Шепетівські медики нагадують, що щеплення від правця робити ніколи не пізно

Шепетівські медики нагадують, що щеплення від правця робити ніколи не пізно

За даними ВООЗ та ЮНІСЕФ менше половини українських дітей були повністю імунізовані проти правця й дифтерії у 2016 році. За останні 8 місяців у Шепетівському районі рівень охоплення щепленнями значно підвищився. Однак педіатри Шепетівщини вважають його недостатнім. І останній випадок, що стався 4 вересня у Хмельницькому районі, цілком підтверджує думку медиків. Тоді 7-річна дівчинка захворіла на правець, і до тепер вона перебуває у комі.

Цей випадок є свідченням того, що загрожує дитині, батьки якої відмовилися від щеплення.

Аби з’ясувати теперішню ситуацію імунізації дітей у нашому місті й районі ми поспілкувалися зі заступником головного лікаря з охорони материнства та дитинства Лілією Гнатюк.

— Протиправцева вакцина входить до обов’язкових щеплень, які необхідно робити дітям з двох-трьох місяців. Правець — гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Якщо негайно не почати лікування то пацієнта можна і не врятувати. Смертність від правця — 70–100% в залежності від віку і своєчасного звернення до лікаря після отримання травм, — наголосила Ліля Борисівна.

Збудник попадає в організм після та під час пологів, опіків, травм, укусів тварин, порізів, зокрема травмування гострими предметами та уламками деревини (спрей для заживления ран у людей). Також небезпечні і випадки проникнення голки шприца в дитячі ручку чи ніжку, часто таке стається на дитячих майданчиках. Лікар Гнатюк підтвердила, що такі випадки мали місце і в Шепетівці.

Шепетівські медики нагадують, що щеплення від правця робити ніколи не пізно

Лікар-ортопед Петро Коськовецький

— Збудник, що викликає правець, знаходиться в ґрунті. В Україні випадки на таке захворювання раніше траплялися дуже рідко. Але у будь-якому разі батьки мають пам’ятати, що у випадку травмування дитини — поріз чи подряпина спричинена домашніми улюбленцями — потрібно звернутися до травматолога, — додав ортопед Петро Коськовецький.

Лікар переконує, що всі вакцини, які купує МОЗ — безпечні, а реакція на них — є нормою.

— Як уберегтися — своєчасне щеплення від правця. Анатоксин правцевий — знешкоджує токсин, у відповідь організм дитини чи дорослого виробляє захист — антитіла, — зазначила Лілія Гнатюк.

Останнім часом під впливом телебачення чимало батьків відмовляються від вакцинації, оскільки бояться ускладнень та наслідків. Однак лікарі стверджують, що відмова від такого елементарного захисту для дитини, як щеплення, становить куди більшу загрозу для її здоров’я.

— Зокрема протиправцева вакцина буває цільноклітинна — анатоксин кашлюково-дифтерійно-правцевою (АКДП), та целюлярна — ослаблена. Остання не дає таких виражених реакцій, але вона й не захищає цілком дитину. Пояснюю, не так давно була ситуація, що на 100 дітей було 95 не щеплених, тобто рівень загального імунітету знизився, — каже Лілія Гнатюк.

Шепетівські медики нагадують, що щеплення від правця робити ніколи не пізно

Заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства Лілія Гнатюк

Нині у кабінеті профілактичних щеплень Шепетівського центру первинної медико-санітарної допомоги є в наявності, майже, всі необхідні вакцини відповідно до календаря профілактичних щеплень.

— Найчастіше батьків цікавить хто виробник вакцини, також питають чи маємо сертифікати, — додала Наталія Забарнюк, медична сестра кабінету щеплень.

Шепетівські медики нагадують, що щеплення від правця робити ніколи не пізно

Наталія Забарнюк, медична сестра кабінету щеплень

Перед тим як вести дитину на щеплення, медики рекомендують батькам подбати, аби маля не було голодним. Серед інших важливих чинників — нормальна температура тіла і відсутність розладу системи травлення.

— От і ситуацію з кором маємо стабільну, бо батьки вчасно роблять діткам щеплення. Станом на 1 вересня від 1 року до 7-ми охоплено близько від 63 до 68% дітей зазначених вікових категорій. 60% віком від 0 до 6 років щеплено АКДП, а старше 7-ми — 69% дітей, — продовжила пані Лілія.

Також медики нагадують, що зробити щеплення проти правця ніколи не пізно. Навпаки, дорослим рекомендують повторно здійснювати профілактику кожні 10 років за індивідуальним графіком.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На Хмельниччині із палаючої квартири винесли двох дітей
На Хмельниччині цивільна дружина не дає засудженому чоловіку спілкуватися з дітьми
На Хмельниччині мати залишила малих дітей, а сама розважалася з сусідом та його друзями
На Шепетівщині судитимуть винуватця ДТП з 5 загиблими, серед яких 2 дітей
На території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19
На Шепетівщині власниця кав’ярні ініціювала організацію майстер-класів для діток загиблих воїнів і переселенців

Читайте у цій рубриці



Молоді люди з Шепетівщини скористалися знайденою карткою і за це поплатилися
На Шепетівщині зловмисницю суд звільнив від реального ув’язнення
«Батьківське серце» вручили донечці загиблого Героя з Нетішина
У місті на Шепетівщині відкрили алею на честь загиблих на війні захисників
Малюкам у Славуті реабілітаційну допомогу надає ерготерапевт та фізичний терапевт
У Нетішині організували ярмарок, аби зібрати гроші на пікап для військових
FacebookTelegramViberWhatsAppX