Микола Дячук: «Подільський Аграрій» вже 3 роки поспіль розраховується із пайовиками за пільговими цінами»

Ще не так давно, у серпні, «Подільський Аграрій», який працює на теренах Шепетівського та Красилівського районів, завершував збір ранніх зернових культур. А наразі орендар вже повністю розрахувався раннім збіжжям — пшеницею — із пайовиками. Прикметно, ця ціна — пільгова — 3500 гривень за тонну. Ринкова ж ціна зерна цьогоріч «підстрибнула» до 5–7 тисяч гривень. Усі процеси, які пов’язані з виплатами, на контролі особисто тримає керівник Микола Дячук.

Родюча земля, довіра людей та досвід керівника — запорука гарного врожаю

Цей рік був складним не лише через пандемію коронавірусної хвороби, а й через погодно-кліматичні умови, на які не можна було ні вплинути, ні передбачити. Все ж підприємству, яким керує знавець хліборобської справи з багаторічним досвідом Микола Дячук, вдалося отримати добірні врожаї, до того ж, сіяв «Подільський Аграрій» елітне насіння. Також тут є заслуга працівників, які вчасно виконували поставлені завдання, — внесення добрив та захист від шкідників і бур’янів. Втім, найголовніше, від чого залежить врожай, — це родючі чорноземи, якими багатий Шепетівський край. Відтак, саме цінністю земель керувалося підприємство, коли встановлювало відсоток орендної плати — 11 % від нормативно-грошової оцінки землі, яка є найвищою в даному регіоні.

— На орендодавцях ми не заробляємо, — пояснює директор підприємства Микола Дячук.

Освячення насіння та поля перед посівною.

З лану — до комори

Минулі роки недобросовісні конкуренти говорили, що орендної плати люди від даного господарства не отримають, або ж якщо матимуть, то лиш мізерну суму. Їхнім словам тепер орендодавці не вірять, бо отримують чи не найбільші по області виплати за паї. Ті, хто стверджував, що це неможливо, мовляв, то лишень на рівні розмов, аби таким чином переманити до себе власників земельних паїв, притихли. Адже у «Подільському Аграрії» продукцією вже 3 роки поспіль розраховуватися розпочали, вже за традицією, у період жнив. Так би мовити, з лану — до столу. Бо тут цінують пайовиків, які свого часу довірили найцінніше — свою землю. А ще — відповідають за свої обіцянки.

— Наявність земельного паю — це неабияка підтримка для власника, гарна надбавка до сімейного бюджету, — розмірковує директор Микола Дячук. — І ніколи в господарстві не буде зайвим чи пшениця, чи цукор. Тому потрібно, аби чесно зароблене пайовики отримали вчасно та в повному обсязі. Це — один із показників відповідальності та надійності орендарів.

Наразі ще до 1-го жовтня пайовики вже почали розрахунок в натурі. Хоча в договорі оренди землі зазначено дату до 1-го листопада. До слова, протягом останнього десятиліття більшість орендарів, які працюють на Шепетівщині, кінцевим терміном розрахунку вказували 1-ше лютого наступного року.

У «Подільському Аграрії» ціни на продукцію для пайовиків встановили пільгові. Зокрема, цукор видавали за ціною 11 гривень 20 копійок за кілограм (560 гривень за мішок). Ринкова вартість його складає на даний момент понад 800 гривень. Пшеницю теж люди отримали за цінами, нижче ринкових — 3500 гривень за тонну. Отож, попри зростання цін виплати в натурі для селян не зменшилися. Відтак, чи не кожен із пайовиків висловлював слова вдячності орендарю Миколі Дячуку, а на їх очах бриніли сльози. Кажуть, що їм дуже пощастило, бо господар не лише добросовісний, а ще й щедрий, готовий вислухати та підтримати, завжди прийти на допомогу тим, хто цього потребує.

— Люди — це найдорожче, що в мене є! — наголосив, в свою чергу, Микола Миколайович. — Я хочу, аби наші пайовики отримували солідні суми і не бідували. Бо ж дехто на ці кошти не тільки сам живе, а ще й допомагає своїм дітям, онукам. Саме тому «Подільський Аграрій» розраховується із пайовиками за пільговими цінами.

Піклуючись за своїх орендодавців, працівники «Подільського Аграрія» добірне зерно розфасували у мішки та доставили до домівок селян. Ба, більше, для багатьох, за проханням, навіть склали в коморах чи хлівах. Відтак, тепер пайовикам не доводиться вистоювати у довжелезних чергах, шукати, як привезти збіжжя додому, та днями оббивати пороги аграріїв.

До слова, наразі й інші орендарі беруть приклад із «Подільського Аграрія» та розвозять фасоване зерно до будинків пайовиків. Відтак, працівники радіють, що їх ініціативу підхопили й інші агрокомпанії та навіть дрібні фермери.

Окрім вчасного розрахунку в зерновому чи грошовому еквіваленті, «Подільський Аграрій» виплачує орендну плату за паї наперед.

— Ми постійно проводимо виплати наперед пайовикам, які потребують дороговартісного лікування (онкозахворювання), оперативного втручання або ж тим, хто опинився у скруті. Ми не стоїмо осторонь проблем наших орендодавців, тому виплати проводяться у найкоротші терміни, — зазначив Микола Миколайович.

Також при співпраці кожен пайовик отримує соціальний пакет:

  • допомога при народженні дитини в сім’ї кожному пайовику, який зареєстрований за адресою, де народилася дитина;
  • виплата при похованні у випадках смерті члена родини першого ступеня спорідненості (батько, мати, один із подружжя чи дитина);
  • допомога сім’ям бійців, які загинули в зоні АТО;
  • допомога на оранку чи культивацію городів;
  • юридичний супровід та переоформлення спадщини, сертифікатів тощо за рахунок підприємства.

До того ж, щорічно до Нового року, 8 Березня та Великодня пайовики отримують презенти в грошовому еквіваленті.

При обробці сільськогосподарських полів у всьому світі вже давно використовують системи супутникової навігації. Встановивши gps для трактора, ви неодмінно отримаєте цілу низку переваг, які в кінцевому результаті призвеведуть для збільшення прибутків. Серед них: економія пального, зменшення часу на виконання задач, зменшення простоїв, унеможливлення використання техніки не за призначенням тощо.

Умови як подяка за довіру

Всі створені умови для пайовиків — ні що інше, як вдячність за довіру обробітку землі.

— Турбота про пайовиків завжди повинна бути на першому місці, — переконаний Микола Дячук. — Адже саме вони — головні наші партнери. Отож, ми обіцяємо бережно ставитися до землі-годувальниці. Лише так вона повертатиме все добро сторицею та віддячуватиме щедрими врожаями.

Наразі осінньо-польові роботи ще не завершені. На черзі — збір «цариці полів» — кукурудзи та «квітки сонця» — соняшника.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Микола Дячук: «Подільський Аграрій» вже 3 роки поспіль розраховується із пайовиками за пільговими цінами»»

  1. User коментує:

    А ось і рекламка під вибори під’їхала…Ну що як завжди


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці