Співпраця бібліотеки та студії «Доля»

Співпраця бібліотеки та студії «Доля»

Наша Шепетівська центральна районна бібліотека ім. М. Коцюбинського — одна з найстаріших у Хмельницькій області. Адже цього року їй виповнюється 98 років. Називаю її нашою, тому що бібліотека і літературно-мистецька студія «Доля» 16 років крокують нога в ногу. Для нас це не просто бібліотека, а місце щотижневих зустрічей.

Саме при бібліотеці восьмий рік поспіль діє Світлиця «Віри, Надії і Любові» Хмельницької обласної громадської організації «Стара Волинь».

Тут народились і побачили світ наші перші самовидавничі збірники віршів студійців: «В Шепетівці зацвіли сади», «Мамина яблуня», «Доки співають дзвони», «Не заживає в серці рана», «Небесна сотня», «Трави пахнуть кров’ю», «Два покоління — дві війни»; альманаху «Спориші», авторські збірки студійців. Сьогодні це понад 70 збірників.

В читальному залі бібліотеки проходили засідання студії «Доля», презентації, зустрічі з цікавими творчими людьми, учасниками російсько-української війни.

Саме тут народжуються цікаві ідеї. Звідси взяла початок ідея створення власного журналу «Шепетівський калейдоскоп».

Ще одна дуже важлива сфера діяльності — це написання проектів. Зараз відкриваються великі перспективи, особливо для громад, покращити свою матеріально-технічну базу за рахунок грантів.

Цьогоріч в стінах бібліотеки народилась ідея щодо написання спільного зі студією «Доля» проекту «Бібліотека — мультимедійний центр», який переміг у конкурсі ГО організації «Громадянська ініціатива Романа Мацоли «Інститут солідарності громад». До цього ще були проекти минулих років. Адже саме завдячуючи написанню проектів, які започаткувала колишній директор ЦБС Любов Бурова (до речі, єдиний Заслужений працівник культури, яка вийшла з бібліотечної системи) і продовжує нинішній директор Шепетівської централізованої бібліотечної системи Везюк Людмила Іванівна, бібліотеки району мають комп’ютери, принтери, мультимедійну установку.

Студійці з радістю йдуть на зустріч один з одним та працівниками бібліотек, які дарують нам душевне тепло. Саме в бібліотеці ім. М. Коцюбинського панує аура доброзичливості і доброти. В приміщенні завжди чисто і затишно. Приємно відчувати, що тобі тут завжди раді. Цікаво посидіти за чашкою чаю або поспілкуватися з колишніми шепетівчанами-колегами, нині представниками української діаспори в США, Ізраїлі, Німеччині, Естонії, Білорусії завдяки скайп-зв’язку.

Бібліотекарі — ентузіасти своєї справи. А наслідком такого ентузіазму є витримка і відданість бібліотечній справі.

Як і в попередні роки, обмаль коштів для придбання нової літератури. Не сподіваючись на бюджетне фінансування, директор ЦБС Везюк Л. І. постійно шукає можливості поповнення книжкових фондів з різних джерел. Фонди бібліотек вже третій рік поспіль поповнюються за рахунок обмінно-резервних фондів Національних бібліотек, благодійних фондів, дарунків від користувачів та за державною програмою.

У 2016 році фонди бібліотек району поповнились на 7690 екземплярів книг. Уже в 2017 році за рахунок платних послуг, обмінно-резервного фонду Національної бібліотеки ім. Я. Мудрого та кошти сільських рад придбано майже 3 тис. екземплярів книг. Тільки на цей рік передплачено 18 назв газет та 36 назв журналів.

Основне в роботі бібліотекаря — навчити читача любити книгу і все життя неквапливо розмовляти з нею.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПодружжя на Хмельниччині розводить малину
У Судилківській ОТГ відбулася незвична бібліовечірка
У Михайлючці сільська бібліотека живе не книгами єдиними
На Шепетівщині культпрацівники провели ділову гру «Від задуму до втілення»
У Шепетівській міській раді проходить Великодня виставка
У Шепетівці активні пенсіонери декорували яйця у стилі декупаж

Читайте у цій рубриціЩоб потрапити до резиденції Святого Миколая у Славуті, потрібно зареєструватися
На станції Шепетівка-Подільська зрізали 20-метрову ялинку для новорічних святкувань
У Славуті підприємець подарував місту 16-метрову ялинку
У Славуті анонсували перші кіносеанси у малій глядацькій залі
Актор Анатоль Фон-Філандра навчався у Шепетівці в одній школі з Марком Дроботом