У Славуті пояснили, в яких випадках дозволено зрізати дерево

У Славуті пояснили, в яких випадках дозволено зрізати дерево

Вже не один рік як укорінилася в громаді добра традиція, запроваджена КП «СЛАВУТА-СЕРВІС» — щорічне поновлення зелених насаджень на території міста Славута. Громадянам безкоштовно пропонують саджанці молодих дерев. До відома, за минулий рік комунальними підприємствами міста зрізано 167 аварійних дерев, а висаджено — 373 нових саджанців. Цьогоріч славутчан запрошують долучитися до озеленення громади.

У Славуті пояснили, в яких випадках дозволено зрізати дерево

Водночас у Славуті пояснили, як діяти у разі, коли насадження потрібно видалити. Відповідно до п. 2 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 р. № 1045, видалення зелених насаджень у населеному пункті здійснюється у наступних випадках:

  • знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;
  • ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
  • відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
  • виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статей 35–37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
  • досягнення деревом вікової межі;
  • провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
  • ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

Заява

Якщо ви помітили аварійне дерево, то вам необхідно написати відповідну заяву у міському ЦНАПі (вул. Миру, 102). Так, за 2020 рік від фізичних та юридичних осіб надійшло 57 звернень з проханням видалити зелені насадження та провести обрізку крони дерев.

Обстеження

Однак зрізання будь-якого дерева — це справа не одного дня. Адже перед тим їх обов’язково обстежує спеціальна комісія, створена виконкомом міськради, до якої входять спеціалісти житлово-комунального господарства, в тому числі інженер лісового господарства, представники Державної екологічної інспекції, ДП «Славутське лісове господарство» та інші представники, які можуть реально оцінити стан дерева.

Вони виїжджають на місце і визначають, яке дерево необхідно видалити. До речі, часом на вигляд воно може бути цілком здоровим, а всередині — сама труха, що, звісно, становить загрозу для людей.

Рішення

Лише після проведеного відповідного обстеження, виконавчим комітетом міськради приймається рішення про видалення дерева, але разом із тим встановлюється зобов’язання щодо висадки нових насаджень.

Видалення та обрізку крон зелених насаджень на території Славутської міської територіальної громади відповідно до рішення виконавчого комітету Славутської міської ради здійснюють КП «Славутське ЖКО» та КП «СЛАВУТА-СЕРВІС». Варто наголосити, що процедура це доволі дороговартісна, адже лише година роботи автовежі обходиться у 979 грн.

У Славуті пояснили, в яких випадках дозволено зрізати дерево

Як зазначили у Виконавчому комітеті Славутської міської ради, за додатковою інформацією можна звернутися в Управління ЖКГ, енергозбереження, благоустрою та громадського порядку. Контактний телефон для довідок — (03842) 7-31-93.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоКуди у Славуті переїхало відділення невідкладної медичної допомоги
У Славуті щепився увесь освітянський колектив
Газопостачальник поверне Славутському центру ПМСД 107000 гривень
Киянин винайняв квартиру в Славуті на вулиці, якої не існує
Ковідні відділення переповнені: пацієнтів почали госпіталізувати до мобільного госпіталю у Славуті
У власній квартирі виявили труп 51-річної жительки Славути

Читайте у цій рубриціКуди у Славуті переїхало відділення невідкладної медичної допомоги
У Славуті щепився увесь освітянський колектив
Начальник поліції Анатолій Чубенко: «Шепетівський район — досить непростий»
У Шепетівці продовжили заборону на відвідування шкіл та садочків, але дозволять пасажирські перевезення
У Нетішинській ТГ відновлять пасажирські перевезення, але з деякими обмеженнями
У Шепетівці посадовці та військові висадили 75 саджанців лип