На рахунку заслуженого лікаря з Шепетівщини тисячі врятованих життів

На рахунку заслуженого лікаря з Шепетівщини тисячі врятованих життів

Сьогодні, 25 лютого, відзначає свій 85-літній ювілей Заслужений лікар України, лауреат Державної премії України, головний лікар санаторію «Червона калина» — Микола Юрійович Сивий. Народився ювіляр у 1935 році в селі Забілка (тепер це частина смт Гриців Шепетівського району).

Зростав Микола Сивий у багатодітній сім’ї: крім нього, було ще семеро дітей. Батьки не мали великих статків, хоча й важко працювали. Зате в родині Юрія Васильовича та Марії Захарівни Сивих завжди цінували порядність, людяність і доброту. І ці риси батьки культивували у своїх дітей. Навіть крізь плин років Микола Юрійович Сивий проніс мамину пораду: «Люби, сину, людей і вони тебе любитимуть, а недруги твої розіб’ються об твою роботу».

На вибір професії вплинула смерть батька, який був учасником Другої світової війни, інвалідом І групи і у 1947 році помер від грубої помилки лікарів. Саме тоді Микола Сивий вирішив стати лікарем, щоб рятувати людей від передчасної смерті.

У 1960 році закінчив Івано-Франківський медичний інститут і отримав диплом лікаря. Розпочав лікарську кар’єру хірургом у Великомежирицькій дільничній лікарні Корецького району, Рівненської області. Через рік його призначили на посаду головного лікаря цієї ж лікарні.

На рахунку заслуженого лікаря з Шепетівщини тисячі врятованих життів

Упродовж 1968–1971 років обіймав посаду головного лікаря Корецького району. З 1971 року був призначений головним лікарем Рівненської обласної лікарні. Тут він проявив себе не лише як хороший організатор, який згуртував колектив та зумів мотивувати його до професійного зростання, а й побудував нові корпуси обласної лікарні, вдвічі поліпшивши її матеріальну базу. Так, Рівненська обласна лікарня Наказом Міністра охорони здоров’я СРСР у 1975 р. була визнана однією з переможців огляду-конкурсу медичних закладів.

Знавець та організатор медичної справи Микола Сивий чітко усвідомлював ступінь відповідальності за життя кожної конкретної людини, тому ним, як лікарем-хірургом, було здійснено понад 1100 невідкладних операцій, врятовано тисячі людських життів.

У період 1977–1980 років Микола Юрійович очолював Рівненський облздороввідділ. За цей час охорона здоров’я Рівненської області перетворилася на Всесоюзну базу з підготовки лікарів ВООЗ з надання первинної медико-санітарної допомоги населенню.

Уродовж 1980–1993 років — головний лікар лікувальних установ Агрофірми «Зоря». Саме у цей період Микола Сивий захопився ідеєю створення бази сучасного санаторно-курортного оздоровлення людей. Ця ідея знайшла своє втілення у задумі, який вважає сенсом свого життя, — будівництво унікального санаторію «Червона калина». І ось у мальовничому куточку Рівненщини, на березі тихої прозорої водойми у 1983 році розпочате проектування багатопрофільного санаторію на 250 місць, а в 1985 — його будівництво. Праця, помножена на оригінальний задум, дала чудові плоди: у 1984 році серед об’єктів об’єднання «Союзкурортпроект» проект санаторію «Червона калина» отримав друге місце. Саме М. Ю. Сивий наполіг, щоб у проекті було зазначено його медичну точку зору як лікаря-фахівця: домігся розширення площ, додаткових кабінетів, аби в них було зручно і лікарям, і пацієнтам; а ще потурбувався про самобутній дизайн, упорядкування та оформлення території. У 1993 році санаторій приймає перших своїх пацієнтів і невдовзі стає одним з кращих не лише в Україні. І саме за ідею створення санаторію, яку згодом назвали перлиною поліського краю, Микола Юрійович у 1994 році отримав Державну премію в галузі архітектури серед об’єктів цивільного та громадського будівництва України.

Про мальовничий куточок, де розмістився санаторій «Червона калина», ходили легенди: місцеві жителі називали його коморою здоров’я — за чисте хвойне повітря, цілющі рослини та джерела. Згодом з’ясувалось, що люди таки мали рацію. На території санаторію на глибині 1,2 км залягають йодо-бромні розсоли, мінералізацією 55 г/л. За своїм складом розсоли — це копія хімічної формули води, яка є у всесвітньо відомих Карлових Варах у Чехії. Вона використовується у вигляді ванн для хворих на серцево-судинні, нервові та захворювання опорно-рухового апарату. А на глибині 550 м залягають водовмісні пласти лікувальної хлоридно-натрієво-магнієвої мінеральної води мінералізацією 8–10 г/л, яка за своїм складом така сама, як мінеральна вода з Миргорода. Особлива увага в санаторії приділяється безмедикаментозним методикам. Ефективно впроваджуються тут передові ідеї «інтегральної» медицини, які базуються на поєднанні основ старовинної філософії Тибету, Китаю, Японії, досягнень сучасної науки, електроніки, лазерної техніки, комп’ютерних розробок.

Головний лікар санаторію — Микола Сивий — знаходить час, аби особисто познайомитися з кожним відпочиваючим, поцікавитися його думкою щодо якості медичного обслуговування, харчування тощо, занотовує пропозиції. Колектив сумлінно виконує свою роботу і поважає Миколу Юрійовича, який своєю турботою та харизматичністю, своїм прикладом показує, як потрібно працювати і як слід мислити. Його мудрість заворожує, його душевність притягує, а тому повертатися у «Червону калину» хочеться знову і знову…

З часу відкриття санаторію оздоровилося більше 100 тисяч людей з України та 45-ти різних країн світу.

Одеський многопрофільний реабілітаційний комплекс надає послуги з лікування та реабілітації захворювань сердцево-судинної системи, нервової системи, психічні, органів дихання та суглобів. Ви можете переглянути на сайті Одеського санаторію Лермонтовський відгуки та умови перебування, а також дізнатися більше про лікувальні процедури.

До речі пан Микола ще й чудовий співак. Пісенний дар в нього проявився ще з раннього дитинства. Вечорами грав на балалайці, під яку на вулиці села танцювали хлопці та дівчата. У студентські роки Микола Сивий співав у хорі, грав у струнному оркестрі. На сьогодні чоловік має записаних на дисках понад 30 пісень. Співає сам, а також із заслуженою артисткою України Наталією-Марією Фариною, із заслуженим діячем мистецтв України, професором Рівненського державного гуманітарного університету Миколою Дациком, який пише слова і музику. З ним пан Микола має в репертуарі кілька пісень про «Червону калину». На деякі пісні навіть знято кліпи.

Микола Сивий має численні нагороди. Серд них орден «Трудового Червоного прапора» (1971 р.), орден «Жовтневої революції» (1976 р.), почесне звання «Заслужений лікар України» (1996 р.), ордени святого рівноапостольного князя Володимира (2008 р.) та святого Миколая Чудотворця (2010 р.) Української Православної Церкви; орден «Богдана Хмельницького», орденом Христа Спасителя (2013 р.), орден «За заслуги» ІІ ступеня (2018 р.), Козацьким хрестом I та II ступеня, дипломом Всеукраїнської академії культурної спадщини Українського козацтва Рівненського округу (2012 р.); золотою медаллю Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я «За охорону здоров’я», грамотою Загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини» (2012 р.). Микола Сивий — лауреат Загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень згідно рішенням Науково-експертної ради іміджевої програми «Лідер ХХІ століття» (2004 р.), а санаторій увійшов до списку «100 найкращих підприємств України» у номінації «Охорона здоров’я». Санаторій «Червона калина» отримав Срібну Стеллу (2007 р.) та Золоту Стеллу (2009 р.), Міжнародні Сертифікати якості (номінації «Якість ІІІ тисячоліття») Міжнародного Академічного Рейтингу Популярності «Золота Фортуна», у якому брали участь представники 29-ти країн світу, а головному лікарю Миколі Сивому нагороди вручав голова Президії рейтингу — президент Національної академії наук України — Борис Патон.

На сам кінець хочеться відмітити, що Микола Юрійович є хірургом від Бога, хорошим організатором, який вміє згуртувати колектив, заохотити медперсонал до професійного росту і вдосконалення. Але найголовніше це те, що він справді є новатором у лікарській справі. Многая літа!!!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


11 коментарів до статті «На рахунку заслуженого лікаря з Шепетівщини тисячі врятованих життів»

 1. Зі святом, дійсно гарний лікар

 2. Зі святом

 3. З ювілеєм! Здоров’я і наснаги!!!

 4. Надя Ошатюк коментує:

  Вітаю щиро з Днем Народження.

 5. Честь ішана здоров’я і многая літа.

 6. Мельник Наталя коментує:

  Вітаю (

 7. Ліна Ожихівська коментує:

  Вітаємо. Всіх вам благ.

 8. Галина Демчук коментує:

  Щиро витаемо!

 9. Лідія Мацюк коментує:

  Вітаємо. Здоров’я вам міцного на довгі роки. Дякуємо вам за сумлінну працю.

 10. Таня Сліпченко коментує:

  Вітаємо Многая літа.

 11. Раиса Поліщук коментує:

  Щиро вітаю Вас з ювілеєм! Зичу здоров”я міцного,добра, щастя, достатку, благополуччя. Многая літа!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


На Шепетівщині вручили державні нагороди сім’ям загиблих Героїв
Ефективність бальнеологічного лікування у Трускавці
Чверть століття тому на Вербну неділю на Шепетівщині освятили храм
Як ветерану отримати безкоштовне санаторно-курортне лікування від держави

Читайте у цій рубриці


В одній із громад Шепетівщини закликають оформити документи на землю
Зміни в розкладі руху на 3-х маршрутах, вартість місця на тваринному ринку та пільгові тарифи на відвідування басейну: в Шепетівці відбувся виконком
У Шепетівці наразі ремонтують виключно критичні ділянки доріг
У Судилківському «Колоску» діти приміряли елементи поліцейського однострою та вивчали правила
FacebookTelegramViberWhatsAppX