навчання нікому не дається легко, може відбити охоту. Але, як показує досвід, діти які подолали цей бар’єр, здобули необхідні знання, для них і в майбутньому легше.

Що найбільше люблять малювати діти?

— Цікаво, що меншим дітям подобається малювати людей, у них це погано виходить, але найбільше їм цього хочеться. А старшим до душі більше пейзажі.

У вік гаджетів, батьки віддають дітей у художню школу, чи будь-які інші позашкільні заклади задля корисного дозвілля. Чи вдається вам їх зацікавити мистецтвом?

— Ну скажу, що перевиховуються. Спінери буває приносять, але під час занять відкладаємо. Звісно, корисне дозвілля, може тривати в стінах нашого закладу, бо цікавих завдань чимало під час заняття. То все залежить від дитини, що вона для себе обирає розвиток чи розвагу.

Ви маєте випускників та досвід роботи з багатьма дітьми, чи вдалося вже відкрити серед них таланти?

— Звісно, назвати можу багатьох: Наталка Дячук, Марія Бориславська, Дарина Гарбаренко, Віталій Веремійчук. Всі ці діти мають талант, як то кажуть від Бога.

Ким ви бачите своїх учнів, чи всі вони стануть художниками?

— До речі, застаріле поняття, що художник то чоловік з пензлем та мольбертом. Час не стоїть на місті, сьогоднішні учні художньої школи це майбутні архітектори, графічні дизайнери, мультиплікатори, модельєри, художня обробка деревини тощо. Якщо пригадати моїх випускників, то більшість з них таки обрала професії пов’язані з образотворчим мистецтвом. А взагалі, на становлення художника впливає чимало й інших факторів. Хоча є і винятки.

Дякую за розмову!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці