У садочку в Плесні навчають нетрадиційним технікам малювання

В дитячий садочок у Плесні ми завітали під час прес-туру. Знайомство із завідувачкою Валентиною Гарбар розпочалося в бібліотеці, з якою перебувають в одному приміщенні.

У селі пишаються своїм дитячим садочком. Нещодавно вдалося утеплити приміщення. У кімнатах теж зробили гарний ремонт. Хоча жовтень лише розпочався, але у дошкільному закладі вже ввімкнули тепло. Також теплу атмосферу створюють дизайнерські штори, як із салону https://jakkard.com.ua.

— Маємо своє електричне опалення, хоча дорого, але на дітях не економимо. Щороку вдається щось виконати, — розповідає Валентина Олексіївна. — Звичайно, хочеться ще краще, але підтримуємо в гарному стані те, що зробили. Це все заслуга колективу, багато що власними силами робили. Також дуже вдячні сільському голові Миколі Павлюку, він знаходить можливості допомагати садочку.

Огляд сільського садочка розпочався зі студії розвитку. Фішкою є заняття нетрадиційними техніками малювання.

— Це коли використовуємо не лише олівці та фарби, але й сіль, папір, фольгу, ниткографію, ляпкографію, — ділиться завідувачка. — Зараз дуже багато існує різних технік, які дуже подобаються дітям. Сама мушу вести цей гурток.

У спортзалі нещодавно з’явилися степ-платформи. З дітками двічі на тиждень займається інструктор з фізичного виховання.

— Цей досвід я перейняла в Михайлюцькому ДНЗ, — додала Валентина Олексіївна.

Побували в актовій закладі. На свята тут встановлюють тематичні декорації.

— Вже готуємося до свята осені. Від наших заходів усі учасники в захваті. Маємо ще куточок для релаксації. Є такі заняття, коли вихователь працює із групою: діти лягають на килимок, вмикають дзюрчання води, спів пташок і вони релаксують. Такі заняття проводять для дітей, які часто хворіють.

Малеча називає очільницю закладу «Олексіївною». Пані Валентина із 2005-го року очолює дитячий садочок, а ще дуже полюбляє свою роботу:

— Я вже казала, що нічого не вмію, окрім, виховувати чужих дітей. Своїх не бачила, а чужих вмію глядіти. На зборах говорю батькам, що люблю ваших дітей, напевно, більше, ніж ви. Бо на всіх заходах хочу їх фотографувати, на свята їм сама шию костюми, з ними разом співаю і танцюю. Я хочу навчити всього, що вмію сама.

Загалом, у Плесні дітей навчають творчості, починаючи із дитсадка, а продовжують у школі.

— Директор ЗОШ Тетяна Миколаївна дуже творча особистість, ми теж у садочку не можемо відставати. У нас увесь колектив теж займається і квілінгом, і вивчає інші техніки.

Поради, якими поділилася вихователь із 30-річним стажем.

— Де кричати дітям, якщо вдома не дозволяють, ще й у садочку забороняти? Я маю багато років: і віку, і стажу, — якщо з дітьми потрібно подуріти, я тільки — «за». Їм даю можливість побавитися, але й домовляюсь із ними, як з дорослими. У будь-якому разі, діти мають знати слово «не можна». З трьох років вже дитина має розуміти, що дозволено, що ні, а що можна лише зі старшими. Я не вітаю вседозволеності.

ДНЗ цьогоріч відвідує 56 вихованців.

— Така кількість діток велика для сільського садка. Відвідують заклад не лише місцеві, але й довозять із Жилинців, — уточнила очільниця.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці