На першій сесії Шепетівської райради депутати, не прийнявши присяги, оголосили перерву до грудня

На першій сесії Шепетівської райради депутати, не прийнявши присяги, оголосили перерву до грудня

У четвер, 27 листопада, розпочалася перша сесія районної ради восьмого скликання новоствореного Шепетівського району. Засідання пройшло жваво, але — безрезультатно. Депутати навіть не склали присягу та вже оголосили перерву в декілька днів.

Відкрила сесію голова Шепетівської районної виборчої комісії Людмила Мариніна. Вона повідомила, що на перше засідання прибули 40 депутатів із 42 обраних. Двоє депутатів були відсутні у зв’язку з хворобою.

На першій сесії Шепетівської райради депутати, не прийнявши присяги, оголосили перерву до грудня

Відтак, на початку голова комісії зачитала результати місцевих виборів та зазначила, що із 9 партій, які боролися на виборах, до складу ради увійшло лише 8. Одна з них не перетнула 5-відсотковий поріг.

Після озвучення результатів присутні отримали тимчасові посвідчення депутата районної ради.

На першій сесії Шепетівської райради депутати, не прийнявши присяги, оголосили перерву до грудня

Далі обрали президію у складі п’яти осіб із числа представників партій, які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарному засіданні сесії до обрання голови районної ради. Сюди увійшли: Артур Мовсісян (ЄС), Юрій Басюк («Слуга народу»), Людмила Янишина («За конкретні справи»), Валентин Лосовський («За майбутнє»), Микола Мазур («Батьківщина»).

На першій сесії Шепетівської райради депутати, не прийнявши присяги, оголосили перерву до грудня

Вести першу сесію Шепетівської районної ради доручили Валентину Лосовському. Депутат відразу зауважив, що ні він, ні його фракція, не мали часу ознайомитися із порядком денним, оскільки побачили його за кілька хвилин до початку роботи сесії. Відтак, просив про перерву. Однак, депутати президії пояснили, що порядок — сталий, тому приступили до роботи.

На першій сесії Шепетівської райради депутати, не прийнявши присяги, оголосили перерву до грудня

Серед основних питань, які мали розглянути, — обрання голови райради та його заступників.

Оскільки новообрана рада включає в себе депутатів кількох округів, Артур Мовсісян запропонував провести консультації у своїх фракціях та розглянути питання про включення до складу ради ще одного заступника. Втім, пропозиція не набрала підтримки.

Далі на трибуну піднявся Валентин Лосовський, який зазначив, що для того, аби обрати голову, заступників, потрібна коаліція. Адже в раду зайшло 8 політичних сил, і ні одна з них не має більшості. Відтак, пропонував зробити перерву та обговорити дану ситуацію, поспілкуватися та навіть познайомитися. Серед інших зауважень, які лунали з уст обранця, — відсутність часу на обговорення питань:

— Нам потрібен час, аби ми могли провести консультації між своїми депутатами… Як головуючий тимчасової президії, прошу вас підтримати рішення про перерву, аби пройтися по питаннях порядку денного.

Натомість, дехто зі складу президії просив все ж не відходити від порядку денного. Відтак, Микола Мазур зауважив, що рада повинна керуватися Законом, а всі консультації повинні були провести раніше, та не перетворювати сесію у балаган:

— Згідно з регламентом ми повинні зараз поставити питання про обрання голови і крапка!

І знову висловитися забажав Валентин Лосовський. Втім, депутатка від «Конкретних справ» Людмила Янишина зауважила:

— Шановні депутати, ми ж не прийшли сюди поговорити! Я підтримую депутата від «Батьківщини». У нас є порядок денний і ми повинні дотримуватися закону.

Втім, Валентин Лосовський стояв на своєму.

Натомість Леонід Радзивілюк від партії «За конкретні справи» запитав:

— А як ми мали бути готові? Нам вручили тимчасові посвідчення, хто мав бути готовим до сесії? До сесії готувався діючий апарат Шепетівської районної ради і вони запропонували нам свій порядок денний… Нам потрібно чинити згідно з законом: затвердити тимчасовий регламент, обрати тимчасову комісію та обрати голову районної ради. Можливо, інші питання, які стоять у переліку, й не потрібно розглядати… Спочатку провести консультації, аби визначитися із заступниками, скільки їх потрібно, розглянути бюджет, повноваження… Сесію не закривати, а зробити перерву, скажімо, на тиждень. Але перші питання ми сьогодні обов’язково маємо вирішити… Сьогодні залишити раду без голови і не проводити надалі консультацій, — це буде злочин перед новоствореним Шепетівським районом…

Далі депутати почергово почали висловлюватися щодо перерви, та вкотре закликали дотримуватися регламенту та порядку денного. Після тривалих дебатів депутати все ж оголосили 10-хвилину перерву, яка затяглася щонайменше на 40 хвилин. У залі депутати навіть обговорювали роботу колег та зазначали, що таке ставлення навіть до оголошеної перерви показує їх серйозність у раді.

Роботу після перерви все ж розпочали. Втім, недовго працювали народні обранці. Дискусії та суперечки не привели до результату. Натомість, частина депутатів — від ЄС, «За майбутнє» та ОПЗЖ — покинула залу.

Відтак, аби хоч якось врятувати ситуацію, на трибуну вийшов депутат від «Радикальної партії» Сергій Пономарьов та зазначив, що таке ставлення депутатів до роботи бачить вперше за три свої каденції:

— Поки в залі у нас знаходиться достатня кількість депутатів для прийняття будь-якого рішення. Якщо вийдуть ще двоє, то зірветься робота сесії і завтра у пресі напишуть: «депутати втекли з сесії». Тому прошу поставити на голосування мою пропозицію про оголошення перерви для проведення усіх можливих консультацій. Інакше наша сесія перетвориться на ганьбу.

Усі 23 присутні в залі депутати проголосували «за» проголошення перерви. Відтак, обранці продовжать роботу першої сесії 2 грудня.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


17 коментарів до статті «На першій сесії Шепетівської райради депутати, не прийнявши присяги, оголосили перерву до грудня»

 1. Навіть присягу прийняти часу не хватило? Теж консультації були потрібні? Що заважало завчасно про все домовитись, обговорити варіанти коаліції, посади в раді?
  Дитячий садочок!

  • Valentyn Losovskiy коментує:

   Николай Янцеловский , що заважало надати порядок денний з мокрою печаткою для ознайомлення чи опублікувати для ознайомлення чи банально повісити на дверях. Лише 5 копій порядку ведення ? Чи сценарій для одного голови був готовий заздалегідь, а ми маємо лише як стало піднімати руку? Дитячий садок участі в підкупленому фарсі дорослих та досвідчених політиків участі брати не хотів. Люди хочуть прозорості, а не «договорняків». Результати виборів є найкращим показником для депутата, а тому якщо у нас вищий результат, отже, люди хочуть об все було не так як три, чотири чи п’ять каденцій. Все має бути прозоро і в рівних умовах для усіх. Депутати райради не складають присяги. Стаття 4 Про статус депутатів місцевих рад.

  • Можливо, але поки дитячий садок навчиться, район ризикує залишитись без бюджету, рада органу управління, в тому числі без керівництва. Щодо прозорості- було б цікаво почути прізвища осіб,які організували фарс, а також про принципи формування коаліції, розподіл посад між політичними силами. Це ж і є договорняки?))))

