Петро Вичавка із Ленківців по-філософськи займається садівництвом

Мешканець Ленківець Петро Вичавка вже 32 роки займається садівництвом. Чоловік закінчив агрономічний факультет Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту. Його садок займає майже один гектар землі. Односельчани дивуються, коли на одному дереві ростуть різні фрукти. Подібне розмаїття фруктів, в тому числі й незвичних, пропонують спеціалізовані магазини у вигляді екзотичних фруктових коробок.

— Моє хобі — це виноград, маю його 192 сорти, — розповідає Петро Вичавка. — Вирощую із задоволенням персики, абрикоси, а ще гібриди: аличі-абрикоса-персика, аличі-абрикоса-вишні, аличі-абрикоса-сливи.

Найбільше догляду потребує виноград. Лише після того, як опанував його вирощування, можна себе впевнено називати садівником.

— Виноград — це Божа ягода, — розмірковує Петро Іванович. — Хочете дізнатися кваліфікацію тих, у кого купуєте дерево, — запитайте, чи займаються виноградарством. Якщо ні, я б не став довіряти порадам таких фахівців.

Майбутні врожаї залежать від посадкового матеріалу. Якщо саджанець на базарі продають кілька тижнів, а може місяців із відкритою кореневою системою, сподіватися, що дерево приживеться, — марна справа.

— Адже кореневий волосок живе всього чотири години, — ділиться досвідом Петро Вичавка. — Якісний саджанець не може коштувати дешево, бо дуже дорогий посадковий матеріал, до того ж, він потребує тривалого догляду садівника.

У Петра Івановича вибір дерева покупцем стає ритуалом. Спочатку майбутній власник саджанця приїжджає влітку або восени, щоб скуштувати плід.

— Ніхто не купує кота в мішку, навпаки, приглядаються, пробують, чи сподобається на смак, — розповідає садівник. — Приїжджають цілими сім’ями, щоб кожен обрав те, що йому до вподоби. Уточнюю, які вимоги до врожаю, наприклад, щоб яблука зберігалися до лютого чи травня. Тоді покупець заходить у шкілку та вибирає саджанця, бо це може бути однорічний, дворічний чи вже такий, який плодоносить. Деревце позначаємо відповідною биркою. Покупець приїжджає у жовтні, при ньому викопую саджанця, обрізаю кореневу систему, формую стовбур. Ще розкажу всі параметри: від А до Я. Мені дуже важливо, щоб кожна людина, яка в мене купила саджанець, потиснула потім руку і сказала: «Так, Петро, я купив такий сорт дерева, який хотів».

У Петра Вичавки високі стандарти у роботі, адже садівник впевнений, що за свій товар людина має нести відповідальність.

— В мене кожна деревинка сертифікована та має гарантію, — додає садівник. — У разі, якщо дерево пропаде, я маю компенсувати покупцю втрату. Хто на базарі дає такі гарантії? Я вважаю, якщо кожен стане виконувати свою справу професійно, Україна стане заможною державою. Ресурси держави це дозволяють досягнути. На нашій землі може рости все. В моєму садку ростуть: виноград, персики, абрикоси, яблука, груші, сливи.

Живці Петро Іванович збирає по всьому світі. Вже сам проводить акліматизацію у наших широтах.

Пан Петро порадив, як діяти, коли під час цвітіння дерев, вдарили морози:

— Найкраще кілька разів підряд обприскувати дерева холодною водою. Крапелька водички, яка потрапила у цвіт, захищає його від морозу. Іншого методу захисту нема.

Майбутній врожай черешні потрібно захистити ще до початку цвітіння.

— Під час обрізки дерев, щоб не зашкодити суцвіття, накинути сітку на саморобний «вігвам».

Найголовніша порада від досвідченого садівника — все потрібно робити вчасно.

— Я ніколи за будь-які гроші не продам саджанця, знаючи, що він загине. Адже кожне деревце пройшло через мої пальці, я його доглядав не один рік.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Петро Вичавка із Ленківців по-філософськи займається садівництвом»

  1. Віктор Сидорчук коментує:

    Петро Іванович, здоров’я тобі та творчих успіхів в твоїй нелегкій, але корисній справі!

  2. Успіхів і процвітання Петру Івановичу! Дякуємо за чудовий сад!!!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці