У вишиванках в Шепетівці відзначили День Героїв

Вже 76 років поспіль українці відзначають День Героїв. Цьогоріч у нашому місті його святкували на місцевому рівні вперше 28 травня.

До здобуття Україною незалежності свято відзначали підпільно. А в 2017-му на підставі рішення сесії Шепетівської міської ради “Про програму державних, міських, професійних свят та пам’ятних дат у м. Шепетівці на 2017–2020 рр.” №39 від 15 грудня 2016 року з метою вшанування учасників боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності дане свято було внесено в календар свят, які відзначаються у нашому місті офіційно.

Сьогодні святкування Дня Героїв відбулося на площі Тараса Шевченка. Національні сорочки одягли кілька сотень жителів міста.

Програма святкування включала у себе концерт, у якому взяли участь вокальні та хореографічні колективи Будинку культури, центру дитячої юнацької творчості та шкіл.

Майстри декоративно-ужиткового мистецтва показали майстер-класи, де кожен учасник свята міг також взяти участь. Захоплююче знайомство з мистецтвом ліплення глиняних виробів представив досвідчений майстер — В’ячелав Сміховський. Він показував як надавати м’якому матеріалу бажану форму. Усі хто бажав отримав нагоду створити чашку, вазу або горщик, і в результаті прикрасити готовим виробом свій інтер’єр.

На площі перед міською радою розгорнули виставку вишиванок. Тут можна було побачити вишиваний традиційний український одяг, рушники та інші речі оздоблені вишитим орнаментом.

Хореографічні колективи міста провели для гостей танцювальний марафон.

Під час свята працювали дитячі ігрові зони, фотозона, де усі охочі робили фото у своїй улюбленій вишиванці. Біля памятника Тарасу Шевченку розташувала виставку картин Шепетівська спілка митців.

Під час концерту було відзначено дипломами містян, які прийшли на свято у вишиванках. Зокрема у таких  номінаціях: найповажніший учасник, наймолодший учасник та найбільша родина у вишиванках. Наймолодші номінанти отримали солодкі призи.

 

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

Фотогалерея

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


4 коментарі до статті «У вишиванках в Шепетівці відзначили День Героїв»

  1. Даринка Куба коментує:

    Все пройшло дуже класно!!

  2. Даринка Куба коментує:

    а чи можливо десь переглянути фото,які фотографи робили у фотозоні?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці