Портрет, який знаходився у фондах Шепетівського окружного музею, став окрасою мистецького проекту

Портрет, який знаходився у фондах Шепетівського окружного музею, став окрасою мистецького проекту

Мова йде про портрет Хелени Потоцької з дому Радзивіллів, авторства польсько-литовського художника Мойсея Лейбовського. Деякий час згадана робота литовського митця перебувала у фондах Шепетівського окружного музею — до 1935 року.

Згаданий музей створили в жовтні 1926 в місті Славуті, як місцевий краєзнавчий. Складався він з 3-х відділів: природничого, соціально-економічного та культурно-історичного. Із 1927 музей отримав статус окружного, фінансувався з боку місцевої влади, його перейменували на Шепетівський окружний музей у місті Славуті. 1928 на базі музею було створено Шепетівське наукове товариство при ВУАН. У 1929 музей перевели до міста Старокостянтинова і об’єднали з місцевим музеєм-заповідником. У жовтні 1930 музей повернули назад до Шепетівки. За час постійних переїздів Шепетівський окружний виконком вилучив більшу частину музейних колекцій. 1931 заклад було позбавлено статусу окружного та переведено до групи міжрайонних музеїв. Остаточно музей зліквідували наприкінці 1930-х років.

Відкриття авторського мистецького проекту «Навколо одного образу. Портрет Хелени Потоцької з Радзивіллів авторства Мойсея Лейбовського» стартує 8 листопада у місті Вінниці, повідомляє музейний простір. Захід розпочнеться о 17:30 у КЦ «Галерея XXI» (м. Вінниця, вул. Артинова 12-а).

Куратор і дослідниця спадщини Потоцьких в Україні кандидат історичних наук Оксана Лобко (Київ) під час відкриття проекту представить науковий каталог присвячений родині Потоцьких та художнику Лейбовському. Мистецтвознавче дослідження відновленої картини написане кандидатом мистецтвознавства Катериною Кудрявцевою.

У 2004 році Оксаною Лобко була зроблена повна наукова атрибуція згаданого живописного полотна, віднайдено художника картини та зображену особу.

Портрет, який знаходився у фондах Шепетівського окружного музею, став окрасою мистецького проекту

Портрет Хелени Потоцької з Радзивіллів, автор Мойсей Лейбовський

Впродовж цих років картина зберігалась у фондах Вінницького обласного художнього музею і практично не експонувалась через чисельні пошкодження полотна, заподіяні ще у 20-х роках минулого століття. До 1935 року картина знаходилась у фондах Шепетівського окружного музею (Shepetivka).

На виставці буде представлена інформативна банерна експозиція про життя та творчість малознаного в Україні художника Мойсея Лейбовського. Ім’я Лейбовського (біл. Майсей Лейбоўскі, літ. Moišė Leibovskis, пол. Mojżesz Lejbowski) практично невідомо українським мистецтвознавцям та поціновувачам живопису. Однак у Польщі та Литві ім’я цього майстра доволі часто згадують.

Численні матеріали для виставки було зібрано з 25 архівних установ та приватних колекцій. На стендах буде представлено фотокопії, ілюстрації та документальні матеріали, які пов’язані з героями дослідження: Хеленою Потоцькою з дому Радзивіллів (1874–1958) та Мойсея Лейбовського (1878-1942/43).

Проект присвячений Дню Незалежності Польщі (100-річчя) та підтриманий Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці.

Найширший вибір автозапчастин в Інтернет-магазині «Новатон». Тут ви зможете придбати запчастини до всіх найпопулярніших марок автомобілей. Повним асортиментом представлені радіатори до всіх моделей Мерседес-Бенц. Можливий продаж у кредит та доставка по всій Україні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоШепетівчани святкують День міста
Полонський музей отримав унікальні експонати від унікальної людини
У Шепетівці вшанували пам’ять Героїв
У Хмельницькому на виставці представили старовинних вишиванок
Славута має пишатися: земляка обрали виконавчим директором Українського культурного фонду
«Шлях свободи» можна побачити в Музеї пропаганди у Шепетівці

Читайте у цій рубриціСлавутчан кличуть дивитися фільми у 3D форматі
В одній з громад Шепетівського району художники відновлюють 80-метрове панно
У Шепетівці на Свято дитинства роздали понад 700 гостинців та 200 призів
Танцювальний Гран-прі здобули ізяславчани
Шепетівський танцюваль­ний клуб «Браво» здобув перемогу на фестивалі «Мега Денс Біт»
Полонський музей отримав унікальні експонати від унікальної людини