Телемедицина поспішає на допомогу мешканцям Шепетівщини

Телемедицина поспішає на допомогу мешканцям Шепетівщини

У двох амбулаторіях Шепетівщини, що будуються, — у селах Судилків та Корчик, запровадять телемедицину.

Державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» оголосила тендер на сайті Prozorro на придбання переносних комплексів медичного обладнання та засобів комунікації з програмним забезпеченням для укомплектування амбулаторій первинної медичної допомоги у Хмельницькій області, що будуються. Їх отримає Судилківська та Корчицька АЗПСМ. Загалом, таких амбулаторій на Хмельниччині 27.

У комплект входять:

  • загальна оглядова цифрова камера,
  • дерматоскоп,
  • спірометр,
  • монітор життєво-важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія),
  • 12-канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом.

Загальна оглядова цифрова камера повинна бути з програмним забезпеченням та підключенням до планшету або ноутбуку. Вона повинна надавати можливість проводити огляд пацієнта з додатковим збільшенням та можливістю цифрового захвату зображення досліджуваної ділянки шкіри.

Дерматоскоп (цифровий, з програмним забезпеченням та підключенням до планшету або ноутбуку) повинен мати роздільну здатність, не гірше 2.0 Мегапікселів (1600 x 1200), оптичне збільшення, не гірше 15×–50×.

Спірометр (спірограф) портативний повинен бути призначений для вимірювання об’ємно-швидкісних показників легенів.

Монітор життєво-важливих показників із цифровим інтерфейсом — АТ, термометрія, пульсоксиметрія. Сюди входить комплект обладнання для моніторингу життєво-важливих показників у складі: планшет (10″, операційна система Windows 10) або ноутбук (операційна система Windows 10) з переустановленою програмою для проведення телемедичної консультації, з можливістю виконання функцій моніторингу життєво-важливих показників, зокрема, цифровий пульсоксиметр Bluetooth, цифровий реєстратор ЕКГ та артеріального тиску (Bluetooth), цифровий термометр (Bluetooth). Також має бути автоматичний вимірювач артеріального тиску та частоти пульсу з функцією добового моніторингу артеріального тиску та ЕКГ, автоматичний термометр для швидкого вимірювання температури.

Серед обладнання — 12-канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом. Електрокардіограф повинен бути призначений для проведення електрокардіографічних обстежень із метою дослідження серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи.

— Таке ноу-хау, як телемедицина, значно покращить якість надання медичних послуг, — впевнений головний лікар КП КНП «Шепетівський Центр ПМСД» Андрій Нечипорук.

Найбільш актуально та важливо це для віддалених сіл, де часто фельдшер чи сімейний лікар не може надати вузькопрофільну консультацію, а відлік йде на години.

— Наприклад, лікар направляє хворого з села Корчика до Шепетівської ЦРЛ… Поки хворий добереться по таких дорогах, то, можливо, допомогу вже й не буде кому надавати… Однак, із телемедициною це питання можна буде вирішити: спеціаліст вторинної чи навіть третинної ланки за лічені хвилини зможе надати рекомендації для сімейного лікаря. А допомога, надана вчасно в перші хвилини при невідкладних станах, зможе врятувати життя хворого, — резюмував Андрій Григорович.

В подальшому телемедицину планують впровадити по всіх амбулаторіях. А все задля покращення якості та доступності медичної допомоги на селі.

Також на зміни чекає і стоматологія на селі. Звісно, ніхто не очікує, що це буде як у клініці https://stomatklinika.kiev.ua/ua, але хоча б власний стоматкабінет у сільській амбулаторії необхідний. Наприклад, під час відвідування Ленковецької амбулаторії, нам пощастило зустріти переїзний стоматологічний кабінет. Раз на рік такий пересувний пункт відвідує села. Але так буде не завжди. У старому приміщенні лікувального закладу тривають ремонтні роботи по облаштуванню приватного стоматологічного кабінету.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці щепитися можна і в аптеці, і в торговому центрі, і в райдержадміністрації
Цей день в історії: у селі на Шепетівщині розстріляли пів тисячі євреїв
Шепетівський Центр ПМСД не лікуватиме нещеплених хворих
На Шепетівщині проти COVID-19 щепилося майже 6,5 тисяч мешканців
Лобове зіткнення: в центрі Судилкова дві автівки не поділили дорогу
У Шепетівці за два дні роботи центру масової вакцинації щепилися 340 осіб

Читайте у цій рубриціЯк мешканцям Шепетівщини оформити дитячий біометричний закордонний паспорт
Засновник підприємств у Шепетівському районі став лауреатом «Гордість нації»
В Ізяславі взялися за збереження культурної спадщини Сангушків
У Шепетівці майже 3000 городян купуватимуть газ у «постачальника останньої надії»
Мешканці Шепетівської ТГ можуть голосувати за проєкти Громадського бюджету
Вихованці Нетішинської спортшколи вибороли призові місця у змаганнях з плавання