У Ленківцях на бібліотечних посиденьках першачків «посвятили в читачі»

У Ленківцях на бібліотечних посиденьках першачків «посвятили в читачі»

Тут книги розумні спокійно живуть
У тихій величній світлиці.
А двері широко відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці…

«Всі розумні і мислячі люди визнають неоціненну роль бібліотек в житті суспільства» — наголосила у своєму вітальному слові керівник апарату виконкому Ленковецької сільської ради Людмила Печенюк під час бібліотечних посиденьок, присвячених Всеукраїнському дню бібліотек у Ленковецькій громаді.

Стародавні мудреці говорили: «Книга — це мудрість минулих поколінь», яка передається нащадкам. Ведучі заходу Ірина Шулик та Оксана Никончук зробили екскурс в минуле . Відомо, що у світі перші бібліотеки з’явилися дуже рано — у VI ст. до н.е. у Стародавній Греції та Римі. Серед найдавніших і найбільших бібліотек світу називають Александрійську бібліотеку (ІІІ ст. до н.е., її фонд становив понад 500 тисяч сувоїв); бібліотеку в м. Пергамі (ІІ ст. до н.е., 200 тисяч рукописів), Константинопольську (VIІІ ст. н.е., 120 тисяч рукописів).

«Духовні ліки», — говорить зроблений три тисячі років тому напис при вході в бібліотеку Рамзеса ІІ. Народи Ближнього Сходу називали бібліотеки «храмами мудрості», «домами порад і настанов», «майстернями розуму».

Великий римський мислитель Цицерон писав: «Заняття з книгами — юність живлять, старість звеселяють, щастя прикрашають, в нещасті дають сховище і розраду, вдома утішають, поза домом не заважають…».

Основною темою бібліотечних посиденьок була роль і місце публічних бібліотек в сучасному суспільстві, коли життя вимагає підвищення престижу знань, а бібліотеки повинні надавати якісні послуги сучасними методами та засобами. Одним із кроків осучаснення бібліотечних послуг була участь бібліотек Ленковецької громади в обласному ярмарку бібліотечних ініціатив «Сучасна бібліотека — розвиваємо місцеві громади».

У Ленківцях на бібліотечних посиденьках першачків «посвятили в читачі»

Бібліотека в селі є найбільш доступним закладом місцевої громади і виконує чимало функцій. Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр, центр організації дозвілля, місце, де можна відпочити, поспілкуватись, цікаво провести час як дорослим, так і дітям. Саме до зустрічі першокласників Ленковецької школи готувалася завідуюча сільською бібліотекою Світлана Шульга яка провела «Посвяту в читачі» тих, які лише вчаться читати.

Для них були яскраво оформлені книжкові виставки: «Нам в бібліотеці подобається» , «Книги, які все знають». Провели першокласників у чарівний світ книги та казки казкові герої — Буквар (Вадим Паляниця), Королева Книги (Анастасія Котик), Незнайко (Андрій Паляниця), Лісовик (Рома Святюк), Баба-Яга (Валерія Завгородня) та ведучі Катерина Печенюк і Софія Борищук.

Маленькі читачі отримали у подарунок від бібліотекаря яскраві посвідчення читача та цікаві казкові розмальовки.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЯк у Шепетівці живеться культурі на другому році пандемії
Коли в Україні будуть сучасні бібліотеки?
Букініст із Хмельницького заплатить 3400 гривень штрафу за продаж забороненої літератури
У Шепетівці зайшла мова про переповнені перші класи
У лікарні Хмельницького відкрили бібліотеку для маленьких пацієнтів
У Шепетівському районі реалізують проєкт з вирощування енергетичної верби

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці улаштували новий об’єкт для дозвілля малюків
Мешканка Шепетівщини стала переможницею конкурсу «Гранд Коронація слова»
Новела майора поліції із Шепетівки ввійшла до міжнародної збірки
Ізяславські хористи найкраще заспівали на обласному фестивалі
Як у Шепетівці живеться культурі на другому році пандемії
У Шепетівці провели «бабине літо» танцями