Славутська громада може увійти до Регіонального плану управління відходами

Нещодавно до Славути завітали експерти, які працюють над розробкою Регіонального плану управління відходами Хмельницької області. Як зазначила пресслужба Славутського МВК, спілкувався з експертами міський голова Василь Сидор. Долучилися до обговорення представники депутатського корпусу та виконавчого комітету міськради.
Регіональний план управління відходами у Хмельницькій області розробляється за експертної підтримки міжнародної компанії SEURECA в рамках проєкту «Поводження з ТПВ у місті Хмельницький» Програми ЄБРР «Зелені міста 2» коштом гранту, наданого Інвестиційним фондом сусідства ЄС.
Як було зауважено координаторами проєкту, результати дослідження та аналізу ситуації у системі управління відходами Хмельницької області показали, що Славутська міська ТГ має серйозні напрацювання у даному напрямку. Тому ймовірно, що саме Славуту може бути включено до Регіонального плану управління відходами як північний кластер Хмельницької області. Позитивним є й те, що Славута має угоду про співробітництво у напрямку поводження з ТПВ із сусідніми громадами — Берездівською, Ганнопільською, Улашанівською та Крупецькою.
Голова міста наголосив, що максимальне сортування ТВП із подальшим його вторинним переробленням та мінімальним захороненням відходів — один із пріоритетних напрямків, до якого прагне славутська громада.
«Приємно, що наміри Славути та ближніх територіальних громад помічені розробниками Регіонального плану, позаяк питання управління відходами не може бути локальним, а має вирішуватися й на вищих рівнях. Лише за такої співпраці можемо досягти мети», — зауважив Василь Сидор.
Загалом Регіональний план управління відходами визначатиме правила поводження з усіма видами відходів в області, поділу її на кластери, визначення розташування майбутніх полігонів, комплексів з переробки, перевантажувальних станцій тощо.
Говорили на зустрічі і за такі технології оброблення ТПВ, як: сортування відходів відповідно до очікуваних результатів, аеробне розкладання та природну або штучну аерацію, анаеробна ферментацію у реакторі (різновид цистерни), компостування.
Залишається сподіватися, що висока оцінка практичним напрацюванням та намірам нашої громади не залишиться поза увагою і Славутську ТГ включать у регіональний план управління відходами Хмельницької області.
Нагадаємо, два інвестиційних проєкти у Шепетівському районі потрапили до переліку пріоритетних для держави.
Залишити відповідь