«Сварог Вест Груп» – мистецтво праці на землі

«Сварог Вест Груп» – мистецтво праці на землі

Саме мистецтвом, натхненням, покликанням без перебільшення можна назвати працю на родючих чорноземах усього без винятку колективу корпорації «Сварог Вест Груп». Фаховість, ентузіазм та креативність цієї потужної команди не перестає дивувати і надихати аграріїв як нашого краю, так і держави. Сьогодення Сварогу – це не лише бережний обробіток ґрунту та вирощування добротних врожаїв, але й потужна структура переробних підприємств, зерносховищ, розвиток садівництва, високоефективні тваринницькі комплекси, понад 500 одиниць високоефективної сільськогосподарської техніки, генератори численних ідей та апробатори європейських інновацій. А ще – щедре джерело спільних проектів з іноземними партнерами. Напередодні Дня працівників сільського господарства ми вирішили дізнатись більше про славну історію, виклики сучасності, перемоги та здобутки із перших уст
Миколи Дячука, виконавчого директора корпорації «Сварог Вест Груп».

Миколо Миколайовичу, розкажіть нам, будь ласка, з чого і з кого зародилася історія корпорації «Сварог Вест Груп»?

— Сьогодні розповідь про розгалужену діяльність корпорації можна вести не одну годину. А в недалекому 2003 році, коли в молодого амбітного менеджера Андрія Гордійчука лише зароджувалася ідея створення невеличкого відділу на АТ «Шепетівський цукровий комбінат», перспективи були не такими вже й райдужними. Заручившись підтримкою Миколи Агаркова, який повірив у ідею забезпечення заводу сировиною власного виробництва, у 2006 році було засновано підприємство «Сварог-2006». Працювали, ремонтуючи старезну колгоспну техніку, вивчаючи схеми посівів та вирощування найпродуктивніших культур, долаючи численні труднощі, а всі зароблені кошти вкладали у виробництво. З року в рік до структури компанії приєднувалися інші підприємства, було прийняте рішення про зміну назви на корпорацію «Сварог Вест Груп». Громади бачили: результат від діяльності агроформування є. А, отже, є майбутнє. Сварогівцям довелося долати і важкі часи знецінення с/г продукції, вимивання коштів з аграрних господарств тодішньою недолугою державною політикою тощо. Але всі ці перепони лише зміцнили віру однодумців-аграріїв та впевненість у правильності обраного шляху довжиною у 10 років.

10 років – це вагома дата для компанії. Що зараз, куди рухаєтесь?

— Сьогодні у земельному банку Сварогу близько 80 тис. га землі. Потужності діють на територіях Чернівецької, Хмельницької та Житомирської областей. Завдяки застосуванню власних інноваційних розробок та апробації іноземних, опираючись на сучасні технологічні підходи до ведення агровиробництва, три роки поспіль корпорація «Сварог Вест Груп» очолює рейтинг найефективніших аграрних компаній України. Проте ми продовжуємо розвиватись та вдосконалюватись: реалізуємо науково-дослідний потенціал, тестові багатопрофільні платформи, зокрема, у напрямку насінництва, вдосконалюємо технології точного землеробства, програмного забезпечення для онлайн-контролю виробничих процесів, управління ресурсами, оперативного обліку та контролю фінансових показників. Для обробки ґрунту корпорація використовує надсучасну сільськогосподарську техніку. Щороку автопарк компанії поповнюється новими багатофункціональними тракторами, сівалками, комбайнами, завдяки яким робота у полі приносить виключне задоволення та відмінні результати.

Це тому Вам вдається 3 роки поспіль бути лідерами в Україні за показниками врожайності? Чи, можливо, маєте якусь формулу успіху?

— Для досягнення максимального рівня врожайності агрономи корпорації визначають оптимальну структуру посівів. Керуючись цими принципами, цьогоріч її дещо видозмінили. Якщо вторік основною культурою була соя, то цьогоріч.  ставку зробили на соняшник, який займає 19% від загальних площ. Вирощування не-ГМО сої – один із стратегічних напрямків рослинництва у Сварозі, адже частина земель спеціально для цього була сертифікована Міжнародною Асоціацією «Дунайська соя». У структурі посівів – це 15%. Трохи меншу площу – 11% – зайняв цукровий буряк. Не залишились поза увагою і нішеві культури: 8,8% – частка штирійського гарбуза, 3,6% – льону. Щодо формули успіху, то вона проста: працьовиті люди, об’єднані любов’ю до рідної землі. 

Корпорація сьогодні працює в різних напрямках сільського господарства. Яких результатів вдалося досягти у тваринництві та садівництві?

— Завдяки використанню особливих технологій догляду та утримання тварин, збільшенню поголів’я, показники виробництва та якості тваринницької продукції Сварогу є одними з найвищих в Україні. Так, підприємствами корпорації виготовляється молоко вищого ґатунку, сертифікованого для виробництва продукції дитячого харчування. Наразі спеціалісти «Сварог Вест Груп» працюють над створенням єдиної системи управління усім поголів’ям, що утримується на фермах корпорації. Нарощуємо і продуктивність поголів’я, завдяки чому на сьогодні маємо високий показник середньодобового виробництва молока – 70 тонн

Сварожі фрукти та процес їх вирощування сертифіковані за найвищими світовими стандартами

Сварожі фрукти та процес їх вирощування сертифіковані за найвищими світовими стандартами

Садівництво – порівняно молодий напрямок діяльності корпорації. На 505 га орендованих земель зростають найрізноманітніші сорти яблук, груш, абрикосів, сливи та алича, а також ягоди: суниця і малина. Сварожі фрукти та процес їх вирощування сертифіковані за найвищими світовими стандартами. Уся продукція зберігається у нових сучасних фруктосховищах з регульованим газовим середовищем потужністю 8700 тонн, щоб потім потрапити на полиці провідних українських та європейських гіпермаркетів.

Високі результати Сварогу – це показник злагодженої роботи команди професіоналів.  Як мотивуєте Ваших працівників не стояти на місці, а розвиватись?

— Це не важко, адже Сварог об’єднав людей, для яких праця на землі – не просто спосіб заробити гроші, а життєве покликання. Ми поставили собі за мету показати Україні і світові, що вітчизняна продукція може бути якісною, що ми можемо задовольняти потреби не лише українських споживачів, а й експортувати продукти за кордон. Спільними зусиллями ми досягли цієї мети, і я дуже пишаюся командою Сварогу.На сьогодні у корпорації працює 4500 професіоналів своєї справи, кращих менеджерів напрямків, визнаних експертів в галузі сільського господарства. Компанія є лідером серед роботодавців Хмельниччини та Чернівеччини. Рівень заробітної плати працівників – один із найвищих серед аграрних підприємств цих областей. Саме тому пріоритетами діяльності Сварогу є добробут та безпека його співробітників. Система преміювань та надбавок до окладу, що діє у корпорації, мотивує співробітників до хороших результатів у роботі та нових досягнень. Кожен член команди може брати участь у навчальних програмах, курсах, майстер-класах та семінарах, які постійно проводить компанія. Це дозволяє підвищувати свою кваліфікацію, професійно зростати та розвиватись. Особливу увагу корпорація приділяє забезпеченню працівників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту.

Найкращі інвестиції – це інвестиції у майбутнє. Які перспективи відкриває корпорація для молодих працівників?

— З 2012 року у компанії діє програма «Моя кар’єра – у Сварозі», яка передбачає набір студентів та випускників для проходження стажування і практики з можливістю подальшого працевлаштування. Зокрема, протягом 2016 року в корпорації відкрили 92 робочих місця для молодих спеціалістів. Також було підписано Меморандум про співпрацю із Житомирським агроекологічним університетом у напрямку спільної реалізації проекту «Аграрій нового покоління», метою якого є залучення, відбір та підготовка студентів для навчання і проходження оплачуваної практики на базі виробничих потужностей корпорації з подальшим гарантованим працевлаштуванням. Таким чином працюємо над створенням агробізнесу нового покоління.

Виклики сьогодення корегують намічені плани та диктують нові вимоги для виробників с/г продукції. Проте сварогівці навчилися швидко та ефективно долати перешкоди. За роки невтомної праці на землі тут переконалися, що найголовніше – бути згуртованою професійною командою. І це підтверджує історія успіху потужної корпорації «Сварог Вест Груп».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВперше у Шепетівці команди рибалок змагалися за кубок першості
Інновації в городництві: ефективно пророщуємо насіння
На Шепетівському цукровому заводі травмувався зварювальник
Агровиробники Хмельниччини зібрали понад 1,6 млн тонн зерна
Гречки — більше, цукрового буряка — менше: яким є врожай 2020 року
На Хмельниччині бойовий гопак відродився задовго до визнання його на національному рівні

Читайте у цій рубриціСлавута стала єдиним на Хмельниччині переможцем проекту «Civic tech»
На Шепетівщині під час обстеження мисливських угідь попереджали про грип птиці
Як жителям Шепетівщини змінити постачальника газу: кілька годин у черзі або 10 хвилин у смартфоні
Хабаря, яким славутчанин намагався підкупити полісмена, конфіскували на користь держави
Держенергонагляд виявив низку порушень у Шепетівській тепломережі
Чоловіку з Ізяславської ТГ, який з ножем накинувся на знайомого, ухвалено вирок