У Шепетівському музеї показують «Космічну еру»

Виставка, присвячена космонавтиці, стартувала в музеї Миколи Островського 4 квітня. В експозиції не лише світлини космосу, а й мініатюрна техніка.

Із фондів музею космонавтики ім. Сергія Корольова дещо перепало і шепетівчанам. Зокрема, зразки сучасної їжі космонавтів. Прикметно, що в нашому музеї в одому з інформаційних кубів зберігається комплект харчів радянських часів. Отож, відвідувачі на власні очі можуть побачити розвиток космічної кулінарії.

— Виставка, в основному, акцентується на постаті та досягненнях конструктора Сергія Корольова — українського вченого у галузі ракетобудування та космонавтики. Саме цей академік вважається основоположником практичної космонавтики. Свого часу він очолив ракетну програму СРСР, — розповіла музейний працівник Інна Слєсаренко.

Також значну частину експозиції присвячено Леоніду Каденюку — першому космонавту незалежної України. Завдяки йому космос вперше почув Гімн України. Космонавти могли замовляти мелодію для сигналу, який будив екіпаж. Так, за вибором Каденюка вони двічі прокидалися під Гімн України. Відтак, у 1997 році наш гімн лунав над усією планетою.

Виставка містить фото Каденюка, його книгу «Місія — космос».

Серед цікавого — одяг космонавтів та шолом, які з фондів музею Миколи Островського. Космічного ґрунту, на жаль, в експозиції немає, оскільки його у всьому Радянському Союзі було лише трохи більше 300 грам.

Окрім інформаційної складової виставки «Космічна ера», відвідувачам пропонується відчути і себе трішечки космонавтами, зробивши світлину в тантамаресці. Щоправда, шаблон космонавта розрахований для фото малих відвідувачів.

Виставка доступна для відвідувачів шепетівського музею до кінця травня.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «У Шепетівському музеї показують «Космічну еру»»

  1. L коментує:

    Дуже цікава та пізнавальна екскурсія. Син прийшов у захваті. Організатори заслужили на подяку. Приємно, коли увага приділяється позитивному та корисному. Тим більше із підтримкою преси.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці