У Шепетівці фахівці музейної справи Хмельниччини ділилися досвідом

У Шепетівці фахівці музейної справи Хмельниччини ділилися досвідом

Вчора, 28 березня, в обласному літературно-меморіальному музеї Миколи Островського в Шепетівці відбувся фаховий семінар для музейників Хмельниччини «Яким має бути сучасний музей: досвід НМІУ». Захід пройшов за участі співробітників Національного музею історії України та сприяння Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА. Про це повідомляє Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського на своїй сторінці у Фейсбуці.

Семінар став відкритим майданчиком для спілкування та обміну досвідом фахівців музейної справи, оскільки, для трансформації українських музеїв і втілення в них передових практик, дуже важливою є комунікація та співпраця.

У Шепетівці фахівці музейної справи Хмельниччини ділилися досвідом

Під час семінару співробітники НМІУ ділилися успішним досвідом роботи свого музею. «Що таке онлайн-музей? Для чого він і що він дає?» — все це продемонстрував у своїй лекції «Онлайн музей?» завідувач відділу науково-методичної роботи Національного музею історії України Сергій Купрієнко.

Про те, що сучасний музей повинен бути спрямований на глядача, має йому слугувати і зробити перебування в ньому комфортним для відвідувачів різних вікових груп розповіла у своїй презентації «Освітньо-популяризаційні проекти для залучення до музею різних вікових груп населення» Лілія Пушкарь, завідувач сектору забезпечення музейної діяльності НМІУ.

Оксана Тараненко, завідувач відділу рекламно-виставкової роботи НМІУ, у своїй презентації «Критерії оцінки ефективної діяльності музеїв» поділилася з музейниками досвідом того, які є критерії оцінки роботи музею та його ефективності, як вони визначаються і що варто тримати на контролі музейникам.

Цікавою та актуальною була лекція Олександра Іщука, завідувача відділу історії України ХХ ст., «Побудова музейної експозиції з історії українського визвольного руху», яка викликала жваве обговорення аудиторії.

Крім того, співробітники музею М. Островського теж ділилися своїми напрацюваннями —«Декомунізація і музей: проблеми та шляхи їх вирішення з досвіду музею М. Островського», «Виставкова діяльність сучасного музею», а зберігач фондів музею М. Островського Інна Слєсаренко поділилась з колегами досвідом перебування та навчання в музеях Австрії і представила свою доповідь у презентації «Складна історія та музей: досвід європейських країн».

У Шепетівці фахівці музейної справи Хмельниччини ділилися досвідом

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНетішин планували назвати інакше
У Нетішині енергетик Ігор Рокицький презентував фалеристичну виставку
У Шепетівській виправній колонії засудженим провели правопросвіт­ниць­кий семінар
На Хмельниччині презен­тували книгу «Шепетівсь­кий окружний музей у Славуті (1926–1935)»
У шепетівському музеї зберігаються дві марки періоду Голодомору
У шепетівському Музеї пропаганди експонується легендарний Маузер К-96

Читайте у цій рубриціМісто Полонне увійшло до 5-ки переможців культурного конкурсу для громад
У Шепетівці відкрили виставку Музею Революції Гідності
У дитячому журналі опублікували казку письменниці з Шепетівщини
Щоб потрапити до резиденції Святого Миколая у Славуті, потрібно зареєструватися
На станції Шепетівка-Подільська зрізали 20-метрову ялинку для новорічних святкувань
У Славуті підприємець подарував місту 16-метрову ялинку