На Шепетівщині за невиконання батьківських обов’язків матір притягнуть до відповідальності

З метою перевірки умов проживання, виховання та утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, проживають у сім’ях опікунів (піклувальників), усиновлювачів, 13 травня у селищі Гриців та селі Онишківці проведений профілактичний рейд «Діти вулиці». Про це йдеться на сайті Шепетівської РДА.

На перевірку було залучено працівників служби у справах дітей Шепетівської районної державної адміністрації, інспектора сектору ювенальної превенції Шепетівського відділу поліції, головного спеціаліста відділу охорони здоров’я та соціального захисту населення Грицівської селищної ради.

Під час рейду обстежено умови проживання 6 дітей, які по недбалості батьків перебувають у складних життєвих обставинах. Із матір’ю проведено профілактично-роз’яснювальну бесіду щодо відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.

Крім того, перевірено умови проживання дітей, які перебувають під опікою (піклуванням), усиновлені. Порушень прав та законних інтересів дітей не виявлено.

За результатами рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов. Крім того, ініційовано притягнення матері до відповідальності за ст. 184 КУпАП. У ній йдеться:

«Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, — тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці