Славутська громада може увійти до Регіонального плану управління відходами

Славутська громада може увійти до Регіонального плану управління відходами

Нещодавно до Славути завітали експерти, які працюють над розробкою Регіонального плану управління відходами Хмельницької області. Як зазначила пресслужба Славутського МВК, спілкувався з експертами міський голова Василь Сидор. Долучилися до обговорення представники депутатського корпусу та виконавчого комітету міськради.

Регіональний план управління відходами у Хмельницькій області розробляється за експертної підтримки міжнародної компанії SEURECA в рамках проєкту «Поводження з ТПВ у місті Хмельницький» Програми ЄБРР «Зелені міста 2» коштом гранту, наданого Інвестиційним фондом сусідства ЄС.

Як було зауважено координаторами проєкту, результати дослідження та аналізу ситуації у системі управління відходами Хмельницької області показали, що Славутська міська ТГ має серйозні напрацювання у даному напрямку. Тому ймовірно, що саме Славуту може бути включено до Регіонального плану управління відходами як північний кластер Хмельницької області. Позитивним є й те, що Славута має угоду про співробітництво у напрямку поводження з ТПВ із сусідніми громадами — Берездівською, Ганнопільською, Улашанівською та Крупецькою.

Голова міста наголосив, що максимальне сортування ТВП із подальшим його вторинним переробленням та мінімальним захороненням відходів — один із пріоритетних напрямків, до якого прагне славутська громада.

«Приємно, що наміри Славути та ближніх територіальних громад помічені розробниками Регіонального плану, позаяк питання управління відходами не може бути локальним, а має вирішуватися й на вищих рівнях. Лише за такої співпраці можемо досягти мети», — зауважив Василь Сидор.

Загалом Регіональний план управління відходами визначатиме правила поводження з усіма видами відходів в області, поділу її на кластери, визначення розташування майбутніх полігонів, комплексів з переробки, перевантажувальних станцій тощо.

Говорили на зустрічі і за такі технології оброблення ТПВ, як: сортування відходів відповідно до очікуваних результатів, аеробне розкладання та природну або штучну аерацію, анаеробна ферментацію у реакторі (різновид цистерни), компостування.

Залишається сподіватися, що висока оцінка практичним напрацюванням та намірам нашої громади не залишиться поза увагою і Славутську ТГ включать у регіональний план управління відходами Хмельницької області.

Нагадаємо, два інвестиційних проєкти у Шепетівському районі потрапили до переліку пріоритетних для держави.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЮні славутчани здобули перемогу в конкурсі талантів у Мадриді
Леся Українка лікувалася у Славуті
Юні футболістки Славути отримали нову форму
У Славуті викрили молодика, який крав автомобільні акумулятори
Приймальне відділення у Славуті відповідатиме європейським стандартам
Славутський суд ухвалив вирок жінці, яка під час бійки в барі вкусила іншу

Читайте у цій рубриціПроєктам Громадського бюджету в Шепетівці бути
Криміналістка Шепетівського РУП Катерина Грабовецька першою заходить на місце злочину
Новостворена пожежна команда обслуговуватиме 7 сіл Білогірської ОТГ
У Шепетівці завершать розпочаті проєкти Громадського бюджету
Шепетівка підписала Меморандум із «Альянсом»
У Нетішині безпритульних собак годують заклади громадського харчування, супермаркети та небайдужі мешканці