«Забудь-річка» — півтисячі сторінок української долі

23 лютого Брати Капранови вперше зустрілися із шепетівськими читачами у бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Відомі українські письменники презентували читачеві історичний роман «Забудь-річка».

Звісно, найбільше уваги автори присвятили розповіді про своє нове творіння, що безпосередньо стосується їхньої родини. Поділилися з читачами цікавими фактами про сам процес написання. Дмитро та Віталій Капранови на відміну від інших письменників знайомлять читача з книгою в бібліотеці, подорожуючи містами України. А вибрали саме такий спосіб, який рідко хто з письменників практикує, тому що вважають бібліотеку останнім осередком культури.

Ось так близнюки, одягнувши свої вишивані светри, вирушили у мандри Україною. Дмитро й Віталій вважають себе сучасними Кобзарями.

— Й справді, якщо у місті немає бібліотеки, то нам і ніде зустрітися із читачем, — вважає один з братів. — Попри те, що в Україні 27 тисяч населених пунктів, на них 15 тисяч бібліотек, тобто більше половини з них не мають бібліотек. А в більшій частині міст і сіл не має вибору між пляшкою та книжкою. І навіть якщо там народиться людина талановита, то в неї нема шансу культурного розвитку. Тому ми їздимо в бібліотеки і як кобзарі доносимо культуру та просвіту.

Письменники після презентації роману «Забудь-річки» розповіли читачам і про так званих «прабатьків» та «прадідів» свого творіння. А ними є книги Капранових «Мальована історія незалежності України» та «Веселих свят».

— «Забудь-річка» — це символ, в міфічних уявленнях українців вона текла між цим світом (живих) і тим (мертвих). Річка розділяє два світи. А нині у нас вона  розділяє покоління. Вся країна будувала забудь-річку через власні родини, — характеризують свій роман письменники.

Наприкінці зустрічі відбулася автограф-сесія з читачами. Жодному прихильнику Капранови не відмовили в увазі.

На прощання брати-письменники пообіцяли ще повернутися у Шепетівку, аби знайомити читача з новими книгами.

Відеозапис презентації

Фотогалерея

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці