У Шепетівському районі лис міг заразити сказом домашню собаку

У Шепетівському районі лис міг заразити сказом домашню собаку

Подія мала місце в селі Круглик, що у Шепетівському районі. 17 травня о 20:30 селянка повідомила, що у неї захворіла собака. Вже наступного ранку, 18 травня, на місце виїхали заступник начальника ШРДЛВМ Сіворакшина О. В., завідувач Дубіївської ДВМ Нитичук І. Л.

Зі слів власниці з’ясували наступне: собака 2 дні відмовлялася від корму, відмічається салівація (посилена слинотеча), атаксія (хитка хода).

Як пояснила жінка, три тижні тому на території її господарства бігав лис, який зник у невідомому напрямку. До ветеринарних спеціалістів, щодо даного випадку власники не звертались.

Того ж дня спеціалісти районної державної служби ветеринарної медицини відібрали патологічний матеріал для дослідження на сказ та провели всі необхідні заходи згідно Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».

Результат лабораторного дослідження — протокол випробувань патологічного матеріалу № 002350 п.м./20 від 19 травня 2020 року, підтвердив захворювання тварини на сказ. Причина виникнення захворювання — природне вогнище сказу, постійна циркуляція вірусу в дикій фауні. Контактних осіб направлено в Шепетівську ЦРЛ до лікаря рабіолога.

— Сказ — небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини. Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду. Тому сказ називають ще й гідрофобією. З моменту появи ознак і симптомів хвороби сказ стає смертельним. Інкубаційний період сказу триває достатньо довго — в середньому 1–3 місяці (хоча може тривати і до року). Перші ознаки хвороби виникають пізно, коли в мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), які роблять лікування проблематичним. Для полегшення виснажливого стану хворого проводиться симптоматичне лікування, — зазначив Віталій Савіцький, головний спеціаліст Шепетівського РУ ГУ ДПСС в Хмельницькій області.

У Шепетівському районі лис міг заразити сказом домашню собаку

Віталій Савіцький, фото з архіву «День за днем»

Перші ознаки хвороби проявляються підвищенням температури до 37,2–37,3 °C, пригніченим станом, поганим сном, безсонням і занепокоєнням хворого. Після чого спостерігається підвищена чутливість: різка реакція на світло, шум, проявляється агресія, з’являються галюцинації, відчуття страху (світлобоязнь, водобоязнь). У результаті важких паралітичних розладів дихання настає смерть.

— Якщо вас укусила тварина або її слина потрапила на вашу шкіру чи слизові оболонки, головне — швидко промити рану (подряпину) водою з милом, обробити краї рани спиртовим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку, ушкоджений одяг перед ремонтом обробити гарячою праскою і в цей же день слід звернутися до травматологічного пункту, який працює цілодобово. Єдиним захистом від хвороби є щеплення. Необхідною умовою є з’ясування ім’я та адреси господаря тварини. Це необхідно для того, щоб ветеринар міг спостерігати за станом тварини протягом 10 діб від моменту укусу, — додав Віталій Савіцький.

Як зазначили у Дерпродспоживслужбі, профілактика цього смертельно небезпечного захворювання та заходи боротьби з ним полягають у щорічній вакцинації домашніх тварин проти сказу. Якщо раніше сказ переважно реєструвався у сільській місцевості, то в сучасних умовах зростає кількість випадків в міських населених пунктах. Причинами цього збільшення кількості безпритульних собак і котів у населених пунктах, особливо у приміських зонах.

З метою запобігання захворюванню на сказ серед населення необхідно дотримуватися головних правил:

  • Уникати контактів з безпритульними і дикими тваринами. Звертати особливу увагу дітей на небезпеку таких контактів.
  • Своєчасно здійснювати щеплення домашнім тваринам.
  • За найменшої підозри на захворювання серед тварин — повідомляти територіальні органи Держпродспоживслужби.
  • Негайно звернутися до лікаря після контакту (укусу або ослинення) з підозрілою твариною, оскільки при проявах клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається.

Пам’ятайте, що вчасно і кваліфіковано проведена первинна хірургічна обробка ран та вакцинація проти сказу можуть вберегти потерпілих людей від смертельних наслідків.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



У сусідній із Хмельниччиною області чоловік жорстоко застрелив собаку
На Шепетівщині власниця «Тузіка», який задушив трьох кролів, відповідала в суді
На Шепетівщині знешкодили майже пів тони вибухівки з ворожої ракети «Іскандер М», яка не здетонувала
Цьогоріч на Шепетівщині вже 27 осіб звернулися за антирабічною допомогою
На Хмельниччині, щоб врятувати літнього чоловіка, викликали кінологів
На Хмельниччині попереджають про кишковий єрсиніоз

Читайте у цій рубриці



Підприємство у Шепетівці отримало атестат про технічну компетентність
У національному парку на Шепетівщині успішно впроваджують світовий тренд
Сільській раді на Шепетівщині після втручання прокуратури буде повернуто понад 160 тисяч гривень
Віддали останню шану воїну з позивним «Маріуполь», якому Шепетівка припала до душі
У Шепетівці ліквідовують аварійну ситуацію з водопостачанням
ЦНАП на Шепетівщині якісно та оперативно надає найпопулярніші послуги сервісних центрів МВС
FacebookTelegramViberWhatsAppX