У народного хору «Пролісок» ювілей

Цьогоріч у червні Всеукраїнське товариство сліпих відзначило 84-річницю створення. Але Шепетівський осередок цієї громадської організації невдовзі святкуватиме ювілей народного хору «Пролісок».

Саме 19 липня 10 років тому «Пролісок» отримав звання народного, хоча самому колективу вже 16. До присвоєння йому почесного звання в УТОСі діяла чоловіча вокальна група. Головним реформатором у співочому колективі вважається його керівник Михайло Штогрін. За десятиріччя він зумів не лише створити багатоголосий хор чисельністю 32 людини, а й кілька вокальних жіночих груп та окремих солістів, які славляться неймовірним виконанням.

— Захоплююся Волинським державним академічним хором, тому і для «Проліска» підбираю деякі пісні з їхнього репертуару. Хористам подобаються також українські народні пісні, — розповів Михайло Штогрін.

У нашому місті неможливо уявити жодне свято без виступів хору «Пролісок». Цей колектив завжди відрізняється самобутністю. Важливою  їхньою окрасою є вбрання, адже кожен виступає у вишиванці.

— Допомагає нам тримати марку і дбає про костюми наша «роботяща бджілка» Ія Шеремет. Костюми завжди випрасувані, підписані й в будь-який момент готові до виступів, — зазначили хористи.

Символом цього колективу є українська народна пісня. Репертуар співочого колективу — 150 творів.

Окрім того, утосівці ще й займаються просвітою, вони є частими відвідувачами загальноосвітніх шкіл.

— В рамках нашого проекту «Зряче серце небайдуже» ми спілкуємося з учнівською молоддю міста і сіл про життя незрячих. Для того щоб посіяти зернятка милосердя до людей з вадами зору, — розповіла Тетяна Логвіненко, очільниця Шепетівського УТОСу.

Також хор «Пролісок» у своєму репертуарі має пісні із церковної програми. Їх неодноразово запрошували на престольні храмові свята у Шепетівському, Полонському та інших сусідніх районах.

— Одного разу наш хор виступав на церковному святі у Полонському районі. І ми заспівали для єпископа Пантелеймона пісню «Материнська хата». Владиці настільки сподобався наш музичний дарунок, що він подарував нам коровай, — пригадали хористи.

Вже 5 років поспіль члени Шепетівського УТОСу беруть участь у православному фестивалі «Коляда», що проходить у Полонному.

Члени колективу — люди старшого віку, кожен з них має свій характер, нелегкий життєвий досвід, випробування. Хтось прийшов сюди для спілкування, інший для розради, але всі вони знайшли те, що шукали. Попри те, що організація знаходиться у Шепетівці, серед її членів є й жителі Полонщини. Голова профспілки Володимир Янковський приїздить на збори колективу аж з Нетішина.

Об’єднує учасників народного хору «Пролісок» любов до співу. Судячи з того, що учасники є постійними, то й любов у них міцна.

Редакція газети «День за днем» вітає хористів та керівника з ювілеєм.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці