Про свекрух та для свекрух співали у Пиляях

Стосунки між свекрухою і невісткою були темою на фольклорному святі «Свекрушенька — друга ненька», яке відбулося 21 вересня в селі Пиляях, Шепетівського району. Майже кожна жінка в селі є свекрухою.

На заході, присвяченому стосункам свекрухи та невістки, було багато жартів, гумористичних сценок, пісень і танців, бо не багато гарних слів можна знайти в стосунках між невістками і свекрухами.

Сцена з вистави «Кайдашева сім’я»

Син став дорослим, одружився і це означає, що поряд з ним з’явилася жінка, яку він любить. Які почуття викликає у його матері така ситуація? Як мати, вона хоче для своєї дитини щастя, тобто всього найкращого в житті, тому її вимоги до невістки дещо завищені. Як жінка, вона, швидше за все, ревнує свого сина, бачачи в невістці суперницю. Це і є коріння тих конфліктів, які можуть відбуватися між жінками у відкритій чи прихованій формі.

Проте живуть в Пиляях і інші свекрухи, про яких розповідали ведучі Ліна Муранова та Марина Пукас. Наприклад, не кожна невістка може прожити з свекрухою бодай рік-два, а ось Ганна Петрівна Кушнірук  жила з свекрухою від першого дня заміжжя. Ганна Петрівна народилася в 1945 році. Вийшла заміж за гарного кучерявого хлопця Івана Онисимовича, який довгий час працював завідуючим клубом у селі, була активною учасницею  художньої самодіяльності, співала у вокальній групі та грала в драматичному колективі. Працювала бухгалтером у колгоспі. Народили та виховали з чоловіком 2-х синів, стала свекрухою для двох невісток та бабусею  чотирьом  онукам. На жаль, чоловік пішов з життя значно раніше за матір, а свекруху Ганна Петрівна доглянула до останнього дня життя. Померла  вона в 92 роки.

Гуморески у виконанні Емілії Сікорської з Білополя

Олена Василівна Максимчук з чоловіком Миколою Никаноровичем народили і виховали 4-х синів. Олена Василівна активна в житті громади, неодноразовий депутат від села в сільській раді, незмінна учасниця художньої самодіяльності сільського клубу. Грамотна, розумна, поміркована, цікавиться політичним життям країни. На жаль, подружжю Максимчуків довелося пережити велике горе, старший син Олександр передчасно пішов із життя. Анатолій та Володимир привели в родину невісток Женю та Інну. Наймолодшенький Іван також уже заручений з дівчиною Катрею. Олена Василівна намагається бути другою мамою своїм невісткам та найкращою бабусею онукам Саші, Назарчику та Захаркові.

«У кожного своя доля і свій шлях широкий», — писав Тарас Шевченко.

Пиляївські молодиці

На долю Людмили Олександрівни Воробйової випало бути багатодітною мамою. 10 діточок подарував їй Господь Бог, яких разом з чоловіком Петром Григоровичем виростили, викохали і випустили у світ. Людмила Олександрівна стала свекрухою для трьох невісток. Серце болить за сином Іваном, який перебуває в зоні АТО, бо і йому вже час створювати свою сім’ю. Коли діти, зяті, невістки та 13 онуків злітаються до батьківської хати, то вона перетворюється на вулик. Проте велика родина її не лякає, всьому дасть ради. Аби підтримати родину їздять із чоловіком на заробітки до Києва. А вдома на них чекають донька та невістка з внучатами.

Живе в Пиляях свекруха з сорокарічним стажем. Це — Олександра Романівна Полозун. Народилася в голодний 32-й рік, пережила війну, рано осиротіла, та доля послала їй гарного чоловіка — Володимира Оверковича, з яким живуть щасливо уже 65 років . Народили та виростили трьох синів. На жаль, двох уже немає серед живих, а син Василь з невісткою Ніною також народили трьох синів. Вже Ніна стала свекрухою для двох невісток, які подарували  їм п’ятьох онуків, — також хлопчиків. А ще Олександра Романівна гарно співає, є учасницею художньої самодіяльності клубу та хористкою у церкві.

Сценка «На гостинах у дітей»

Почесне звання «Мати-героїня» Ганна Яківна Редька та Валентина Арсентіївна Пахар одержали за народження та належне виховання 5-ти дітей.

Ганна Яківна уже 34 роки проживає у мирі й злагоді зі своєю невісткою Антоніною. Тоня вже також свекруха для двох невісток та бабуся п’ятьом онукам. Ганна Яківна у свій 91-й рік потребує сторонньої допомоги і отримує догляд і турботу від люблячої невістки.

Валентина Арсентіївна — двічі свекруха, має в селі славу гарної куховарки, тому сільські свята не обходяться без її участі. Бабусю радують її шестеро онуків. Добре серце Валентини Арсентіївни не дало залишити  в  безпомічній старості своїх свекра і свекруху. Вона забрала стареньких до себе і до кінця їх днів піклувалася про них.

Ніна Степанівна Власюк народилася в багатодітній родині, все життя працювала в рідному колгоспі. Двоє її синів привели в сім’ю невісток Валю та Наталку, які подарували четверо онуків. Кожного вихідного сини з сім’ями поспішають у село, адже роботи там завжди багато. Мама, як завжди, показує фронт робіт. Допомога потрібна, бо мамі і на репетицію в клуб треба встигнути, і в церкві без неї не обійдеться.

В серці Марії Анатоліївни Дубінкіної та її невістки  один біль — за сином та чоловіком Євгеном, який уже втретє перебуває в зоні бойових дій на сході нашої держави. Щодня свекруха і невістка спілкуються по телефону і підтримують одна другу. Марію Анатоліївну односельці обрали старостою церковної общини, а ще її чекають у клубі на репетиції її подружки  учасниці художньої самодіяльності.

Валентина Муранова та Олена Максимчук

Згадали і про наймолодшу свекруху — Ларису Андрощук. Нещодавно вона стала свекрухою для невістки Ірини і вже приміряє на себе роль бабусі. Лариса — чудова мама, гарна господиня, вірна подруга і, сподіваємося, буде доброю свекрухою. Адже мами повинні любити тих, хто любить їх синів.

Про свекрух, для свекрух та для всіх учасників свята співали і танцювали учасники аматорських колективів з Пиляїв, Мокієвець, Білополя Ленковець та Чотирбок.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці