Шепетівщина у сніговому колапсі

Шепетівщина у сніговому колапсі

Чотири дні минуло з початку негоди на Хмельниччині, а з її наслідками в Шепетівці продовжують боротися всі служби взаємодії й нині.

Зокрема у нашому місті працювало 7 одиниць техніки комунального підприємства ШРЕП, також надали в допомогу необхідний транспорт ДП «Шепетівський ремзавод», КП  водопровідно-каналізаційного господарства та ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

SONY DSC

— У неділю під час  оперативної наради Хмельницької облдержадміністрації були присутні представники всіх служб взаємодії у такій ситуації: комунальники, рятівники, полісмени та інші, — розповів Леонід Дмитрук, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. — Попрацювали всі добре, вчасно та оперативно реагували на всі звернення громадян. Навіть не виникло перебоїв із доставкою хліба в магазини.

У понеділок через снігові перемети  не могли доставити харчування у три дитячі садочки. На щастя, комунальники швидко зреагували і очистили від снігу під’їзд для транспорту.

У вівторок зранку вже надійшло 4 звернення громадян, що на вулицях Пархоменка, 40 років Жовтня та ін. дороги не розчищено, не може проїхати «Швидка».

SONY DSC

— Попри складну ситуацію в місті не було перебоїв із електричною енергією та водопостачанням. Тільки декілька будинків на кілька годин залишилися без води. Міський транспорт здійснював перевезення, окрім маршрутів у Судилківському напрямку, — продовжив Леонід Миколайович.

SONY DSC

Ще у четвер, 10 листопада, Укргідрометцентр завчасно проінформував населення про різке погіршення погодних умов. Синоптики прогнозували сильний вітер, налипання снігу та зниження температури. Фахівці навіть оголосили штормове попередження в Київській, Житомирській, Чернігівській, Сумській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях.

— Очисна техніка та матеріали для посипання доріг були підготовлені завчасно. В неділю починаючи з 5-ї години ранку головні дороги міста розчищали, — додав завідувач сектору з надзвичайних ситуацій.

SONY DSC

Щоправда, з посипанням тротуарів у місті посадовець таки надав недостовірну інформацію. Оскільки навіть у понеділок ввечері на головних вулицях: проспекті Миру та Героїв Небесної Сотні доріжки для пішоходів були схожі на ковзанку. Люди змушені були ходити по проїжджій частині.

Громадський транспорт хоч і обслуговував маршрути, проте, не за графіком. До речі, водії не працювали в звичайному режимі, тільки як маршрутне таксі. Тобто пільговиків перевозили переважно за гроші. Також дехто з місцевих перевізників вирішив компенсувати витрати через негоду, зокрема у Хмельницький везли людей не за 50 гривень, а за 70.

За офі­цій­ни­ми пові­дом­ле­н­ня­ми ПАТ «Укр­за­лі­зни­ця», близь­ко 30 поїздів через скла­дні пого­дні умо­ви затри­му­ю­ться. А ще поло­ви­на із них виби­ла­ся з гра­фі­ка більш, ніж на пів­го­ди­ни.
Сні­го­вий покрив у Шепе­тів­ці сягає 50 см. Це ускла­дни­ло рух залі­зни­чно­го транс­пор­ту.

— Мій чоло­вік доби­рав­ся з ДОКів­ських дач дизе­ль-поїздом «Ланів­ці-Шепе­тів­ка», — роз­по­ві­ла Оле­на Пав­лів­на. — За гра­фі­ком поїзд у Шепе­тів­ку при­бу­ває близь­ко 16:00. Але у цю неді­лю доїхав на кін­це­ву стан­цію близь­ко 20:00. Я теле­фо­ну­ва­ла і чер­го­во­му по вок­за­лу, і в довід­ку. Мені поясни­ли, що доро­ги нечи­ще­ні, всі паса­жи­ри, в том числі залі­зни­чни­ки, запі­зню­ю­ться. З Ізя­сла­ва дизе­ль вийшов у 17:30, а ще на кіл­ька годин затри­мав­ся побли­зу Шепе­тів­ки.

Не кра­ща ситу­а­ція на авто­шля­хах райо­ну.

 — Спо­ча­тку пла­ну­є­мо очи­сти­ти від сні­гу доро­ги обла­сно­го зна­че­н­ня, тоді слу­жби буду­ть роз­чи­ща­ти під’їзди до насе­ле­них пун­ктів, — роз­по­вів в теле­фон­ній роз­мо­ві Віта­лій Яну­шев­ський, пер­ший засту­пник голо­ви Шепе­тів­ської рай­держ­адмі­ні­стра­ції.

Також, Віта­лій Віта­лі­йо­вич пові­до­мив, що допо­ма­га­ю­ть спра­ви­ти­ся із важ­кою ситу­а­ці­єю в селах райо­ну фер­ме­ри. Вони нада­ли техні­ку та людей для чис­тки доріг.

Нара­зі пере­бо­їв зі зв’язком та еле­ктро­по­ста­ча­н­ням в райо­ні немає. Про­те у вихі­дні жите­лі Чотир­бо­ків, Судил­ко­ва та ще кіль­кох сіл були на деякий час зне­струм­ле­ні. Але всі непо­лад­ки нара­зі вже усу­не­но.

Також завдяки допомозі рятів­ни­ків, літню  житель­ку райо­ну було вча­сно достав­ле­но у Шепетівську ЦРЛ.

— Працівники «Швидкої допомоги» навіть пішки добиралися, де важко було проїхати транспорту. В місті складно було потрапити на виклики в районі 603-км, там не розчищені дороги. За два дні, понеділок і вівторок, госпіталізували 4 травмованих жителів. У вихідні люди через негоду, напевно, не виходили з дому, — пояснив диспетчер швидкої.

У період з 12 по 15 листопада сталося 4 дорожньо-транспортні пригоди в місті та районі. Здебільшого водії потрапляли в снігові замети, на допомогу їм вирушали рятівники. Лише в неділю особовим складом відділення 29 ДПРП вдалося врятувати зі снігового колапсу 11 автомобілів.

 

Фотогалерея

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Шепетівщина у сніговому колапсі»

  1. Eugene Freilikhman коментує:

    Цікаво, як в інших містах. У нас по центральним вулицям їдеш як на возі, здається, що ще трохи і колеса повідлітають.

  2. Nataliya Gurinovich коментує:

    У четвер потрібно було передати на Хмельницький передачу для доньки. Зателефонувала на автовокзал, почула відповідь диспетчера: «Девочки, нічого сказата не можу, автобуси запізнюються на годину-півтори, їздять як можуть»

  3. Любов Гончарук коментує:

    Я, приміром, учора намагалася викликати таксі з роботи… Виявляється, тарифи вже в них зросли в півтора рази. А все через те, що дороги погані… Більше того, диспетчер жодного з таксі не сказав, коли ж воно приїде. Всі просто губляться у часі й не гарантують нічого…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівському районі правоохоронці встанови­ли ще одну учасницю порнографічного бізнесу
Між селами Шепетівщини блукав чоловік, якого розшукували в сусідній області
Засніжило: Служба автодоріг закликає водіїв поступатися спецтехніці
Як живеться строковикам у віддаленому гарнізоні Шепетівського району
За результатами референдуму в Шепетівці та районі визнали недійсними понад 850 бюлетенів
На Хмельниччині САД просить водіїв поступатися спецтехніці

Читайте у цій рубриціПолісменки Шепетівського РУП прийшли на службу у хустках
У Шепетівському районі чоловік обікрав родичів, а сестру ще й побив
У Полонномму вперше петицію громадян візьме до розгляду міська влада 
У Шепетівці збираються до весни видалити понад 250 сухих та фаутних дерев
Шепетівські школярі долучилися до керівництва містом