У Шепетівці пускали вінки на воду та стрибали через багаття

Народне свято Івана Купала відбулося у парку культури та відпочинку міста Шепетівки 7 липня. Виступ муніципального оркестру на тамтешній літній сцені розпочав святкову програму.

Соло на кларнеті музиканта Віктора Камінського та пісні у виконанні неперевершеної солістки оркестру Вікторії Таратасюк стали родзинкою концерту.

Також виступали учасники хорів «Пролісок» ТПО УТОС та «Ветеран» міського Будинку культури. Виступи цих творчих колективів зібрали чимало глядачів.

Також у парку діяли тематичні книжкові виставки, які підготували міські бібліотеки. Праворуч від головної алеї Шепетівська спілка митців підготувала експозицію власних картин.

Неподалік ставу організатори заздалегідь встановили святкове гільце. Його за народним звичаєм дівчата наряджали квітами, намистом, фруктами та стрічками. Довкола нього водили хороводи та співали купальські пісні. Дотрималися цієї традицій й шепетівчани.

Ще одним обов’язковим атрибутом народного свята Івана Купала є вінок. Вважалось, що кожна рослинка, яку вплітали у вінок, надавала йому особливу магічну силу. Оскільки в шепетівському парку нещодавно скосили всю траву, то більшість віночків сплели з гілок верби та прикрасили стрічками. Як годиться віночки пустили на воду, аби знати, з якого боку чекати на судженого. Якщо віночок не поплив, а закрутився на місці, то його власниця ще дівуватиме.

Жодне свято Купала не може обійтися без вогнища, яке символізує перемогу добра та має цілющі властивості. І цього разу шепетівчани, не порушивши традицій, охоче стрибали через багаття.

Поділитися посиланням2 коментарі до статті «У Шепетівці пускали вінки на воду та стрибали через багаття»

 1. Роман Макаров коментує:

  Язичництво!!!

 2. Це точно про Шепетівку?
  Скосили траву???????
  Де, на асфальті? Бо скрізь трава по пояс, став не почищений, таке враження, що лісополоса якась.
  І чому забули про “родзинку” у вигляді торгівлі алкогольними напоями?
  Свято, це класно, а враження від центрального парку сумне.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з правилами коментування та політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці