У Шепетівці музей можуть «відкрити» на ремонт

У Шепетівці музей можуть «відкрити» на ремонт

У четвер, 6 серпня, до Музею пропаганди, що у Шепетівці, завітали учасники проєкту «Музей відкрито на ремонт 2020», який став можливим за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Як запевнили керівники цього проєкту, ремонтувати жодної частини закладу культури не мають наміру.

В ході зустрічі відбулася презентація, під час якої всі мали нагоду ознайомитись із досвідом команди в реалізації їх ідей, обговорили актуальні проблеми музеїв в Україні.

У Шепетівці музей можуть «відкрити» на ремонт

Участь в обговоренні взяли історик та керівник проєкту «Музей відкрито на ремонт» Леонід Марущак з колегами Євгенією Моляр (мистецтвознавиця), Даною Брєжнєвою (кураторка) і Наталкою Дяченко (мисткиня). Їхня команда свого часу вже вдало втілила культурну ініціативу на теренах східних областей України, зокрема Донеччини і Луганщини.

У Шепетівці музей можуть «відкрити» на ремонт

За останні два роки Музей пропаганди пережив чимало подій довкола перейменування та перепрофілювання закладу. Раніше він був літературно-меморіальним музеєм письменника радянської доби Миколи Островського.

— Нас може зацікавити співпраця з музеями, що мають колекції того часу, аби обговорити роль особистості в радянській пропаганді. Цікавим стане і досвід художників радянського періоду, які можуть дати відповідь на те, як через мистецтво діяла пропаганда, — розповіла директорка Музею пропаганди Наталія Никонова.

«Музей відкрито на ремонт» — це довготривалий проєкт підтримки регіональних музеїв, що почався у 2016 році. Протягом кількох років у 31-му музеї східного регіону України було проведено 4 освітньо-методичні воркшопи «Сучасні методи роботи музею». А ще — 6 кураторських виставок сучасного мистецтва, 6 дослідницьких проєктів про локальну історію та 10 виставкових проєктів «Жовта лінія», які були направлені на актуалізацію та популяризацію теми збереження об’єктів історико-культурної спадщини, починаючи з кінця ХІХ ст. і до сучасності. Для музеїв-учасників проєкту було закуплено та передано матеріально-технічне обладнання на понад мільйон гривень.

— Наразі ми спробуємо зрозуміти пласт, з яким у подальшому нам доведеться працювати. Тоді звернемося до музеїв, що мають дотичні до вашого напрями роботи. Звісно, для подальшої співпраці підпишемо меморандум, для залучення фінансування, інших експертів тощо, — зазначив Леонід Марущак.

У Шепетівці музей можуть «відкрити» на ремонт

Прикладом вдалої співпраці із закладами культури автори проєкту «Музей відкрито на ремонт» вважають музеї у Маріуполі, Лисичанську, Слов’янську та інших містах прифронтової зони.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці біля Музею пропаганди дітлахи влаштували катання з гірки
«Виборчі батли»: як відбувалися перегони у Шепетівці протягом 28 років незалежності
Наприкінці ХІХ століття в Шепетівці діяла навчальна чобіткова майстерня
Кулемет Максима: шедевр з другої спроби
У Шепетівці в період окупації діяли козачі частини у складі Вермахту
У шепетівському музеї зберігаються дві марки періоду Голодомору

Читайте у цій рубриціЩоб потрапити до резиденції Святого Миколая у Славуті, потрібно зареєструватися
На станції Шепетівка-Подільська зрізали 20-метрову ялинку для новорічних святкувань
У Славуті підприємець подарував місту 16-метрову ялинку
У Славуті анонсували перші кіносеанси у малій глядацькій залі
Актор Анатоль Фон-Філандра навчався у Шепетівці в одній школі з Марком Дроботом