Яворівська іграшка-забавка дарує крила натхнення

Сонячних птахів, коників та брязкальця привезли у Шепетівку майстри зі Львівщини Семен Тлустий і Галина Шумило. 13 березня у виставковій залі музею відбулась презентація яворівської іграшки-забавки.

Якщо колись цим унікальним старовинним ремеслом займалися цілими родинами, бо вміння передавалося з покоління в покоління, то зараз в Україні є всього декілька майстрів, що відроджують традиції яворівської іграшки-забавки. Одна з них – Семен Тлустий та його дружина Галина Шумило-Тлуста з Хмельниччини.

Дві години спілкування з майстрами пролетіло, як одна мить. Розповіді про історію яворівської іграшки, особливості їх розпису «вербівкою», про творчий шлях і власний доробок з уст майстрів нагадували казку для малечі. Заслухалися і дорослі.

Дивовижні, лаконічні за формою та яскраві за кольором іграшки-забавки: птахи та коники, ангелики та зірочки, свистунці та сопілочки, брязкальця, калатала, деркачі, магильниця та лапавки, здавалося б, досі зберігають тепло рук майстрів, що прагнули віддати його дитині. Родзинкою став майстер-клас, де присутні мали змогу власноруч розмалювати іграшку.

Семен Тлустий та Галина Шумило-Тлуста десятиліттями підтримують давню народну традицію, навчають цьому молодь і дітей, та мріють про повернення до витоків екологічної дитячої забавки.

Майстри зі Львівщини часто бувають на різних етнофестивалях та ярмарках не лише в Україні, а й за кордоном. Їхня іграшка-забавка відома у Польші, Німеччині, Канаді, США та багатьох інших країнах.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці