У Ленківцях на бібліотечних посиденьках першачків «посвятили в читачі»

Тут книги розумні спокійно живуть
У тихій величній світлиці.
А двері широко відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці…

«Всі розумні і мислячі люди визнають неоціненну роль бібліотек в житті суспільства» — наголосила у своєму вітальному слові керівник апарату виконкому Ленковецької сільської ради Людмила Печенюк під час бібліотечних посиденьок, присвячених Всеукраїнському дню бібліотек у Ленковецькій громаді.

Стародавні мудреці говорили: «Книга — це мудрість минулих поколінь», яка передається нащадкам. Ведучі заходу Ірина Шулик та Оксана Никончук зробили екскурс в минуле . Відомо, що у світі перші бібліотеки з’явилися дуже рано — у VI ст. до н.е. у Стародавній Греції та Римі. Серед найдавніших і найбільших бібліотек світу називають Александрійську бібліотеку (ІІІ ст. до н.е., її фонд становив понад 500 тисяч сувоїв); бібліотеку в м. Пергамі (ІІ ст. до н.е., 200 тисяч рукописів), Константинопольську (VIІІ ст. н.е., 120 тисяч рукописів).

«Духовні ліки», — говорить зроблений три тисячі років тому напис при вході в бібліотеку Рамзеса ІІ. Народи Ближнього Сходу називали бібліотеки «храмами мудрості», «домами порад і настанов», «майстернями розуму».

Великий римський мислитель Цицерон писав: «Заняття з книгами — юність живлять, старість звеселяють, щастя прикрашають, в нещасті дають сховище і розраду, вдома утішають, поза домом не заважають…».

Основною темою бібліотечних посиденьок була роль і місце публічних бібліотек в сучасному суспільстві, коли життя вимагає підвищення престижу знань, а бібліотеки повинні надавати якісні послуги сучасними методами та засобами. Одним із кроків осучаснення бібліотечних послуг була участь бібліотек Ленковецької громади в обласному ярмарку бібліотечних ініціатив «Сучасна бібліотека — розвиваємо місцеві громади».

Бібліотека в селі є найбільш доступним закладом місцевої громади і виконує чимало функцій. Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр, центр організації дозвілля, місце, де можна відпочити, поспілкуватись, цікаво провести час як дорослим, так і дітям. Саме до зустрічі першокласників Ленковецької школи готувалася завідуюча сільською бібліотекою Світлана Шульга яка провела «Посвяту в читачі» тих, які лише вчаться читати.

Для них були яскраво оформлені книжкові виставки: «Нам в бібліотеці подобається» , «Книги, які все знають». Провели першокласників у чарівний світ книги та казки казкові герої — Буквар (Вадим Паляниця), Королева Книги (Анастасія Котик), Незнайко (Андрій Паляниця), Лісовик (Рома Святюк), Баба-Яга (Валерія Завгородня) та ведучі Катерина Печенюк і Софія Борищук.

Маленькі читачі отримали у подарунок від бібліотекаря яскраві посвідчення читача та цікаві казкові розмальовки.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці