У Ленковецькій ОТГ в березні планують запуск сонячної електростанції

Ще в травні 2019 року групою «KNESS» Вінницького заводу з виробництва сонячних панелей було розпочато будівництво станції на території Ленковецької об’єднаної територіальної громади, що в Шепетівськму районі.

Генеруватиме станція 5 мВт екологічно чистої електроенергії в рік. Цієї кількості достатньо, аби забезпечити близько 2600 домогосподарств. До того ж така еко-новація дає можливість запобігти викидам в атмосферу 5 тисяч тон вуглекислого газу впродовж одного року. Введення станції в експлуатацію заплановано на березень 2020 року. А це додаткові кошти для бюджету у вигляді податків. Орієнтовно громада отримуватиме в рік більше 220 тис. грн.

Саме тому, коли надійшло у громаду клопотання від ТОВ «Грін Проджект Системс» щодо розміщення енергогенеруючого підприємства, питання було позитивно вирішено керівництвом та підтримано депутатами сільської ради.

Будівництво відбувалося в кілька етапів. Спочатку збудували під’їзну дорогу, підготували майданчик для монтажу панелей площею 10,3 га. Так як місцевість досить горбиста, було проведено масштабні роботи з її планування.

Будівництво сонячної станції, розташованої за межами села Пиляї, здійснено з метою практичного впровадження «Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010–2020 роки», реалізації у регіонах завдань, визначених енергетичною стратегією України до 2030 року.

До втілення перших проектів по сонячній енергетиці у 2012 році в Україні мало хто усвідомлював користь та можливості, які несе в собі відновлювальна енергетика. На даний час впевненість у технологіях, що змінять майбутнє та, які є основою нової енергетичної моделі, — беззаперечна.

Нагадаємо, що в Шепетівці на території колишнього заводу культиваторів вже встановили сонячну електростанцію ТОВ «Сонячна енергія Хмельниччини». За межами села Велика Медведівка, що у Судилківській ОТГ, розташована фотогальванічна електростанція площею 9,5 га.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


4 коментарі до статті «У Ленковецькій ОТГ в березні планують запуск сонячної електростанції»

 1. Andriy Palamarchuk коментує:

  “це до­дат­ко­ві кош­ти для бюд­же­ту у виг­ля­ді по­дат­ків
  Джерело: «День за днем»” – розсмішили. Це викачування грошей з бюджету через “зелений тариф”

 2. Алла Варшавська коментує:

  Не вірю, що очільники Ленковецького ОТГ дбають про жителів свої сіл. Прикладом є бездіяльність по відношенню сіл К. Рішнівка, В. Рішнівка, Сошки.

 3. 1234 коментує:

  Достатньо глянути статистичні дані по кількості сонячних днів в році по хмельничинні щоб зрозуміти що це ніяка не сонячна електростанція а лохотрон, для заробляння грошей не на сонці а за рахунок населення

 4. 888 коментує:

  А де обіцяна дорога , яку мали зробити через село Мокіївці?!
  Цілий рік їздили вантажівки через село !


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці