«Сонячному» пообіцяли воду

«Сонячному» пообіцяли воду

Мешканці мікрорайону «Сонячний» об’єдналися у громадську організацію, щоб разом вирішувати труднощі громади.Вже в минулу п’ятницю вони прийшли на особистий прийом до міського голови Михайла Полодюка, щоб з перших вуст почути, як міська влада сприятиме їм впорядковувати життєдіяльність мікрорайону.

Найбільше активістів, а їх зібралося кілька десятків, хвилювало забезпечення «Сонячного» водою.

Але розмову почали зі скарги, що в кількох мешканців забрали городи, якими вони користувалися протягом багатьох років.

— Про мешканців нашого мікрорайону згадують напередодні виборів, — зауважила мешканка мікрорайону Наталія. — Тобто пообіцяємо Пліщинському масиву воду, дороги, тоді хтось прийде проголосує. У нашому мікрорайоні люди з 1984 року утримують городи, обробляють землю, щоб не заростала чагарниками. Навпаки, посадили дерева і вивели бур’яни. До того ж, неодноразово зверталися у земельний відділ, щоб узаконити право користування ділянками. Ми розуміли, що під забудову їх не нададуть, бо там проходить високовольтна лінія. Але без нашого відому земельні ділянки надали двом учасникам АТО.

SONY DSC

Міський голова попросив працівника міськвиконкому надати відповідь на це зауваження.

Зі слів посадовця, особи, які отримали земельні ділянки мають довідки учасників АТО, тому скористувалися своїм законним правом. А в 2014 році ще не діяв мораторій на виділення ділянок під забудову без Генерального плану.

Мешканці Пліщинського масиву обурені, бо облаштовували мікрорайон власними силами, а в них городи забрали без будь-яких попереджень і погоджень.

На звернення мешканців мікрорайону «Сонячний», депутати на сесії не затвердили рішення про надання земельних ділянок їм в оренду. Перший заступник Володимир Вихівський запропонував активістам ознайомитися з результатами голосування. Дехто з депутатів голосував «за», а дехто — «проти».

Мешканці Пліщинського масиву зауважили, що не знали про розгляд на сесії. Тоді б усією громадою не прийшли на її засідання, щоб на власні очі побачити, як голосували депутати.

Володимир Скляров, мешканець Пліщинського масиву, посилаючись на Земельний кодекс України, в якому йдеться про набуття права користування за давністю. Отож, громадяни, які добросовісно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають відповідних документів на право користування, можуть звернутися у місцеві органи влади з клопотанням отримати її у власність. Розмір встановлюється в межах норм, передбачених законодавством.

— Чи можуть депутати своїм голосуванням відмінити дію земельного кодексу? — поцікавився виступаючий. — Конституція України надає мені право мати 12 соток землі у власному користуванні. Ми просимо ділянки не для будівництва, а для ведення сільського господарства.

Михайло Полодюк запевнив мешканців, що міська рада не видаватиме на Пліщинському масиві земельних ділянок. Для потреб учасників АТО (допоки не затверджений Генеральний план міста) передбачені у двох місцях ділянки під забудову.

Інше питання, яке порушили мешканці Пліщинського масиву, — прокладання централізованого водогону.

— Ми на місці оглянули всю трасу, по якій плануємо прокласти трубопровід, — запевнив перший заступник. — Технічні умови водоканал виділив. Ми їх розділили на дві частини: перша — на прокладання водогону, друга —на насосне обладнання. Нині вже на 40% проект виконано.

— Нас турбує, що закінчується фінансовий рік і виділені кошти можуть пропасти, — уточнила голова громадського об’єднання «Масив Сонячний» Ірина Понятовська.

Міський голова заспокоїв присутніх.

— Схожа ситуація із водогоном склалася у кількох приватних секторах Шепетівки. Кошти вже виділені у бюджеті. Зараз триває виготовлення проектно-кошторисної документації. Гроші, в разі їх невикористання цьогоріч, автоматично перейдуть у наступний. Монтажні роботи розпочнемо після закінчення морозів, орієнтовно в березні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Шепетівчанам радять запастися водою: відбудеться знезараження та промивка водопровідних мереж
В одній із громад Хмельниччини щоночі на кілька годин вимикатимуть воду
Де у Шепетівці набрати води
Очищення питної води: важливість та технології
Фільтри для води в інтернет-магазині Aqua-Life: Повний посібник для вибору
Вода: невіддільна складова людського життя та промисловості

Читайте у цій рубриці



На Шепетівщині воду із громадських колодязів направили на дослідження
На Шепетівщині очільник єпархії зібрав священників ПЦУ
Молодіжна рада Шепетівки знайомилася з писанкарством у майстерні «Кральова»
На Шепетівщині мешканці ведуться на вигадані соціальні виплати
У Шепетівці затвердили нові тарифи на ритуальні послуги
У медзакладі Славути оперували пацієнтку, залучивши команду лікарів-травматологів з Тернополя
FacebookTelegramViberWhatsAppX