Питання запобігання та протидії домашньому насильству обговорили на Шепетівщині

17 вересня у приміщенні районної бібліотеки ім. М. Коцюбинського відбувся семінар «Нововведення у законодавстві про запобігання домашнього насильства», участь у якому взяли представники управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму районної державної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектору превенції Шепетівського ВП ГУНП у Хмельницькій області, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Шепетівського міськрайонного суду, психологи, що працюють у школах, спеціалісти селищної та сільських рад району, які надають соціальні послуги. Про це йдеться на сайті Шепетівської РДА.

Під час семінару до відома присутніх доведено основні положення постанови КМУ від 21.08.2019 року № 824 «Про затвердження типових положень про денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, та спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі»; обговорено основні положення Законів України «Про протидію домашнього насильства», «Про соціальні послуги».

Також у ході семінару було обговорено алгоритм реагування та взаємодії з метою надання якісних комплексних послуг постраждалим особам та забезпечення вчасного реагування на випадки насильства, проведено аналіз ситуації щодо зафіксованих випадків насилля в сім’ях Шепетівського району з початку року.

Підводячи підсумки по даному питанню, всі присутні одноголосно погодилися з основним завданням, поставленим державою:

«Постраждалі особи повинні знати свої права, можливість отримання допомоги від суб’єктів взаємодії та порядку її отримання, а також мати доступ до якісних послуг на рівні районних, виконавчих органів селищної та сільських рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад».

Директором районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ларисою Романець було піднято питання надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді. Обговорено нормативно-законодавчу базу з даного питання, реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини, соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Останнім питанням порядку денного була підготовка квартальної звітності щодо соціальної роботи, щодо сімей, дітей та молоді за 9 місяців 2019 року.

На завершення присутнім були роздані інформаційні буклети «Відповідальне батьківство» та «Все, що ти маєш знати про ВІЛ/СНІД».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці