У Шепетівському районі селяни залишилися без пасовищ

У Шепетівському районі селяни залишилися без пасовищ

У селі Хутір люди обурені тим, що, не погодившись із ними, відібрали пасовище для худоби, яким вони користувалися багато років. В підсумку, на території з’явилися нові власники, які нещодавно розпочали хазяйнувати. Селяни ж, в свою чергу, влаштували мітинг та вирішили шукати допомоги у посадовців. Чому так сталося і чи був шанс у жителів села й надалі випасати худобу поцікавилося і наше видання «День за днем».

Пасовища роздали атовцям

Загалом, на Хмельниччині розпорядником землі є Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. Однак, відповідно до норм Земельного кодексу України, земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності.

— Земля, яка знаходиться у комунальній власності — це земля в межах населених пунктів, яка перебуває у власності територіальних громад, що реалізують своє право через органи місцевого самоврядування (це є міські, сільські, селищні ради). Відповідно, землі державної власності, це ті землі, що перебувають у власності держави. Такі землі знаходяться за межами населених пунктів, та призначені для сільськогосподарського використання. Розпорядником таких земель де сформовані об’єднані територіальні громади, є територіальні громади, а на територіях, де територіальні громади ще не сформувались є відповідні органи у сфері земельних відносин, — розповідає Роман Лановий, начальник відділу у Шепетівському районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.

Якщо на земельні ділянки не зареєстровано право приватної власності, то громадяни, які мають право на отримання безоплатно у власність, можуть звернутися до відповідних органів, тобто до органів місцевого самоврядування чи до територіальних органів у сфері земельних відносин, та отримати відповідну земельну ділянку у власність чи користування.

— До прикладу, якщо громадянин України, має бажання отримати земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, він для початку має визначитись, яку саме ділянку він хоче отримати. Якщо визначена ділянка є вільною, особа звертається до власника чи розпорядника із відповідною заявою та, у відповідності до вимог Земельного кодексу України, оформлює своє право власності (користування), — розповідає далі Роман Дмитрович.

Саме таким правом і скористалися громадяни та атовці, які, відповідно до статтей Земельного кодексу мають право отримати земельну ділянку площею 2 гектари. Оскільки пасовище не знаходилося у комунальній власності, його роздали. Відтак, тепер власники землі можуть самостійно розпоряджатися своєю приватною власністю: можуть подарувати, продати або ж здати в оренду.

Зі слів начальника відділу, всім головам сільських рад та об’єднаних територіальних громад неодноразово наголошували на тому, що потрібно оформити пасовища у свою комунальну власність. Адже законодавством передбачено, що кожна територіальна громада чи сільська рада має право взяти у комунальну власність землі і використовувати їх для громадських пасовищ. В іншому випадку (як і сталося) могли залишитися без землі.

— Деякі сільські ради оформили землю, інші ж посилалися на відсутність бюджету, — пояснює далі Роман Лановий. — У серпні минулого року Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області надало дозвіл Корчицькій сільській раді (куди входять села: Корчик, Хутір та Романів) на створення громадського пасовища. Однак, сільська рада чи то від нестачі коштів, чи часу, а, можливо, з якихось інших причин, не встигла оформити всі документи відповідно до вимог земельного законодавства. Але на даний момент на території села Хутір ще є вільні земельні ділянки, на виділення яких громада має право звернутися до Головного управління та оформити їх для випасання худоби.

Сільська рада не зрозуміла, як позбулася землі

У свою чергу, голова сільської ради Василь Кондратюк розповідає, що отримати землю в комунальну власність мали бажання ще в 2013-му році.

— Ми направили лист-прохання у Держземагенство області, аби нам виділили землю, яка рахувалася на території сільської ради як землі резерву й запасів, під комунальні пасовища. Однак, ми отримали відповідь, що на той час законно оформити його неможливо.

До цього питання знову повернулися вже в червні 2017-го.

— Тоді нам прийшло роз’яснення, які нам потрібно підготувати документи, аби отримати пасовище у комунальну власність.

Це питання обговорили під час сесії Корчицької сільської ради та прийняли рішення про створення цих громадських пасовищ.

— Вони мали бути в Корчику, Романові та Хуторі.

Опісля лист відправили в Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та чекали вказівку про подальші дії в оформленні всіх необхідних документів.

— От сьогодні (30 листопада — Авт.) мені лише віддали документ. Хоча наказ датований — 3 серпнем 2017-го.

Наразі земля продана і має своїх власників і вони вже почали на ній господарювати. Однак, коли саме роздали землю людям, — голова сільської ради, як то кажуть, ні сном, ні духом.

— Я впевнений, що там роздали землю не лише учасникам АТО, а й звичайним мешканцям.

Аби дізнатися, як так вийшло, голова сільської ради звернувся в районну раду та адміністрацію, прокуратуру, у Верховну Раду.

— Я маю намір дізнатися всю правду про те, як виділялася дана земля.

А поки що, аби не втратити інші пасовища, керівництво сільської ради оформлятиме документи на землі, що є у селах Корчик та Романів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Шепетівщині скажений пес вкусив дитину
На Хмельниччині 3 га заповідної землі повернуть у державну власність
На Хмельниччині сільська рада незаконно «привласнила» понад 400 гектарів земле
На Хмельниччині посадовець незаконно передав у приватну власність 34 га землі
У Шепетівському районі попрощались із 22-річним Героєм
На Шепетівщині свідками створення нової сім’ї стали побратими-нацгвардійці

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці знову дали дозволи на від’єднання деяких квартир від тепломережі
В Ізяславі на міський пляж завезли 70 тонн «золотого» піску
У Шепетівці депутати ліквідували міжшкільний навчально-виробничий комбінат (Оновлено)
Депутати Шепетівської міської ради на травневій сесії прийняли кардинальні рішення, врахувавши умови воєнного стану
Шепетівські поліцейські вчили найменших пішоходів правил дорожнього руху
Голова Хмельницької облради відвідала Шепетівку
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter