У Шепетівській РДА обговорили можливість застосування суспільно корисних робіт до безвід­повідальних батьків

У Шепетівській РДА обговорили можливість застосування суспільно корисних робіт до безвід­повідальних батьків

Голова районної державної адміністрації Анатолій Катеренчук спільно з головами територіальних громад, заступником начальника Шепетівського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області, представниками правоохоронних органів обговорили питання про застосування суспільно корисних робіт до безвідповідальних батьків.

З метою захисту прав дитини законодавчо визначено нові способи притягнення до відповідальності боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів. Зокрема, законодавство передбачає нову форму адміністративної відповідальності для неплатників аліментів — суспільно корисні роботи.

Суспільно корисні роботи — це вид адміністративного стягнення, що полягає у виконанні правопорушником оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Несплата аліментів на утримання дитини більш ніж за 6 місяців з дня пред’явлення виконавчого листа до виконання, тягне залучення боржника до суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. А якщо дитина має інвалідність або тяжкі захворювання, відповідальність у вигляді залучення до суспільно корисних робіт виникає у разі несплати аліментів протягом більш ніж 3 місяців. Якщо протягом року дане правопорушення вчиняється повторно, то воно тягне за собою залучення до суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин.

Щоправда, є низка законодавчих обмежень, серед яких:

  • виконання суспільно корисних робіт не має перевищувати 8 годин, а для неповнолітніх — 2 годин в день;
  • суспільно корисні роботи не призначаються особам з інвалідністю I-II групи, вагітним жінкам, чоловікам старшим 60-ти років, а жінкам — старшим 55-ти років.

Зазначені зміни внесені до законодавства з метою впливу на несумлінних батьків, оскільки за ухилення від сплати аліментів вони будуть виконувати оплачувані суспільно корисні роботи, а отримані кошти спрямовуватимуться на сплату аліментів, що є ефективним заходом для погашення наявної заборгованості.

Якщо боржник ухиляється від виконання суспільно корисних робіт, його можуть арештувати, але термін арешту не може перевищувати 10 діб, при цьому кожна доба арешту буде рахуватися як 15 годин суспільно корисних робіт.

У разі злісного ухилення від несплати аліментів боржника можуть притягнути до кримінальної відповідальності та застосувати міру покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років.

По закінченню наради сторони узгодили усі питання щодо належного застосування суспільно корисних робіт до боржників задля отримання позитивного результату у вигляді виплати реальних коштів дітям, а також досягнули домовленостей щодо належного забезпечення виконання стягнень у виді суспільно корисних робіт.

У Шепетівській РДА обговорили можливість застосування суспільно корисних робіт до безвід­повідальних батьків

Таким чином, виконання правопорушниками оплачуваних суспільно корисних робіт є ефективним заходом примусу, оскільки зароблені ними кошти спрямовано на погашення наявної заборгованості по аліментах.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЛандшафтний парк «Мальованка» у Шепетівському районі під пильною увагою прокуратури
Славутську лікарню хотіли ошукати майже на 350 тисяч гривень
Протидія насильству — пріоритет діяльності Шепетівської прокуратури
На Шепетівщині нелюд-ґвалтівник отримав вирок
На Шепетівщині селянка на власному подвір’ї збирала на «звані вечері» блудних псів
У Славуті рятувальники та соцпрацівники спільно проведуть роз’яснювальну роботу щодо пожежної безпеки

Читайте у цій рубриціУ лісгоспі на Шепетівщині вже три роки працюють за італійською системою висіву
Як називали дітей у Нетішинській ТГ
Ветеранка війни зі Славути через суд захищала право на приватизацію власного житла
В Ізяславі створили службу, яка прихистить жертв домашнього насильства
Ландшафтний парк «Мальованка» у Шепетівському районі під пильною увагою прокуратури
Через пориви вітру в Шепетівці пошкоджено дах гімназії