Поблизу найбільшого озера Хмельниччини встановили обмежуваль­ний шлагбаум

Поблизу найбільшого озера Хмельниччини встановили обмежуваль­ний шлагбаум

Мова йде про «Озеро Святе» — найбільше озеро Хмельницької області природного походження. Зазначена водойма лежить в басейні річки Горинь в межах Малого Полісся, що у Шепетівському районі. Наповнюють озеро водою артезіанські джерела, що б’ють із дна. Жодна річка не впадає в озеро і не витікає з нього, але вода тут чиста і прозора.

Нещодавно, на виконання п’ятирічного плану заходів охорони й збереження природних комплексів та об’єктів, працівниками Національного парку Мале Полісся встановлено обмежувальний шлагбаум поблизу комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Святе».

Поблизу найбільшого озера Хмельниччини встановили обмежуваль­ний шлагбаум

Шлагбауми, як засоби стримування, передбачено встановлювати в місцях масового заїзду до Парку та в місцях масового відпочинку відвідувачів.

Наявність перешкод для в’їзду на територію буде сприяти більш якісній охороні й обмежить доступ до певної місцевості. Також їх наявність особливо актуальна у пожежонебезпечний період.

Озеро з 1970 року було оголошене гідрологічною пам’яткою місцевого значення, а вже у 1996 році отримало статус гідрологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Святе» з метою збереження в природному стані озера гляціального походження зі сфагновими плавами, де зростають реліктові види рослин.

Заповідний об’єкт входить до складу природно-заповідного фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

Площа озера складає 8,2 га. Глибина — 3–4 м, а в так званих «ямах» до 9 м. Більшість дослідників природи краю сходяться на тому, що воно вулканічного походження. На це вказує овальна форма, острів в центрі і глибина — 9,5 м.

На озері мешкають 67 видів птахів, майже третина з яких є рідкісними і потребують особливої уваги та захисту. Зокрема, 4 види занесені до Червоної книги України, 24 — включено до Додатку ІІ Бернської конвенції.

Фауна озера, його берегів, плавів та острова відносно різноманітна, хоча і має дещо збіднений склад, що є наслідком досить значного антропогенного впливу. З них більш-менш регулярно тут трапляються козулі. З інших ссавців відносно звичайними є ондатра, білки та кроти.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Поблизу найбільшого озера Хмельниччини встановили обмежуваль­ний шлагбаум»

  1. Сергій коментує:

    Вода тут чиста і прозора. Цирк. Автор статті там ніколи не був.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезпека на воді та захист від лісових пожеж — головні питання, які розглянули на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС Шептівської РДА
На Ізяславщині заготовляють кормові віники
У Національному парку Шепетівського району квітнуть три види червонокнижних орхідей
Туристи зі столиці завітали до Національного природного парку у Шепетівському районі
На Шепетівщині єгері взялися за заготівлю кормів для лісових мешканців
У Шепетівському районі розташовані заповідники державного значення

Читайте у цій рубриціДепутати не допустили духа Хо в Полонне
У Шепетівці та Славуті очисні споруди потребують реконструкції
У Шепетівці з нагоди річниці Хрещення Київської Русі козаки частували парафіян кулішем
Безпека на воді та захист від лісових пожеж — головні питання, які розглянули на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС Шептівської РДА
У Понінській ТГ виявили незаконний видобуток піску
Славутчан закликають прибрати річку Утку