Народний аматорський театр Шепетівки здивував глядача японською виставою

У неділю, 6 травня, актори театру «Браво» зібрали глядачів у міському Будинку культури. Поціновувачі акторської гри завітали на прем’єру вистави «Чекати сто років?».

— Назва п’єси, за мотивами якої постановка, «Надгробок Коматі». Її написав відомий японський драматург Юкіо Місіма. По суті «Чекати сто років?» — це трагедія, насичена філософськими роздумами та суперечками між головними героями — старою, побитою життям Коматі та молодим поетом невдахою, — розповіла режисер-постановник Галина Червінська.

Тема діалогів головних персонажів — різне ставлення до сенсу життя, справжнього кохання та людських цінностей. Що для старої Коматі — звичайна лавка, то для молодого поета — це прихисток для закоханих, які споглядають зорі згори…

Якщо коротко про сюжет: красиво, безжалісно та по-справжньому.

Коматі переконана, що людина живе не заради того, щоб помирати. На думку поета, людина й вмирає заради того, аби жити.

Вистава переповнена подібними дискусіями головних героїв. Глядачеві, на перший погляд, може видатися, що Коматі — реалістка, а поет — мрійник. Але саме він є її порятунком, бо живе сьогодні — тут і тепер. А стара 99-річна Коматі приречена на довічне чекання щастя.

Головні ролі виконали: Коматі — Галина Червінська, Поет — Петро Бенедюк, Поліцейський — Сергій Кравцов. Також на сцені грали актори Народного аматорського театру «Браво»: Ольга Рихтик, Мирослав Кучер, Олена Морозова, Інна Головач, Степан Конюк, Анастасія Власюк, Юрій Білан. Звук — Олег Цьомик. Світло — Юрій Білан.

П’єса японського драматурга вперше була поставлена на сцені Шепетівського міського будинку культури, але актори театру «Браво» своєю грою вдало передали сюжет глядачеві. Свідчення цьому — щирі оплески та овації.

До слова, аматорський театр Шепетівки нещодавно вкотре підтвердив звання «Народного» перед поважною комісією з області. Редакція «День за днем» вітає колектив театру з прем’єрою та бажає підкорення нових творчих вершин.

 

Для довідки:

Юкіо Місіма (1925–1970) — найвідоміший японський письменник, драматург, політичний діяч ХХ століття. Все його життя і вся його творчість спрямовані на пошук Прекрасного, без якого існування не має жодного сенсу. Не дивно, що саме на японських островах народився подібний письменник, у країні з особливим світовідчуттям, коли красу знаходиш там, де її і не прийде в голову шукати; в речах буденних, або позбавлених найменшого нальоту поезії.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці