Шепетівщина у сніговому колапсі

Шепетівщина у сніговому колапсі

Чотири дні минуло з початку негоди на Хмельниччині, а з її наслідками в Шепетівці продовжують боротися всі служби взаємодії й нині.

Зокрема у нашому місті працювало 7 одиниць техніки комунального підприємства ШРЕП, також надали в допомогу необхідний транспорт ДП «Шепетівський ремзавод», КП  водопровідно-каналізаційного господарства та ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

SONY DSC

— У неділю під час  оперативної наради Хмельницької облдержадміністрації були присутні представники всіх служб взаємодії у такій ситуації: комунальники, рятівники, полісмени та інші, — розповів Леонід Дмитрук, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. — Попрацювали всі добре, вчасно та оперативно реагували на всі звернення громадян. Навіть не виникло перебоїв із доставкою хліба в магазини.

У понеділок через снігові перемети  не могли доставити харчування у три дитячі садочки. На щастя, комунальники швидко зреагували і очистили від снігу під’їзд для транспорту.

У вівторок зранку вже надійшло 4 звернення громадян, що на вулицях Пархоменка, 40 років Жовтня та ін. дороги не розчищено, не може проїхати «Швидка».

SONY DSC

— Попри складну ситуацію в місті не було перебоїв із електричною енергією та водопостачанням. Тільки декілька будинків на кілька годин залишилися без води. Міський транспорт здійснював перевезення, окрім маршрутів у Судилківському напрямку, — продовжив Леонід Миколайович.

SONY DSC

Ще у четвер, 10 листопада, Укргідрометцентр завчасно проінформував населення про різке погіршення погодних умов. Синоптики прогнозували сильний вітер, налипання снігу та зниження температури. Фахівці навіть оголосили штормове попередження в Київській, Житомирській, Чернігівській, Сумській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях.

— Очисна техніка та матеріали для посипання доріг були підготовлені завчасно. В неділю починаючи з 5-ї години ранку головні дороги міста розчищали, — додав завідувач сектору з надзвичайних ситуацій.

SONY DSC

Щоправда, з посипанням тротуарів у місті посадовець таки надав недостовірну інформацію. Оскільки навіть у понеділок ввечері на головних вулицях: проспекті Миру та Героїв Небесної Сотні доріжки для пішоходів були схожі на ковзанку. Люди змушені були ходити по проїжджій частині.

Громадський транспорт хоч і обслуговував маршрути, проте, не за графіком. До речі, водії не працювали в звичайному режимі, тільки як маршрутне таксі. Тобто пільговиків перевозили переважно за гроші. Також дехто з місцевих перевізників вирішив компенсувати витрати через негоду, зокрема у Хмельницький везли людей не за 50 гривень, а за 70.

За офі­цій­ни­ми пові­дом­ле­н­ня­ми ПАТ «Укр­за­лі­зни­ця», близь­ко 30 поїздів через скла­дні пого­дні умо­ви затри­му­ю­ться. А ще поло­ви­на із них виби­ла­ся з гра­фі­ка більш, ніж на пів­го­ди­ни.
Сні­го­вий покрив у Шепе­тів­ці сягає 50 см. Це ускла­дни­ло рух залі­зни­чно­го транс­пор­ту.

— Мій чоло­вік доби­рав­ся з ДОКів­ських дач дизе­ль-поїздом «Ланів­ці-Шепе­тів­ка», — роз­по­ві­ла Оле­на Пав­лів­на. — За гра­фі­ком поїзд у Шепе­тів­ку при­бу­ває близь­ко 16:00. Але у цю неді­лю доїхав на кін­це­ву стан­цію близь­ко 20:00. Я теле­фо­ну­ва­ла і чер­го­во­му по вок­за­лу, і в довід­ку. Мені поясни­ли, що доро­ги нечи­ще­ні, всі паса­жи­ри, в том числі залі­зни­чни­ки, запі­зню­ю­ться. З Ізя­сла­ва дизе­ль вийшов у 17:30, а ще на кіл­ька годин затри­мав­ся побли­зу Шепе­тів­ки.

Не кра­ща ситу­а­ція на авто­шля­хах райо­ну.

 — Спо­ча­тку пла­ну­є­мо очи­сти­ти від сні­гу доро­ги обла­сно­го зна­че­н­ня, тоді слу­жби буду­ть роз­чи­ща­ти під’їзди до насе­ле­них пун­ктів, — роз­по­вів в теле­фон­ній роз­мо­ві Віта­лій Яну­шев­ський, пер­ший засту­пник голо­ви Шепе­тів­ської рай­держ­адмі­ні­стра­ції.

Також, Віта­лій Віта­лі­йо­вич пові­до­мив, що допо­ма­га­ю­ть спра­ви­ти­ся із важ­кою ситу­а­ці­єю в селах райо­ну фер­ме­ри. Вони нада­ли техні­ку та людей для чис­тки доріг.

Нара­зі пере­бо­їв зі зв’язком та еле­ктро­по­ста­ча­н­ням в райо­ні немає. Про­те у вихі­дні жите­лі Чотир­бо­ків, Судил­ко­ва та ще кіль­кох сіл були на деякий час зне­струм­ле­ні. Але всі непо­лад­ки нара­зі вже усу­не­но.

Також завдяки допомозі рятів­ни­ків, літню  житель­ку райо­ну було вча­сно достав­ле­но у Шепетівську ЦРЛ.

— Працівники «Швидкої допомоги» навіть пішки добиралися, де важко було проїхати транспорту. В місті складно було потрапити на виклики в районі 603-км, там не розчищені дороги. За два дні, понеділок і вівторок, госпіталізували 4 травмованих жителів. У вихідні люди через негоду, напевно, не виходили з дому, — пояснив диспетчер швидкої.

У період з 12 по 15 листопада сталося 4 дорожньо-транспортні пригоди в місті та районі. Здебільшого водії потрапляли в снігові замети, на допомогу їм вирушали рятівники. Лише в неділю особовим складом відділення 29 ДПРП вдалося врятувати зі снігового колапсу 11 автомобілів.

 

Фотогалерея

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Шепетівщина у сніговому колапсі»

  1. Eugene Freilikhman коментує:

    Цікаво, як в інших містах. У нас по центральним вулицям їдеш як на возі, здається, що ще трохи і колеса повідлітають.

  2. Nataliya Gurinovich коментує:

    У четвер потрібно було передати на Хмельницький передачу для доньки. Зателефонувала на автовокзал, почула відповідь диспетчера: «Девочки, нічого сказата не можу, автобуси запізнюються на годину-півтори, їздять як можуть»

  3. Любов Гончарук коментує:

    Я, приміром, учора намагалася викликати таксі з роботи… Виявляється, тарифи вже в них зросли в півтора рази. А все через те, що дороги погані… Більше того, диспетчер жодного з таксі не сказав, коли ж воно приїде. Всі просто губляться у часі й не гарантують нічого…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВід Шепетівки до Кам’янки вирубують порослі на узбіччі та розбирають старі дорожні знаки
Шепетівкаводоканал показав як працюють його очисні споруди 
У Шепетівському районі вирощують понад 19 тисяч овець романівської породи
У Нетішині комунальники поливають зелені насадження та дорогу
Як подружжя з Франції мандрує на велосипеді Шепетівським районом
У Шепетівці розгорівся скандал між пенсіонером та зоозахисницею, яка годувала безпритульних тварин

Читайте у цій рубриціСлавута стала єдиним на Хмельниччині переможцем проекту «Civic tech»
На Шепетівщині під час обстеження мисливських угідь попереджали про грип птиці
Як жителям Шепетівщини змінити постачальника газу: кілька годин у черзі або 10 хвилин у смартфоні
Хабаря, яким славутчанин намагався підкупити полісмена, конфіскували на користь держави
Держенергонагляд виявив низку порушень у Шепетівській тепломережі
Чоловіку з Ізяславської ТГ, який з ножем накинувся на знайомого, ухвалено вирок