Чи виплатять зарплату медикам ЦРЛ після звернення «у верхи»

Чи виплатять зарплату медикам ЦРЛ після звернення «у верхи»

Під час чергової 43-ої сесії Шепетівської районної ради депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо забезпечення належного фінансування закладів охорони здоров’я вторинного рівня.

До такого рішення спонукає ситуація з дефіцитом коштів на зарплату медикам, який утворився ще в 2015-му році, коли Уряд «скинув» вузлову лікарню на плечі місцевих бюджетів. Відтак, минулого року, аби якось вирішити питання зі зменшенням заборгованості у даній галузі, постало питання щодо ліквідації Вузлової лікарні. Адже грошей на місцях, аби утримувати відразу два медзаклади у районі, нема. Однак, працівники вузлової лікарні виступили «за» збереження закладу та, власне, робочих місць. Баталії тривали ще і на початку 2019-го.

І поки медики залізничної лікарні відстоювали право на збереження закладу, працівники Шепетівської ЦРЛ оббивали пороги міської та районної рад, бо втомилися чекати заробітну плату понад три місяці.

Не краща ситуація склалася і цьогоріч. Якщо вторік фінансування медичної галузі з боку держави складало понад 60 відсотків, то тепер ситуація знову погіршилася.

«На звернення районної ради до Кабінету Міністрів України у 2018 році з цього приводу, отримана відповідь від Міністерства охорони здоров’я України, де зазначено, що відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам встановлено на рівні 64 % від загальної потреби. І в поточному році рівень фінансування закладів охорони здоров’я вторинного рівня з державного бюджету складає біля 57 % від потреби», — йдеться у зверненні, яке підготували депутати.

Решту грошей на повне забезпечення медгалузі «скинули» на місця. Однак, ситуація у районі ускладнена тим, що наразі створено три ОТГ на місцях. У підпорядкування районної ради залишилося лише 6 сільських рад. Відтак, значна частина податків, які наповнювали районний бюджет (серед яких податок на доходи фізичних осіб), перерозподілено до бюджетів ОТГ. Натомість, видатки на оплату праці молодших медичних працівників та технічного персоналу, а також розрахунок за комунальних послуг все ж лишився за районним бюджетом..

Величезними зусиллями до початку 2019-го року районній владі таки вдавалося покривати дефіцит із різних джерел. Окрім власних коштів, було залучено субвенції з державного бюджету, зокрема, резерву медичної субвенції.

Але ситуація з фінансуванням і надалі є складною. На початку року дефіцит бюджету щодо забезпечення фонду оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я вторинного рівня складав майже 23 мільйони гривень. Загалом, упродовж 7 місяців поточного року його вдалося зменшити на 8,7 мільйонів. Із них левова частка — додаткові кошти з районного бюджету. У лютому міська рада виділила пів мільйона гривень медичної субвенції на оплату праці медичних працівників, частину грошей виділили ОТГ.

Також залучили субвенції з інших бюджетів. Один із вимушених кроків — скорочення штатної чисельності працівників (а це понад 100 осіб).

Звернення районної влади до обласних структур, очільників та голів ОТГ, на жаль, не знаходить розуміння та підтримку. Хоча переважна більшість мешканців ОТГ отримують медичні послуги саме на вторинному рівні. Також понад 60 % містян також користуються допомогою вторинки.

— Однак, діюче законодавство виписано так, що участь у фінансуванні вторинного рівня допомоги є правом, а не обов’язком для інших органів самоврядування, в тому числі, і ОТГ, — пояснюють посадовці.

Відтак, заручниками ситуації знову стали ті, хто щодня рятує життя людей. Адже попри дії з боку влади, працівники охорони здоров’я знову мають заборгованість по заробітній платі.

Отож, остання надії районних керівників на вищі керівні органи.

— Звертаємося до вас з проханням вишукати можливості щодо виділення додаткової медичної субвенції з державного бюджету для зменшення дефіциту районного бюджету по оплаті праці закладів охорони здоров’я Шепетівського району вторинного рівня в 2019 році, а також виступити з законодавчою ініціативою перед Верховною Радою України нового скликання про внесення змін до Конституції і Законів України в частині закріплення обов’язкової участі у фінансуванні закладів охорони здоров’я, які знаходяться у спільній власності територіальних громад і надають медичні послуги всім жителям району, бюджетів об’єднаних територіальних громад, які утворені на відповідній території.

Однак, чи звернуть увагу на медичну проблему Шепетівщини у міністерствах, — покаже час.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Чи виплатять зарплату медикам ЦРЛ після звернення «у верхи»»

  1. Юрій коментує:

    Шепетівські “козаки” пишуть листа!!!)))Тільки вирази облич в “козаків” далеко не козацькі…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа сесії Шепетівської райради уточнили списки присяжних
На сесії Шепетівської районної ради вітали з Днем Незалежності
Нардеп Жмеренецький радиться із жителями Славути, куди краще спрямувати 2,5 млн грн
Уряд триматиме на контролі питання погашення боргів із заробітної плати
Хмельниччина для придбання житла сиротам отримає 28,7 млн грн
У Шепетівці в міському парку встановлять новий дитячий майданчик

Читайте у цій рубриціЧоловік, який п’яним рухався назустріч поліції, в суді заявив, що не їхав
Засуджені ШВК №98 отримали картки платників податків
Як мешканцям Шепетівщини оформити дитячий біометричний закордонний паспорт
Засновник підприємств у Шепетівському районі став лауреатом «Гордість нації»
В Ізяславі взялися за збереження культурної спадщини Сангушків
У Шепетівці майже 3000 городян купуватимуть газ у «постачальника останньої надії»