«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

«Подільський Аграрій» на чолі з досвідченим хліборобом Миколою Дячуком за чотири роки господарювання на теренах Шепетівського та Красилівського районів вже встиг здобути повагу та довіру своїх головних партнерів — пайовиків. Гідні умови співпраці: розрахунок у час жнив, пільгові ціни на продукцію та соціальні пакети — головні переваги товариства.

У аграріїв нема вихідних

На календарі — пізня осінь — листопад, а на орендованих полях «Подільського Аграрія» і досі невпинно кипить робота. Вантажівки одна за одною курсують із поля, бо наразі триває збір «королеви полів» — кукурудзи. Вона є одна з найбільш популярних культур серед сільгоспвиробників, а таку назву отримала ще в шістдесятих роках минулого століття.

Процесом збору врожаю особисто керує знавець хліборобської справи з багаторічним досвідом — директор Микола Дячук та заступник з виробництва Юрій Андрощук.

Каже, що врожаї отримали добірні, адже сіяли елітне насіння.

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

Директор — Микола Дячук

Окрім того, зауважує, що тут неабияка заслуга працівників, які вчасно виконували поставлені завдання.

У своїй роботі товариство впроваджує новітні технології ефективного обробітку ґрунту та дбає про оновлення матеріально-технічної бази. Колективу «Подільського Аграрія», попри те, що він достатньо молодий, властиві високий професійний рівень у землеробстві та чітка організація праці. У штаті нараховується 29 осіб. Однак, випадкових людей тут нема. Кожен із працівників «горить» роботою, шанує хліборобську справу, адже зсередини знає, яка це титанічна праця — вирощувати хліб.

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

На фото справа наліво: заступник з виробництва — Юрій Андрощук, механізатор — Тарас Мирончук, директор — Микола Дячук, комбайнер — Олександр Сидоренко, комбайнер — Анатолій Циганаш

Цьогоріч на полях «Подільського Аграрія» сіяли ріпак, пшеницю, соняшник та кукурудзу. Не так давно завершили посів озимих, а на деяких полях вже спостерігають перші сходи. Окрім того, хлібороби вносять мінеральні добрива, готують все для майбутніх врожаїв… Адже щоб мрії стали реальністю, потрібно закладати фундамент майбутнього успіху тепер.

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

Обмолот кукурудзи

— Турбот в аграріїв вистачає увесь рік. Цей процес, так би мовити, безперервний — від закладання насіння під урожай наступного року до активної підготовки ґрунту та посіву озимих культур, — на початку розмови зазначив Микола Миколайович.

Найвища орендна плата в регіоні — 12 %

Чотири роки тому «Подільський Аграрій» встановив найвищу орендну плату пайовикам у регіоні — 11 % від нормативно-грошової оцінки землі, у той час, коли інші сільські господарства платили 5–8 %. Здивуванню колег-аграріїв та конкурентів не було меж. Однак, засновник «Подільського Аграрія» мав аргументи, чому така висока плата.

— Шепетівщина славиться своїми родючими чорноземами і, як підсумок, найвищими врожаями, — пояснює Микола Дячук. — Тому ця плата — цілком реальна. До того ж, я дотримуюся «золотого» правила: пайовикам треба годити, бо вони — наші головні партнери.

Цьогоріч у липні, в розпал жнив, пайовикам «Подільський Аграрій» орендну виплату знову підвищив. Тепер виплачує по 12 % від нормативно-грошової оцінки землі. Микола Миколайович у розмові уточняє, чітко усвідомлює те, що аграрний бізнес не може існувати без паїв мешканців. Тому відносини із землевласниками для нього перебувають на першому місці.

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

Оранка поля

Свого часу засновник «Подільського Аграрія» організував розрахунок із пайовиками у період жнив, у той час, як в договорі зазначено кінцевий термін — до 1 листопада. Щороку люди мають вибір: отримати оплату в грошовій формі, або ж забрати збіжжям — пшеницею, кукурудзою, цукром.

— Варто, аби чесно зароблене пайовики отримали вчасно та в повному обсязі. Це — один із показників відповідальності та надійності орендарів, — розмірковує директор.

На відміну від інших, пайовики, які уклали договір із «Подільським Аграрієм», давно не переймаються тим, як доставити додому зерно: де знайти для того транспорт, коли зайняти чергу, аби встигнути отримати у визначений день, та де придбати мішки для того.

— Кілька років тому для зручності пайовиків ми започаткували фасування продукції у мішки, — розповідає Микола Миколайович. — Після того ми розвозимо її до будинків. За проханням, наші працівники часто навіть складають зерно в хліви чи комори. Це — вже наша традиція.

До слова, останнім часом інші орендарі і собі беруть приклад із «Подільського Аграрія», та розвозять фасоване зерно до будинків пайовиків.

— Приємно, що нашу ініціативу підхопили й інші агрокомпанії та навіть дрібні фермери, — каже співрозмовник.

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

На фото водії перевізників: ФОП Веселкова Г., ФОП Пипич С., ФОП Поліщук В., ФОП Шлапак А., ФОП Котик І.

Розрахунок за пільговими цінами

Крім високої оренди, «Подільський Аграрій» зі своїми головними партнерами — пайовиками — вже чотири роки розраховується за пільговою ціною, тобто, за цінами, в рази нижчими за ринкові.

— Пайовики — і головні партнери по бізнесу, і підопічні, — наголосив Микола Миколайович. — Тож гідна плата за оренду землі, яку орендодавці заробляли важкою працею, ніщо інше, як своєрідна турбота про них та їх сім’ї. Адже дехто на «паї» не тільки сам живе, а ще й допомагає своїм дітям, онукам. Саме тому «Подільський Аграрій» віддає продукцію для пайовиків за пільговими цінами.

До слова, своєчасність виплат Микола Дячук тримає особисто на контролі. Турбуючись про пайовиків, у «Подільському Аграрїі» запровадили ще й соціальний пакет.

— Здійснюємо виплату кожному пайовику в розмірі 1 тисячі гривень при поповненні в сім’ї, де народилася дитина. Оскільки переважна більшість орендодавців — це люди літнього віку, то вони жартують, що народжувати явно не будуть. Тому ми пояснюємо, що грошові кошти ми також надаємо при пред’явленні свідоцтва про народження малюка в їхніх дітей чи внуків. Також 1 тисяча гривень становить виплата при похованні у випадках смерті члена родини першого ступеня спорідненості (батько, мати, один із подружжя чи дитина). Допомога сім’ям бійців, які загинули в зоні АТО, складає 5 тисяч гривень. По 500 гривень допомоги видаємо на кожен пай на оранку чи культивацію городів, навіть якщо ділянки нема у власності. Окрім того, здійснюємо юридичний супровід, переоформлюємо спадщини і сертифікати за рахунок підприємства. А це — від 2,5 тисяч гривень до 15 тисяч, в залежності від кількості спадкоємців. На виготовлення технічної документації на земельну ділянку виділяємо близько 3-х тисяч гривень власних коштів.

До речі, аби не бути голослівними, всі умови соціального пакету чітко прописали в додатковій угоді до договору. Тому пайовики можуть бути певні, що «Подільський Аграрій» виконає власні обіцянки та взяті на себе зобов’язання. Окрім того, щорічно за кожен пай у період новорічно-рідзвяних свят та Великодня власники землі отримують презенти у грошовому еквіваленті — по 200 гривень. До 8 Березня, Дня захисника, дня народження — по 100 гривень.

Крім вчасного розрахунку в зерновому чи грошовому еквівалентах, соціального пакету, «Подільський Аграрій» в окремих випадках виплачує орендну плату за паї наперед.

— При потребі проводимо виплати наперед пайовикам, які потребують дороговартісного лікування (онкозахворювання), оперативного втручання або ж тим, хто опинився у скруті. Ми не стоїмо осторонь проблем наших орендодавців, тому виплати проводяться у найкоротші терміни, — уточнює Микола Миколайович.

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

На фото справа наліво: діловод — Юлія Лукіна, директор — Микола Дячук, бухгалтер — Тетяна Попадюк, головний бухгалтер — Тетяна Тимтишина, бухгалтер — Тамара Кушнір

Відзначає, тішиться з того, що наразі дрібні фермери, аграрії та навіть агрохолдинги підхопили ініціативу «Подільського Аграрія» і почали пропонувати пайовикам різні бонуси. Так би мовити, борються за потенційного орендодавця.

— Якщо на землі працюють 3–4 орендарі, то це створює здорову конкуренцію в регіоні, та стимулює таких, як я, аграріїв, раціонально використовувати землю, цінувати відносини та створювати вигідні умови для власників земельних паїв. Тобто, від цього пайовики лише виграють, — зазначає Микола Миколайович.

Щодо модного нині соціального партнерства із сільськими радами, коли виділяють по 100–200 гривень із кожного орендованого гектара на соціальний розвиток села, де працюють, у Миколи Дячука є своє бачення. Він наголошує, що його пріоритети — адресна допомога кожному пайовику. За рахунок встановлених «Подільським Аграрієм» пільгових цін на продукцію, люди отримують бонус. Отож, ці кошти вони можуть витратити на свій розсуд. Зокрема, і на доброчинність. Хоча, звісно, «Подільському Аграрію» було в вигідніше теж додатково виділити по 100–200 гривень на розвиток села і відпустити продукцію за реальною ціною, так могли б зекономити мільйони.

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

Механізатор — Павло Бистрицький

У «Подільському Аграрії» вдячні всім, хто повірив

Під час розмови Микола Миколайович зазначив, що не просто було кілька років тому починати з нуля. Свого часу до яких тільки дій не вдавалися недобросовісні конкуренти: переконували пайовиків, що ті не отримають вчасно оренду або ж це буде сміховинна сума, намагалися всіляко поливати брудом та створювали перепони. А в 2020-му вдалися до більш радикальних заходів і влаштували такий собі «сюрприз» — підвісили на двері офісу «Подільського Аграрія» гранату, бо розуміли, що програють в умовах чесної конкуренції. Однак, зламати добросовісного аграрія не вдалося. Ні залякування, ні розповсюдження пліток — не подіяли, бо ж у «Подільському Аграрії» відповідають за свої обіцянки.

— Ми вдячні всім, хто повірив у той час, коли вірилося занадто важко: у моменти, коли не було власної техніки, а лише орендована, коли не було зерноскладу, сформованого колективу, — висловлює слова подяки директор «Подільського Аграрія». — У нашому офісі нема великих дверей, чисельної охорони та турнікетів. Кожен, хто завітає до нас, зможе отримати відповіді на всі земельні питання, які цікавлять, зокрема, правового характеру. Я працюю та й надалі триматиму високу марку!

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

«Подільський Аграрій» впевнено тримає марку

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівській ТГ соцробітниці восени капусту допомагають сікти, а взимку дрова рубають
Як у Шепетівці живеться культурі на другому році пандемії
Аграрії Хмельниччини посіяли 300 тис. гектарів озимих
У Шепетівці художники написали чимало копій відомої картини Рєпіна
Аграрії із Данії зустрінуться із свинарями Хмельниччини

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці збираються до весни видалити понад 250 сухих та фаутних дерев
Шепетівські школярі долучилися до керівництва містом
На виході з Шепетівської виправної колонії на нелегала чекала міграційна служба
Дитині, позбавленій батьківського піклування, придбали житло у Славуті
У 7 музеях Шепетівського району зберігаються державні експонати