Славутська громада може увійти до Регіонального плану управління відходами

Славутська громада може увійти до Регіонального плану управління відходами

Нещодавно до Славути завітали експерти, які працюють над розробкою Регіонального плану управління відходами Хмельницької області. Як зазначила пресслужба Славутського МВК, спілкувався з експертами міський голова Василь Сидор. Долучилися до обговорення представники депутатського корпусу та виконавчого комітету міськради.

Регіональний план управління відходами у Хмельницькій області розробляється за експертної підтримки міжнародної компанії SEURECA в рамках проєкту «Поводження з ТПВ у місті Хмельницький» Програми ЄБРР «Зелені міста 2» коштом гранту, наданого Інвестиційним фондом сусідства ЄС.

Як було зауважено координаторами проєкту, результати дослідження та аналізу ситуації у системі управління відходами Хмельницької області показали, що Славутська міська ТГ має серйозні напрацювання у даному напрямку. Тому ймовірно, що саме Славуту може бути включено до Регіонального плану управління відходами як північний кластер Хмельницької області. Позитивним є й те, що Славута має угоду про співробітництво у напрямку поводження з ТПВ із сусідніми громадами — Берездівською, Ганнопільською, Улашанівською та Крупецькою.

Голова міста наголосив, що максимальне сортування ТВП із подальшим його вторинним переробленням та мінімальним захороненням відходів — один із пріоритетних напрямків, до якого прагне славутська громада.

«Приємно, що наміри Славути та ближніх територіальних громад помічені розробниками Регіонального плану, позаяк питання управління відходами не може бути локальним, а має вирішуватися й на вищих рівнях. Лише за такої співпраці можемо досягти мети», — зауважив Василь Сидор.

Загалом Регіональний план управління відходами визначатиме правила поводження з усіма видами відходів в області, поділу її на кластери, визначення розташування майбутніх полігонів, комплексів з переробки, перевантажувальних станцій тощо.

Говорили на зустрічі і за такі технології оброблення ТПВ, як: сортування відходів відповідно до очікуваних результатів, аеробне розкладання та природну або штучну аерацію, анаеробна ферментацію у реакторі (різновид цистерни), компостування.

Залишається сподіватися, що висока оцінка практичним напрацюванням та намірам нашої громади не залишиться поза увагою і Славутську ТГ включать у регіональний план управління відходами Хмельницької області.

Нагадаємо, два інвестиційних проєкти у Шепетівському районі потрапили до переліку пріоритетних для держави.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоТрагедія спіткала одну зі статуй коней у Славуті
Славутські медики не готові працювати в умовах реформування
У Славуті пропонують одну із вулиць назвати на честь директора Шепетівського краєзнавчого музею
У Славуті встановили арт-об’єкти: містяни не зрозуміли, чому такі коні?
Славутчан кличуть дивитися фільми у 3D форматі
Славутська лікарня отри­мала від Уряду Японії діагностичну систему експертного класу

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці у День батька відзначили кращих татусів
У Полонному малі споруди заважають комунальникам облаштувати зону відпочинку
У Шепетівському районі відкрили пункт здоров’я
Славутські медики не готові працювати в умовах реформування
Олег Довгань: «Найстрашніше — не встигнути, не врятувати»
Шепетівські медики ПМСД обслуговують майже 70 тисяч пацієнтів