На Шепетівщині стартувала жнивна кампанія

Аграрії Шепетівщини активно працюють над збором ранніх зернових культур. 20 липня першими в поле вийшли зернозбиральні комбайни ТОВ «Лотівка Еліт» і ТОВ «Поділля+» та розпочали збір озимої пшениці, озимого ячменю і ріпаку. Про це повідомила Шепетівська РДА на своїй сторінці у фейсбуці.

По всіх категоріях господарств у поточному році аграріям району належить зібрати врожай ранніх зернових культур та ріпаку на площі 12,3 тис. га. Найбільшу площу серед ранніх зернових займає така важлива продовольча культура як озима пшениця — 5879 га, що становить 48 % від площі, яка підлягає до збирання. На другому місці озимий ріпак — 2705 га, або 22 % від усієї площі збирання ранніх зернових культур. Третє місце за ярим ячменем, площа якого складає 2120 га, або майже 17 %.

Слід зазначити, що в поточному році, в зв’язку з погодними умовами жнивова кампанія розпочалася майже на два тижні пізніше минулорічного. Станом на 27 липня по району повністю зібрано озимий ячмінь з площі 680 га, валовий збір склав 4540 тонн при середній урожайності 66,8 ц/га, яка на 5,8 ц/га більша, в порівняні з минулим роком.

Озимого ріпаку зібрано з площі 1619 га, що становить 60 % від усієї площі даної культури. Середня врожайність становить 29,3 ц/га, яка на 2,4 ц/га менша минулорічної. Найвищою є урожайність по ФГ «Захід — агро» 37,5 ц/га.

На сьогодні господарства району проводять активний збір озимої пшениці, якої обмолочено 949 га, намолочено 4647 тонн при середній урожайності 49 ц/га. По урожайності на сьогоднішній день лідирує ТОВ «Лотівка Еліт» — 55 ц/га.

Розпочато збирання ярого ячменю, наразі обмолочено 65 га, або 3 % від посівної площі при середній урожайності 51 ц/га.

В цілому по району станом на 27 липня за оперативними даними ранні зернові культури зібрано на площі 1694 га, намолочено 9622 тонни зерна при середній урожайності 56 ц/га.

Важливим питанням є також зберігання вирощеного врожаю. До приймання зерна підготовлено 45 зерноскладів загальною потужністю 24,5 тис. тонн. Для збереження зібраного врожаю в районі працює два хлібоприймальні підприємства — це «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів» та ТОВ «Прометей», що в селі Чотирбоки ,загальною потужністю 54,5 тис. тонн одночасного зберігання зерна (23 тис. тонн — реалбаза та 31,5 тис тонн — ТОВ «Прометей»).

Таким чином, агроформування району взяли хороший старт початку жнивової кампанії, але несприятливі погодні умови уповільнюють темпи проведення жнив ранніх зернових.

Отже, ризики втрати частини врожаю, наразі, все таки присутні і головне, на сьогодні, з метою мінімалізації втрат, використовувати кожну погожу годину для прискорення темпів збирання врожаю.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Читайте у цій рубриці