  • Олександр коментує:

   Щодо посад, я був на сесії і почув що хочуть змінити кількість замів бо багато раойнів щоб було справидливо. І спитали чи не проти такої пропозиції і оголосити переву. Та й почався балаган)))

  • Valentyn Losovskiy коментує:

   Николай Янцеловский , Ні! Нічого не ризикує залишитися, бо нормативну базу підганяють у ВРУ.
   Щодо прозорості, то мені теж цікаві ім‘я людей і суми які гарного мали заробити у випадку швидкого впровадження плану з обрання і формування керівництва ради.
   Ви- не маєте права називати депутатів «дитячим садочком». Їх обрали люди! І лише виборці зроблять свої оцінки шляхом обрання того чи іншого кандидата.
   Нам заважала совість бути учасниками одного сценарію написаного і проплаченого заздалегідь.
   Пропозицій чи запрошення про зустріч до узгодження порядку денного отримано не було!
   Якщо є бажання треба було взяти участь у виборах і спробувати стати депутатом.
   А поки, депутатами є ми! І звітувати будемо перед своїми виборцями, які теж проти цих «підкулісних» сценаріїв !

   • Віктор коментує:

    Ну і що з того що ти сьогодні депутат? Кланятись тобі ? Нічого не сплутав? “підкулісні” та “закулісні” сценарії якраз фішка вашої політсили, так що не перегинай

 2. Лилия Каминская коментує:

  Навіщо такі дармоіди

 3. Галина Сукова коментує:

  Не встигли портфелі оцінити.

 4. Таня Холодова коментує:

  Капєц.

 5. Oleksandr Petrovskiy коментує:

  Це по нашому

 6. Galina Veselkova коментує:

  Все, нашій Шепетівці кранти. Таке відношення до справи, нагадує славнозвісну байку про щуку, журавля і рака. Пам’ятаєте? А віз і нині там.

  • Galina Veselkova лебідь щука та рак ,якщо я не помиляюсь .
   Хіба виключення якщо ми різне читали (чули)

  • Олександр коментує:

   Ні, не знаю цю байку і взагалі дорогі наші дорослі «політікуSRSR» думайте за здоров’я. Хватить Ваше ‚understanding-SSSR‘ довбати для молодших поколінь. Дайте їм хай самі створюють свою політику життя)
   Люблю, цілую. Ваш 40-a річний онук Стефан(((
   А нашим ЗМІ пропоную щоб розділ «політика» на їх інфомережах допуступ давали для перегляду після 2-х факторної аудентифікації користувача))) все мовчу, а то зараз почнеться «Ok GOOGLE»)))

 7. Кирилл Левчунец коментує:

  ухуїсти райончик тепер

 8. Вальдемар коментує:

  Повезло Славуті з таким конченим сусідом. Ну за що нам таке…

 9. Ігор Юрков коментує:

  Бардак був, є і буде на привеликий ЖАЛЬ! А проблема в тому що до влади знову прийшли люди які думають тільки про вигоду для себе, а не про розвиток міста і району! А кранти Місту ВЖЕ давно, місто і район доживають своє!!!

 10. Сергей Моорг коментує:

  Бутыль такой как и все, только может обищать, а как вы говорите воз, то его тянут люди


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоДепутати Шепетівської ТГ щомісяця проводитимуть прийом громадян
У Нетішині поліцію очолив майор
Депутати Шепетівської ТГ просять керівництво держави переглянути тарифи та локдаун
Шепетівчани вийшли на мітинг проти локдауну та тарифів
Локдаун та тарифи: у Шепетівці та Славуті депутати збираються на позачергові сесії
Що чекає безпритульних чотирилапих Шепетівської територіальної громади

Читайте у цій рубриціСоломія, Діана, Злата — найпоширеніші імена маленьких нетішинок у 2020 році
У Шепетівці розроблять стратегію стабілізації системи теплопостачання
У Славуті перевірили пожежну безпеку в готелях
На січневому засіданні члени Шепетівського виконкому розглянули 32 питання
На Полонщині орендар взяв із порушенням законодавства майже 500 гектарів землі
Ще одна мешканка Шепетівського району відсвяткувала 100-ліття