У вересні шепетівські музейники запрошують на виставки та культурний диспут

Цьогоріч вересень вельми багатий на культурні події в музеї Миколи Островського, що у Шепетівці. Наразі вже працює дві документальні виставки: «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України» та «Поділля та Південно-Східна Волинь на рубежі віків».

Виставковий проект «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України» було розроблено Українським інститутом національної пам’яті у співпраці із видавництвом «Родовід» та передано для експонування по містам України. Ця виставка розкриває еволюцію використання тризуба, як державного символу України, від часів Русі і до сьогодення.

У 1918 році знак із монет часів князя Володимира Великого став основою зображення герба та печатки Української Народної Республіки, та упродовж всього XX ст. надихав митців на створення його художніх варіацій.

Паралельно впродовж вересня у музеї Миколи Островського діє документальна виставка Державного архіву Хмельницької області «Поділля та Південно-Східна Волинь на рубежі віків». Її було створено на основі архівних матеріалів. Відвідувачі мають змогу познайомитись із суспільно-політичним, соціально-економічним, культурним розвитком Хмельниччини від найдавніших часів до початку ХХ ст.

На одному з банерів зібрано інформацію і про Шепетівку: про перебіг сталінської колективізації. Мова йде про знищення класу хазяйновитих заможних господарів, яких комуністи називали «куркулями». Наводяться документальні свідчення більшовицького свавілля — придушення волинок, відібрання активістами посівного матеріалу та запасів.

Попереду на містян очікує цікава мистецька подія — 17 вересня о 14-й годині відбудеться зустріч з художником Володимиром Мирончуком. На цей захід вхід — вільний. Експонуватимуться його картини до кінця вересня у виставковій залі музею.

А наприкінці місяця — 24 вересня — заклад анонсував культурний диспут «Той, про кого не говорять». О 12:00 у актовій залі музею в експертному колі відбудеться обговорення «Яким бути музею Миколи Островського в Шепетівці» та «Чи є місце цій особистості в історії нашого міста?».

Поділитися посиланням2 коментарі до статті «У вересні шепетівські музейники запрошують на виставки та культурний диспут»

  1. Віктор коментує:

    При обговоренні прошу взяти до уваги, що музей відноситься до обласної комунальної власності і належить усім жителям області. Запропоновані теми для обговорення являються некорректними.

  2. Віктор коментує:

    Бажано було б сповістити кваліфікацію експертів, в колі яких відбудеться обговорення питань про музей Островського…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці