Музейна ніч минула в Шепетівці

В музеї Миколи Островського о дев’ятій вечора було людно 18 травня. Заклад запросив усіх, хто бажав долучитися до міжнародної акції «Ніч музеїв» та відвідати ексклюзивну екскурсію.

— Цьогоріч розповідали про замовчуване, — пояснила  Інна Слєсаренко, зберігач фондів музею Миколи Островського. — Екскурсія у такому форматі проводилася вперше. Сподіваємося, що надалі час від часу повторюватимемо подібні заходи, змінюючи тематику.

Атмосфера музею вночі на вигляд піднесена та, водночас, моторошна, власне, як і історія ХХ століття. Страхітливий образ жінки з вилами та військового з рушницею додавав особливого колориту експозиції.

— Ніч у музеї з присмаком містики, — поділилася враженнями відвідувачка Світлана. — Почалося все з гри знайомства, де кожного учасника обрала якась річ, які розкладені на підлозі. На мене дивився жовтий паперовий літачок-птах з червоними крилами. Далі темрява заповнила кожен куточок, а світильники та маленькі свічки на сходах стали провідниками у минуле… Інколи дуже хочеться відчути себе частинкою минулого, аби як найяскравіше прожити миті теперішнього. Через якусь сотню років, хтось на екскурсії в музеї одягнеться в «мене», та це вже буде інша історія…

Відвідувачі змогли перенестися на сто років назад, де поєдналися минуле та сучасність. Також у кожного візитера випала нагода перевтілитися в образ із минулого.

— В ночі всі експонати та виставки у музеї виглядають по-іншому, — продовжила науковець. — У темну пору доби підсвічуються цитати на стінах та куби. В середині кожного можна розгледіти предмети в іншому ракурсі. Також оживали історичні образи початку ХХ століття.

Учасникам екскурсії випала нагода зіграти в одній зі сцен роману Миколи Островського «Як гартувалася сталь».

Детальніше у відеосюжеті:

Фотогалерея:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці