Дільничні полісмени повинні бути добрими психологами

18 червня в Україні відзначають День дільничного офіцера поліції. Їх праця чи не найважча та найвідповідальніша. Адже завдань у них багато, найголовніші — спокій громадян на ввірених їм територіях та охорона правопорядку.
Однак, дільничних у новоствореному Шепетівському районі бракує. Наразі на території Шепетівського районного управління поліції працює 27 дільничних офіцерів поліції та 19 поліцейських офіцерів громад. А на увесь колишній Шепетівський район — двоє та два офіцери громад. Не краща ситуація і в місті Шепетівці, де близько 40 тисяч населення. Тут визначено 6 дільниць, однак, їх обслуговує лише троє полісменів. А це — величезне навантаження. Згідно з наказом, дільничний офіцер повинен обслуговувати 6 тисяч сільського населення та 7 тисяч міського.
— Дільничні — це універсальні полісмени, — кажуть у Шепетівському РУП. — Спектр питань, з якими звертаються мешканці, необмежений.
Загалом, робота дільничного — це десятки скарг та заяв щодня, і робота, здебільшого, в режимі 24/7. Найчастіше йдуть до правоохоронців через сімейні проблеми, дрібні побутові конфлікти, сварки, порушення громадського порядку, крадіжки тощо. Однак, доводиться дільничним розслідувати і більш важкі злочини, зокрема, вбивства, якщо це сталося на їх території обслуговування.
— У дільничних ще є сезонні звернення, — розповідають полісмени. — Весною — це визначення меж між сусідами, а восени ця ж процедура вже при збиранні врожаю.
Особливу увагу поліціянти приділяють профілактиці та протидії домашньому насильству. А ще — проводять превентивні заходи з підобліковим елементом. В загальному, цим чоловікам доводиться мати справу з дебоширами, п’яничками, громадянами, які тільки звільнилися із міць позбавлення волі та навіть безхатьками.
У роботі дільничних важливо бути добрим психологом та порадником, бо це, кажуть, — половина успіху. А ще полісмени наголошують, що важливо за рутинною працею, не втратити здатність співпереживати, та не звести свою роботу лиш до шаблонного виконання обов’язків. Бо саме це допомагає налагодити довірливі стосунки з населенням та володіти оперативною обстановкою на ввіреній дільниці.
Залишити відповідь