На Шепетівщині до криниці, яку йменують «Прощею», їдуть люди за зціленням

На території мальовничого села Ленківці, що на Шепетівщині, є криниця, до якої десятки років їдуть люди за дивом та зціленням від різних недуг. Це місце називають Прощею. Втім, джерельна вода не лише лікує, але й карає…

Сама криниця облаштована поза селом, посеред поля.

А біля неї наразі встановлено ще 7 хрестів. Місцеві кажуть, що кожен із них символізує зцілення та подяку. Їх поставили ті, хто або сам, або ж їхні діти вилікувалися від тяжких хвороб.

Перший хрест тут датований 14 вересня 1888 року. Селянин дякує за зцілення своєї дружини.

Другий з’явився у 1898 році, його спорудив батько сліпої дівчинки, яка вмилася джерельною водою і теж трапилося диво.

— Колись давно на місці криниці було лишень невеличке джерело, яке славилося своєю чудодійною силою, — пригадують перекази ленківчани. — Сюди звідусіль ішли люди, як до святині. Але одного разу молодий хлопець спробував його розорати, засипати землею. Невдовзі чоловік осліп. Через деякий час йому наснився сон: білобородий дідок сказав молодику, якщо той хоче бачити, то мусить на місці струмка розкопати криницю. І селянин наосліп виконував роботу та звільняв воду з-під землі. Після чого зір повернувся.

Розповіли жителі села і про інший випадок, який стався уже в повоєнні роки, в часи руйнації усього святого. Втім, є дві версії. Одні говорять, що облагородити поле та знести хрест захотів голова колгоспу. Відтак, дав вказівку трактористу. Але не судилося здійснити задумане. Якась невідома сила просто викинула водія із трактора. А вдруге ні він, ні будь-хто з працівників, не наважився повторити. Та й зле став почуватися і голова колгоспу. Аби замолити свій гріх він ще вночі поставив там новий хрест.

В іншому випадку говорять, що то особиста ініціатива тракториста. І саме він потім спорудив потайки хрест, аби оминути лиха.

Відновленням святині свого часу зайнявся голова колгоспу Казимир Рощин разом із односельчанами. Він полагодив криницю, поставив бетонні круги та лавочку зі столом. Сталося це в 1991-му році.

Зі слів жителів Ленковецької громади, у 2002 році святиню відвідав архієпископ Хмельницький і Шепетівський Антоній, який запевнив, що в цьому місці є Божа благодать.

Відтак, за зціленням сюди приїздять і досі. Просять у Бога прощення гріхів та набирають святої водиці, якою вмиваються самі та омивають дітлахів.

Прикметно, що навіть в останні посушливі роки, коли в сільських криницях води не стало, тут її завжди вдосталь.

Наразі щороку біля «Прощі» двічі на рік здійснюються богослужіння: у ніч перед Великоднем, а також 22 травня — у день пам’яті святого Миколая Чудотворця.

Нагадаємо, плесенці вірять, що вода в Попівській криниці — цілюща.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «На Шепетівщині до криниці, яку йменують «Прощею», їдуть люди за зціленням»

  1. Олег Нечипорук коментує:

    ПОВЕРТАЄМОСЯ В 16 ВІК…

  2. Леся Веремійчук коментує:

    Спаси Господи


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці