Під час візиту обласного посадовця у Шепетівсь­кий район обговорили нагальні соціальні, освітні та сімейні питання

Під час візиту обласного посадовця у Шепетівсь­кий район обговорили нагальні соціальні, освітні та сімейні питання

На співпраці всіх органів влади наголосив заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Юр’єв, розпочинаючи зустріч-нараду з керівниками територіальних громад Шепетівського району. У нараді також взяли участь голова шепетівської РДА Анатолій Катеренчук, керівники гуманітарного напрямку відповідних структурних підрозділів ОДА, представники силових структур району, керівники територіальних громад.

Перед початком розгляду питань порядку денного, Володимир Юр’єв вручив диплом та кубок Хмельницької обласної організації ВФСТ «Колос» АПК України команді Шепетівського району за ІІІ загальнокомандне місце на фізкультурно-спортивному святі «Жнива-2021. Посадовець висловив слова подяки керівництву району за заохочення державних службовців, представників органів місцевого самоврядування та їх родин до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Під час візиту обласного посадовця у Шепетівсь­кий район обговорили нагальні соціальні, освітні та сімейні питання

З першого питання порядку денного доповіла заступниця директора департаменту соціального захисту населення ОДА Лариса Гурина, яка наголосила на важливості створення спеціалізованих служб на рівні територіальних громад, які надають соціальні послуги особам, що зазнали домашнього насильства. Лариса Іванівна зауважила, що заходи з запобіганню та протидії домашньому насильству мають здійснюватись у кожній громаді, проте, лише у 13 громадах з 18 створено спеціальні служби.

«Дане питання є надзвичайно актуальним, адже статистика випадків домашнього насильства вражає, і це лише ті випадки, які набули розголосу, — зазначив Володимир Юр’єв й наголосив: у кожному населенному пункті має бути визначена уповноважена особа, створена служба, яка має здійснювати аналіз та визначення проблемних сімей, реагуватиме на факти виникнення домашнього насильства. Також в кожній територіальній громаді має здійснюватися відповідна інформаційно-роз’яснювальна кампанія, аби населення знало як реагувати та як діяти у разі виникнення фактів домашнього насильства».

Після оголошення аналізу організації соціальної роботи та кадрового забезпечення надавачів соціальних послуг у територіальних громадах Шепетівського району заступник голови ОДА відмітив, що розбудова соціальних служб у громадах та забезпечення якісними соціальними послугами усіх громадян має бути одним із пріоритетних завдань органів влади.

Далі, у ході наради в.о. директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Дарія Басюк надала інформацію про використання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у галузі «Освіта», розповіла про організацію харчування школярів у закладах освіти, залучення шкіл району до проекту «HUMAN Школа», розвитку STEM-освіти, мережі закладів з інклюзивним навчанням, діяльності інклюзивно-ресурсних центрів.

Крім цього, Дарія Басюк закцентувала увагу присутніх на важливості підтримки програми Президента України «Активні парки — локації здорової України», що спрямована на організацію оздоровчої рухової активності громадян та розгляду можливих ділянок для облаштування спортивних майданчиків у кожній територіальній громаді.

Також у ході зустрічі присутні обговорили питання про основні аспекти функціонування служб у справах дітей та роботу із сім’ями, що опинилися в складних життєвих обставинах, важливості створення дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів та обов’язкове виконання нормативно-правових актів.

Підсумовуючи результати наради, Володимир Юр’єв наголосив на важливості надання мешканцям району якісних соціальних, освітніх послуг та послуг з опіки сімей та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

«Усі голови територіальних громад області мають розуміти, що на них покладено обов’язок та персональну відповідальність за добробут тих людей, які проживають на території громади», — підсумував Володимир Васильович.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


На Хмельниччину особисто завітав Президент України Володимир Зеленський
У Нетішинській громаді попіклувалися про захист соціально незахищених мешканців
У ПФУ Хмельниччини розповіли, чи продовжать автоматично субсидії на опалювальний сезон
Бюджет війни-2024: що чекає на українську економіку наступного року

Читайте у цій рубриці


У День Героїв Шепетівка прощалася із загиблим захисником
На Шепетівщині підприємець так і не встановив спортмайданчик: чи понесе покарання
У День Героїв Шепетівська громада вшанувала загиблих на війні земляків
У Нетішинській громаді визначали долю дітей
FacebookTelegramViberWhatsAppX