Стало відомо, хто проводив опитування шепетівчан: які його результати

Стало відомо, хто проводив опитування шепетівчан: які його результати

Нещодавно поширювалася інформація, що невідомі проводять опитування серед мешканців стосовно роботи міста та діяльності Шепетівської міської ради. В органах місцевого самоврядування про це нічого не знали та попереджали, аби жителі не надавали невстановленим особам персональні дані. Як виявилося, опитування громадської думки із 15 по 23 листопада в Шепетівській міській територіальній громаді проводила дослідницька компанія «Соціополіс» на замовлення «Громадська ініціатива дій (ГІД)». Дослідження проводилося в рамках моніторингу громадської думки «Рік після місцевих виборів».

Об’єктом дослідження стали зареєстровані жителі міста Шепетівки та інших населених пунктів, які входять до складу Шепетівської міської територіальної громади, віком від 18 років.

Згідно з результатами опитування, жителі Шепетівської міської громади переважно незадоволені тим, як ідуть справи в їхній громаді, — лише близько чверті (24,8 %) респондентів вважають, що справи в Шепетівській громаді розвиваються в правильному напрямку, тоді як майже дві третини (64,8 %) респондентів вважають, що справи в їхній громаді йдуть у неправильному напрямку.

Окрім того, мешканці Шепетівської міської громади скоріше негативно, ніж позитивно оцінюють діяльність діючої місцевої влади. Зокрема, діяльністю Шепетівського міського голови Віталія Бузиля задоволені 38,1 % опитаних (в тому числі повністю задоволені — лише 10,3 %), а не задоволені — 50,5 % респондентів (в тому числі повністю незадоволені — 30,0 %). Оцінка респондентами діяльності депутатів Шепетівської міської ради (в цілому) є ще нижчою — задоволені нею 24,1 % опитаних (в тому числі повністю задоволені — лише 4,2 % опитаних), а не задоволені — 58,2 % (в тому числі повністю незадоволені — 34,2 % опитаних).

Цікавим виявився факт, що, згідно з опитуванням, із діяльністю заступників Шепетівського міського голови Галини Безкоровайної та Віталія Янушевського більшість опитаних жителів Шепетівської громади (відповідно 59,3 % і 60,5 %) не знайомі. Серед тих респондентів, які знайомі з діяльністю вказаних представників місцевої влади, кількість тих, хто негативно оцінює її, також перевищує кількість позитивних оцінок. Зокрема, діяльністю Галини Безкоровайної на посаді заступника міського голови задоволені 15,0 % опитаних, а незадоволені — 21,3 % опитаних. Діяльністю Віталія Янушевського на посаді заступника міського голови задоволені 13,3 % опитаних, а незадоволені — 22,2 % опитаних.

Згідно з результатами дослідження, більшість (54,4 %) опитаних жителів Шепетівської міської громади вважають, що станом на теперішній час їхня громада економічно занепадає. Близько чверті опитаних (26,2 %) вважають, що економічний розвиток Шепетівської громади на теперішній час зупинився на місці (вона і не розвивається, і не занепадає). Лише 14,7 % опитаних вважають, що Шепетівська міська громада тепер економічно розвивається.

Переважна більшість жителів Шепетівської міської громади вважають, що проблема корупції у місцевій владі їхньої громади існує та є гострою. Зокрема, на думку 58,3 % опитаних, проблема корупції у місцевій владі Шепетівської громади існує і є дуже гострою, а на думку 19,3 % опитаних, — проблема корупції існує і є досить гострою. Значно менше опитаних (7,2 %) вважають, що проблема корупції у місцевій владі їхньої громади хоч й існує, але не є гострою. Лише 5,8 % опитаних взагалі заперечують існування корупції у місцевій владі Шепетівської міської громади.

На запитання стосовно того, хто найбільше винен в існуючих проблемах Шепетівської громади більшість (47,0 %) опитаних відповіли, що, на їхню думку, найбільше в існуючих проблемах громади винна Шепетівська міська влада в цілому. Інші варіанти відповіді на вказане запитання назвали значно менше опитаних. Зокрема, місцеве населення вважають найбільше винним в існуючих проблемах громади 9,3 % опитаних; центральну владу — 8,9 % опитаних; обласну владу — 3,2 % опитаних. Лише 1,7 % респондентів вважають, що в існуючих проблемах їхньої громади не винен ніхто.

Переважна більшість опитаних жителів Шепетівської міської громади вважають, що Шепетівський міський голова кожного року повинен виступати з публічним звітом про виконану роботу. Зокрема, 90,3 % опитаних вважають, що міський голова безумовно повинен кожного року виступати з публічним звітом, а 5,5 % опитаних вважають, що він скоріше повинен виступати з таким звітом. Лише 3,3 % опитаних висловили думку, що Шепетівський міський голова не повинен кожного року виступати з публічним звітом про виконану роботу.

Результати опитування

Об’єкт дослідження

Зареєстровані жителі м. Шепетівки та інших населених пунктів, які входять до складу Шепетівської міської територіальної громади, віком від 18 років.

Метод дослідження

Стандартизоване інтерв’ю face-to-face за місцем постійного проживання респондентів.

Вибірка

Двоступенева, з квотним відбором на останньому етапі, репрезентативна для дорослого населення Шепетівської міської територіальної громади за статтю та віком.

Обсяг вибірки — 600 респондентів (в тому числі: м. Шепетівка — 571 респондент, с. Пліщин — 15 респондентів, с. Плесна — 14 респондентів).

Теоретична статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 не перевищує:

  • 4,0 % — для даних, близьких до 50 %;
  • 3,4 % — для даних, близьких до 25 % і 75 %;
  • 3,2 % — для даних, близьких до 20 % і 80 %;
  • 2,8 % — для даних, близьких до 15 % і 85 %;
  • 2,4 % — для даних, близьких до 10 % і 90 %;
  • 1,7 % — для даних, близьких до 5 % і 95 %;
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці передали військовим квадрокоптер
Шепетівське АТП готове відновити перевезення із наступного тижня
У Шепетівці шукатимуть нового перевізника, якщо АТП не виконуватиме взяті на себе зобов’язання
У Шепетівській ТГ запрацює громадська пральня
У Шепетівці узгодили алгоритм для ФОПів, щоб заощадити на опаленні
До міського голови Шепетівки завітав Герой України

Читайте у цій рубриціПід час велодрайву «Разом до перемоги» на Шепетівщині зібрали 145 тисяч гривень
В Ізяславі продали алкогольний напій підлітку: продавчинею займаються правоохоронці
У неділю ще одна громада на Шепетівщині перейшла до ПЦУ
У Шепетівці передали військовим квадрокоптер
В одній із громад Шепетівського району рівень нітратів у криницях перевищує норму в 2,5 рази
На автодорогах Шепетівського району за добу виявили «врожайну» кількість нетверезих водіїв
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter