Рибалки Шепетівщини чекають виходу на лід

За останні кілька днів на Шепетівщині вночі вельми морозно. Ще серед тижня, як зазначили місцеві рибалки, крига на водоймищах була близько трьох сантиметрів, а цього ще замало для безпечної риболовлі.

Та вночі з 6-го на 7-ме лютого морозець вже взявся добрий — –6 °С, то ж любителі тихого полювання готуються до улюбленої справи.

— Як правило, місцеві їдуть рибалити на сільські стави в Сошки, Велику Решнівку. Члени спільноти на 4-тих ставках у Шепетівці, чи на «Парошці» — їдуть туди. Варта уваги й риболовля у річці Хоморі, що неподалік Грицівського перехрестя. Оскільки в нашому регіоні більшість ставків перебувають в оренді, тому за вудочку доведеться платити, — каже місцевий рибалка Євген.

Зазвичай, у зимовий період клює невелика риба — окунь, плотва тощо. Рибалки можуть годинами сидіти над вудкою, а улов може виявитися не багатим. Водночас все більшої популярності набуває полювання підводне, там вже здобич куди вагоміша.

— Під водою полюють за великою рибою — щукою, сомом, карпом, судаком. Цей вид рибальства потребує більш серйозної підготовки, спеціального обладнання. А насамперед гідрокостюм (https://batiskaf.ua). В нашому районі точно є любителі підводної риболовлі, — продовжив Євген.

Як правило, коли лід товстий, то рибалки беруть із собою бур для отворів. Але це — в кращому випадку.

— Ой, є такі штукарі, а їх переважно більшість, що користуються довбунею, а це вкрай небезпечно. У випадку облому криги, можна не лише себе занапастити, а й інших рибалок, — переконує рибалка зі стажем Сергій.

Як розповів Євген, кілька років тому на Шепетівщині був випадок, коли рибалка провалився під лід. Він з товаришем став свідком тієї події:

— Ми кинулися рятувати колегу, на пузі до нього повзли. Та лід кришився довкола. Це дуже страшне видовище. На щастя горе-рибалку витягли власними силами.

Те що для звичайних людей сильний мороз, то для любителів закинути вудку — справжнє свято. А особливо цієї зими, адже мінус на градуснику — надзвичайний дефіцит. Лід має бути міцним, а перевіряти його, б’ючи ногою, вельми небезпечно. Протестувати його на надійність варто палицею. А якщо він при ступанні видає тріск, то це значить, що далі краще не рухатися. У випадку, якщо тріщати під ногами почало тоді, як відійшли на кілька метрів, то краще лягти і відповзати на пузі.

Слідкують за товщиною криги і рятувальники, аби бути на варті у випадку надзвичайної ситуації. Кажуть, що наразі лід ще затонкий. І взагалі не радять ризикувати життям.

Нагадаємо, у Шепетівському районі рибалок не зупиняє тонка крига.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Рибалки Шепетівщини чекають виходу на лід»

  1. Сашко Гарматний коментує:

    На парошці немає рибальської спільноти. Там є спільнота бариг і браконьєрів, які не мають права ніяким чином обмежувати любительську риболовлю.

  2. Петро Закалата коментує:

    першими купальний сезон відкривають любителі підлідного лову


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці